Allez au contenu Allez à la navigation

16 Birželis 2016

Jei pirmųjų raudonio požymių nepraleistumėte – oda Jums padėkotų

Suvalgius aštresnio maisto, prie vakarienės pasivaišinus taure vyno ar po lengvos treniruotės išryškėjęs raudonis signalizuoja, kad jūsų oda gali būti jautri, linkusi į rožinę (nuolatinį veido raudonį).


Nekaltas raudonis vaikystėje vėliau gali virsti rimta problema

Jei pirmųjų raudonio požymių nepraleistumėte – oda Jums padėkotųKartais nepastebimos smulkmenos laikui bėgant gali sukelti rimtų rūpesčių. Suvalgius aštresnio maisto, prie vakarienės pasivaišinus taure vyno ar po lengvos treniruotės išryškėjęs raudonis signalizuoja, kad jūsų oda gali būti jautri, linkusi į rožinę (nuolatinį veido raudonį). Raustančiai odai įtakos turi ne vien vidiniai procesai, vykstantys odoje, tačiau ir aplinkoje esantys dirgikliai, tokie kaip saulė, vėjas, šaltis, staigūs oro temperatūros pasikeitimai. Jūsų oda rausta dažniau, o ir raudonis laikosi ilgiau – tą dažnai lemia plonesnė oda ir arčiau paviršiaus esančios kraujagyslės, kurios yra linkusios dar labiau išsiplėsti. Nereiktų pamiršti ir paveldimumo faktoriaus, kuris dažnai yra lemiamas: jei jau vaikystėje mergaitė greitai parausta atlikdama fizinius pratimus, tikėtina, kad po trisdešimties ji susidurs ne vien su raudoniu, bet ir kitais rožinės simptomais - kaip į aknę panašiu bėrimu. Netinkamai prižiūrint odą ar nesureguliavus gyvenimo būdo, raudonis išryškėja vis dažniau ir lieka vis ilgesniam laikui.

Raudonis skatinamas net to nežinant

Jei turite iš prigimties rausti linkusią odą, svarbu sustyguoti gyvenimo būdą. Itin svarbus yra kokybiškas miegas. Dažnai teisinamės, kad neturime tam laiko, tačiau būtina kasnakt gerai išsimiegoti. Taip pat reikėtų gerti pakankamai vandens bei sureguliuoti mitybą. Miego stoka, vandens trūkumas ir nesubalansuota mityba gali sustiprinti raudonį ir nemalonų odos tempimą, dirglumą. O tai sukelia dar didesnį diskomfortą kasdien rūpinantis savo oda.

Saulė – vienas pavojingiausių faktorių jautriai, raustančiai odai, tačiau jūs galite susidraugauti su ja. Veiksminga apsauga nuo saulės gali padėti išvengti dar didesnio raudonio, o kai kada net jį sumažinti. Klaidinga manyti - jei už lango neplieskia saulė galima išeiti be UV apsaugos. Apsauginiai kremai turi tapti Jūsų kasdienybe. Net 1 iš 5 odos raudonio atvejų, yra susiję su tiesioginiais saulės spinduliais ištisus metus.

Moterys, kurių oda linkusi į raudonį, turėtų atkreipti dėmesį į estetines procedūras ir kosmetiką. Specialistai pataria vengti veido pilingų su rūgštimis bei procedūrų su mechaniniu šveitimu. Nereikėtų procedūrų planuoti prieš šventes, nes veidas gali ilgiau būti paraudęs ar sudirgęs. Renkantis kosmetiką atkreipkite dėmesį į sudėtį ir aktyvių ingredientų poveikį. Venkite naudoti kosmetikos priemones, kurios skatina kraujotaką ar kurių sudėtyje yra imbiero, kofeino, alkoholio, retinolio, braškių ar citrinos rūgšties.

Tiek karštis, tiek šaltis taip pat gali išprovokuoti kapiliarų ar raudonio išryškėjimą. Saunos, pirtys, kontrastinis dušas, ledukų procedūros palaipsniui prisideda prie intensyvesnio raudonio.

Esant intensyviam raudoniui, kai išryškėja kapiliarai, būtina kreiptis į gydytoją dermatologą, kuris tinkamai įvertins odos būklę ir paskirs gydymą.

„Bioderma“ kosmetika raustančiai odai

Biologiškai veikdamos visas raudonio atsiradimo priežastis, „Sensibio AR“ linijos priemonės leidžia mėgautis gyvenimu, negalvojant apie išryškėjantį raudonį. Dermatologijos laboratorijos „Bioderma“ priemonėse, skirtose jautriai, raustančiai odai,  esantis Rosactiv ® patentas biologiškai slopina VEGF (kraujagyslių endotelio augimo faktorius) sintezę keratinocituose, kuri yra atsakinga už odos kapiliarų išsiplėtimą ir trapumą, o tai yra nuolatinio raudonio priežastis.

Ryte atgaivinti odą, o vakare nuvalyti makiažą ir susikaupusius nešvarumus naudokite micelinį valomąjį vandenį raustančiai odai. Jis ne tik idealiai nuvalo makiažą, bet ir apsaugo nuo odos sudirgimų, kurie gali kilti valant odą netinkamomis higienos priemonėmis ar prausiant vandeniu.

Bioderma Sensibio AR ir Sensibio AR BBDieną apsaugoti nuo UV spindulių, maskuoti raudonį bei apsisaugoti nuo jo paūmėjimų puikiai tinka pirmasis dermatologinis „Sensibio AR BB“ kremas su spalva, prisitaikantis prie visų veido odos atspalvių. Odai ilgam suteikiama matinė, gaivi išvaizda bei natūralus spindesys.

Vakare, kai nebėra poreikio maskuoti, puikiai tinka intensyvaus poveikio „Sensibio AR“ kremas. Veikdamas raudonio ir kapiliarų atsiradimo priežastis, iš karto nuramina odą ir sumažina kaitimo pojūtį, taip sugrąžindamas komforto jausmą. O svarbiausia - ilgainiui sumažina raudonį bei nemalonius odos pojūčius.

Svarbu nepamiršti, kad jautri oda visada tokia liks, tačiau tinkama priežiūra gali padėti mėgautis visais gyvenimo teikiamais malonumais.

Nesate tikra dėl savo odos jautrumo tipo? Apsilankykite www.jautrioda.lt ir išsiaiškinkite.