Nors žinome, kad akių srities oda yra itin jautri, retas kuris tinkamai pasirūpina jos priežiūra. Dažniausiai numojame ranka ir akių sričiai taikome tą pačią odos priežiūros rutiną kaip ir visam veidui. Tai yra viena dažniausių odos priežiūros klaidų, todėl šiame straipsnyje pasidalinsime keletu patarimų, kaip tinkamai pasirūpinti akių srities oda.

Tai, kad pirmosios raukšlelės, tamsūs ratilai ar paburkimai atsiranda akių srityje, nėra atsitiktinumas. Akių srities oda yra itin plona, jos apsauginis barjeras silpnas, tad oda yra itin trapi ir pažeidžiama. Be natūralaus trapumo, akių srities oda kasdien patiria ir papildomą stresą, kuris dar labiau ją silpnina: nuovargis, stresas, rūkalai ir alkoholis, kenksmingi saulės spinduliai, aplinkos tarša, netinkami kosmetikos produktai. Taigi, kuo akių srities oda skiriasi nuo likusios veido odos?

 • Akių srities oda yra 4-5 kartus plonesnė už veido odą.
 • Akių srities odoje yra labai mažai riebalinių liaukų, hidrolipidinė plievelė susiplnėjusi, todėl oda yra mažiau atspari aplinkos agresoriams.
 • Akių srities oda yra natūraliai sausesnė, nes joje stinga elastino, kolageno ir lipidų.
 • Akių srities oda pakelia didelį mechaninį krūvį – mes kasdien sumirksime apie 10 tūkst. kartų, o kur dar atsitiktinis akių trynimas ir lietimas!

Kodėl po akimis atsiranda tamsūs ratilai?

Tamsūs ratilai – viena dažniausių nuovargio žymių, bet ne visada. Tamsūs ratilai po akimis gali atsirasti ir dėl amžiaus, būti paveldimi, o kartais tam įtakos gali turėti ir mityba.

 • Melsvos ar violetinės spalvos ratilai aplink akis atsiranda tada, kai šioje zonoje sulėtėja kraujo apytaka. Tai – amžiaus ir nuovargio žymės. Dažniausiai tokie ratilai išryškėja šviesią odą turintiems žmonėms.
 • Tamsūs, rusvos spalvos ratilai dažniausiai atsiranda dėl saulės poveikio odai. Dažniausiai jie matomi ant tamsesnės odos savininkų.

Kartu su tamsiais ratilais yra dar dvi pagrindinės akių kontūro problemos.

 • Akių srityje raukšlelės atsiranda anksčiau nei kitose veido zonose, nes oda aplink akis yra sausiausia.
 • Raukšlelės aplink akis dažnai vadinamos mimikos raukšlelėmis, nes jos atsiranda dažnai kartojant tą pačią mimiką – besišypsant, besijuokiant, raukant antakius ir pan. Galiausiai akių srities oda praranda elastingumą ir raukšlelė tampa matoma net ir tada, kai veidas yra neutralioje būsenoje.
 • Saulė ir tabako vartojimas taip pat spartina raukšlelių aplink akis atsiradimo procesą.
Akis iš arti

 • Jie gali būti laikini arba pastovūs, ypatingai vyresniame amžiuje.
 • Maišeliai po akimis, paburkimas gali būi siejami su sulėtėjusia kraujo ar limfos apytaka, dėl kurios odoje kaupiasi riebalų arba vandens perteklius.
 • Norėdami išvengti maišelių po akimis, nepiktnaudžiaukite sūriu maistu, patalpose palaikykite vėsią temperatūrą ir svarbiausia – gerai nuvalykite akių makiažą naudojant specialiai akims pritaikytą valiklį.
Maišeliai po akimis

Kaip drėkinti akių srities odą?

Nesvarbu, kokio tipo jūsų oda, akių srities odai visuomet reikalingas drėkinimas.

 • Akių srities odą reikėtų pradėti drėkinti nuo 25 m., kai prasideda biologiniai odos senėjimo procesai.
 • Nuo 40 m. rekomenduojama rinktis intensyviau drėkinantį paakių kremą ar serumą.

 

Akių srities kremas turėtų būti riebesnis nei veido kremas, nes jis turi padėti atkurti hidrolipidinę odos plėvelę, kuri akių zonoje yra silpna. Tačiau per riebus kremas gali dar labiau išryškinti maišelius po akimis, todėl renkantis paakių kremą reikėtų atsižvelgti į specifinius jūsų odos poreikius.

Kaip akių srityje nuvalyti makiažą?

Tinkamas makiažo nuvalymas yra svarbiausias veiksnys norint turėti jaunatvišką ir sveiką odą. Turbūt net nereikia priminti, kad veidą būtina valyti kasdien net jei nesidažote – juk ant mūsų odos kaupiasi aplinkos tarša, dulkės, odos sebumo perteklius. Akių vokai yra itin palanki terpė kauptis aplinkos taršos dalelėms, tad akių sritį taip pat būtina kasdien kruopščiai nuvalyti. Akių sričiai nuvalyti naudokite specialiai šiai zonai pritaikytas priemones, nes įprasti veido valikliai gali sudirginti šią itin jautrią sritį. Daugiau patarimų apie akių srities makiažo valymą rasite šiame straipsnyje.

Kalbant apie makiažo valymą – mes visos norime tai padaryti kuo greičiau, efektyviau ir švelniau. Todėl Bioderma sukūrė specialų akių makiažo valiklį, kuris išpildo visus šiuos lūkesčius. Sensibio H2O eye yra dvifazis micelinis makiažo valiklis, kurio 70 proc. sudaro micelinė dalis, o 30 proc. aliejinė. Toks išskirtinis dvifazio makiažo valiklio sudėties santykis leidžia efektyviai pašalinti net vandeniui atsparų makiažą ir taršos daleles tuo pat metu drėkinant akių srities odą. Ant odos nelieka riebumo ar tempimo pojūčio. Be to, Sensibio H2O eye sudėtyje yra provitaminas B5, kuris stiprina odos apsauginį barjerą ir blakstienas.

Sužinokite daugiau apie Sensibio H2O Eye.

Sensibio H2O Eye micelinis makiažo valiklis

Kaip išsirinkti tinkamas akių srities priežiūros priemones?

Akių sričiai skirtų kremų ir serumų pasirinkimas išties didelis. Norint pasirinkti sau tinkamą priemonę, geriausia pirmiausiai įsivardinti vieną ar kelis tikslus, kaip pasirinkta priemonė turėtų veikti jūsų odą, pvz.: mažinti maišelius po akimis, aktyvinti kraujo cirkuliaciją, kad sumažėtų tamsūs ratilai aplink akis, stangrinti suglebusią odą, užpildyti raukšleles ir t.t. Nusprendus, ko norite iš priemonės, pravartu pasidomėti, koks aktyvusis ingredientas, kokią funkciją atlieka.

Pavyzdžiui, hialurono rūgštis, veikia kaip kempinė – pritraukia ir išlaiko drėgmę odoje. Ši veiklioji medžiaga puikiai tinka akių srities drėkinimui ir raukšlelių užpildymui – smulkios raukšlelės tampa mažiau pastebimos.  Hialurono rūgštis taip pat mažina uždegimą, tad gali padėti sumažinti raudonį ar tamsius ratilus akių srityje.

Sudirgintai ar natūraliai jautriai akių srities odai patariama rinktis raminamųjų ingredientų savo sudėtyje turinčias priemones, pavyzdžiui: natūralių cukrų, enoksolono, alantoino ar provitamino B5 dar geriau žinomo kaip pantenolis. Paburkimams mažinti geriausia rinktis priemones, kurių sudėtyje yra kofeino.

Didžiausia veikliųjų medžiagų koncentracija yra serumuose, todėl juos rekomenduojama rinktis tuomet, kai aplink akis matomi tamsūs ratilai, paburkimai ar gilesnės raukšlės. Jeigu jūsų paakiai paburkę, patariama akių priežiūros priemonę laikyti šaldytuve, nes šaltis padeda greičiau pašalinti paburkimą.

 

Nenuplaunamas kasdienis valiklis

Jautri oda

Biphase Micellar Technology

Sensibio H2O eye

(14 atsiliepimai)

Raminamasis dvifazis micelinis makiažo valiklis, stiprinantis odos apsauginį barjerą.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Jautri oda

Toleridine™ patentas

Sensibio Eye

(3 atsiliepimai)

Raminamoji ir drėkinamoji priemonė jautriai akių sričiai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams