Tačiau vaistinėse yra tiek daug produktų, kad lengva pasimesti ir nežinoti, kurį iš jų pasirinkti. Nereceptiniai odos kosmetikos gaminiai, skirti vietiniam naudojimui ir veikiantys įvairius spuogų simptomus ir pasekmes, tradicinės gydymo priemonės, cinkas ir kt. Toliau apžvelgsime platų galimų sprendimų pasirinkimą.

 

Aknė: Vietinė priežiūra dermatologine kosmetika

Parduodamos be recepto, dermatologinės kosmetikos odos priežiūros priemonės yra svarbios visiems, turintiems spuogų, nepaisant jų sunkumo.

Dermatologinės kosmetikos priemonės gali būti naudojamos atskirai arba kartu su vietiniu ar sisteminiu (geriamuoju) medikamentiniu gydymu, kurį paskyrė gydytojas. Šiai produktų kategorijai priskiriami prausikliai – miceliniai vandenys, prausiamieji geliai, prausiamieji balzamai, makiažo šalinimo pieneliai, tonikai, odą drėkinantys kremai, serumai, kaukės ir makiažo priemonės, tokios kaip kremai su atspalviu, BB kremai ir makiažo pagrindai.

Visos kasdienės odos, linkusios į spuogus, gydymo priemonės turi būti specialiai sukurtos taip, kad sumažintų spuogų ir inkštirų atsiradimo riziką ir kompensuotų sausinantį ar dirginantį tam tikrų vaistų poveikį, nesukeliant naujų pažeidimų.

Efektyvi kovos su spuogais strategija reikalauja, kad būtų imamasi veiksmų visais lygmenimis vienu metu – dermatologinės kosmetikos priemonių naudojimas, medikamentinis gydytojo paskirtas gydymas, tinkamos mitybos ir gyvenimo būdo laikymasis ir kt. – nes oda yra visos ekosistemos dalis.

 

Vietinis medikamentinis aknės gydymas

Rinkoje esantys medikamentiniai kremai ir geliai nuo spuogų turi skirtingus veikimo būdus. Kai kuriuose iš jų yra keletas veikliųjų medžiagų tam, kad būtų pasiektas didesnis veiksmingumas.

Step 1

Keratolitinis poveikis ir aknė: tikslas yra kovoti su hiperkeratinizacija, dėl kurios ant odos esančių plaukelių latakuose susidaro kamščiai ir vyksta itin greitas odos ląstelių atsinaujinimas. Keratolinis poveikis veikia raginį odos sluoksnį jį minkštindamas ir tokiu būdu skatindamas odos lupimasis. Keratolitiniu poveikiu pasižymi šveitikliai ir specialius aktyvius ingredientus turinčios priemonės, kurias naudojant oda yra nušveičiama, ji atsinaujina ir yra panaikinamos negyvos odos ląstelės. Nors šie gydymo būdai gali dirginti, jie yra veiksmingi, ypač esant komedoniniams spuogams, nes mažina komedonų susidarymą. Keratolitinių medžiagų pavyzdžiai: benzoilo peroksidas, adapalenas.

Step 2

Antibakterinis veikimas ir aknė: veikliųjų medžiagų tikslas yra pašalinti spuoguose esančias bakterijas, ypač Cutibacterium acnes, kurios dauginasi spuoguose. Toks yra gydymo antibiotikais tikslas, skirtas komedoniniams spuogams, kurie dėl bakterijų veiklos palaipsniui tampa uždegiminiais. Tačiau problema yra ta, kad bakterijos labai greitai sukuria atsparumą antibiotikams. Antibakterinių medžiagų pavyzdžiai: klindamicinas, eritromicinas, azelaino rūgštis ir kt.

Step 3

Priešuždegiminis poveikis ir aknė: šio tipo gydymas skirtas sumažinti uždegimą, kurį sukelia Cutibacterium acnes dauginimasis, nukreipiant visą reakcijų grandinę nuo komedonų iki uždegiminių spuogų ir galiausiai iki cistų. Priešuždegiminių medžiagų pavyzdys: tretinoinas, vienas arba kartu su aukščiau išvardintomis medžiagomis.

Specifinis gydymas izotretinoinu

Gydymas izotretinoinu gali būti vietinis (naudojamas lokaliai) arba sisteminis (geriamasis). Jis sumažina riebalinių liaukų dydį, todėl turi sebumą reguliuojantį poveikį, kuris derinamas su keratolitiniu ir priešuždegiminiu poveikiu. Šalutinis poveikis yra odos ir gleivinių išsausėjimas ir padidėjęs odos jautrumas.

 

Cinko nauda norint sumažinti aknę

Imuninę sistemą stimuliuojantis cinkas yra mikroelementas, žinomas kaip naudingas kovojant su spuogų atsiradimu.

Prancūzijos dermatologų draugija (SFD) jį skiria labai lengvai ar vidutinio sunkumo uždegiminei aknei gydyti, jei yra kontraindikacijų arba netoleruojama kitų gydymo būdų. Cinko priešuždegiminis poveikis ir gydomosios savybės yra tikros: jis iš tiesų gali apriboti bakterijų dauginimąsi komedonuose.

Tačiau cinko vartojimą, ypač maisto papildų pavidalu, turi prižiūrėti gydytojas, nes perdozavimas gali turėti pavojingų šalutinių poveikių ir sukelti komplikacijų. Geriau valgyti maistą, kuriame gausu cinko: jo randam austrėse, veršelių kepenyse, mėsoje, sezamo sėklose, ankštiniuose augaluose ir kt.

 

Ką turėtumėte žinoti apie tradicines priemones nuo spuogų?

Aknė daro didelę įtaką pasitikėjimui savimi ir gali apsunkinti žmonių, kurie su ja susiduria ir nori jos kuo greičiau atsikratyti, gyvenimą. Tai natūralu, bet tai nėra priežastis bandyti bet kokias priemones ant savo odos!

Būkite atsargūs rinkdamiesi aknės gydymą namų priemonėmis, kurios dažnai yra neveiksmingos, o kartais net pavojingos, galinčios sudirginti odą ir paryškinti spuogus.

Molis

Galima naudoti molį nuo spuogų, retkarčiais kaip kaukę, tačiau pudros ir vandens mišinį ne visada lengva išmatuoti ir ne visų tipų oda reaguoja vienodai.

Augalinė anglis

Augalinė anglis kartais sukelia lengvos aknės atsiradimą dėl savo sugeriamųjų ir valomųjų savybių.

alijošius

Valantis ir priešuždegiminis alijošius dažnai rekomenduojamas riebiai odai, tačiau jis pats negali gydyti spuogų.

Ledo kubeliai

Ledo kubelio laikymas ant spuogelio kovojant su uždegimu nėra rizikinga, tačiau jo veiksmingumas yra labai ribotas!

Dantų pasta

Dantų pastos tepimas ant pavienių spuogų, citrinų sulčių, kaukių, kurių sudėtyje yra kiaušinių ir įvairių daržovių ar arbatos, naudojimo veiksmingumas niekada nebuvo moksliškai įrodytas.

Eteriniai aliejai

Su eteriniais aliejais nuo spuogų reikia elgtis labai atsargiai. Iš esmės eteriniai aliejai niekada neturėtų būti tepami tiesiai ant odos, o dermatologai vis praneša apie daugybę netoleravimo ir net alerginių reakcijų atvejų. Natūralus ne visada reiškia saugų.

Šių priemonių nuo spuogų poveikis išlieka labai atsitiktinis, o šiuo metu yra daugybė nereceptinių dermatologinės kosmetikos priemonių, kurių veiksmingumas ir saugumas buvo išbandytas ir patvirtintas.

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Į aknę linkusiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Hydra cleanser

(4 atsiliepimai)

Pirmasis BIODERMA ekobiologinis prausiamasis balzamas atkuriantis prarastą odos komfortą dėl ypatingai odą sausinančio medikamentinio aknės gydymo.

Kam skirta?

Paaugliams, Suaugusiesiems

Kasdienė odos priežiūra

Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Hydra

(4 atsiliepimai)

Maitinanti ir intensyviai drėkinanti priemonė, sprendžianti odos išsausėjimo priežastis, atsiradusias po medikamentinio gydymo.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Speciali apsauga

Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Photoderm AKN Mat SPF 30

(Dar nėra nuomonės)

Apsaugo nuo naujų spuogų atsiradimo, suteikia odai matiškumo.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams