Akių makiažas – vienas svarbiausių ritualų moters ir merginos rutinoje. Juk dažniausiai pirmoji mūsų makiažo priemonė dar paauglystėje yra blakstienų tušas, o tik vėliau atrandame akių pieštukus, apvedimus, šešėlius ir t. t. Makiažas išties padeda išryškinti mūsų žvilgsnį ir suteikia žavesio, tačiau norint išsaugoti sveiką ir gražią odą, svarbu vakare jį kruopščiai nuvalyti ir tinkamai prižiūrėti akių srities odą.

Kaip gydyti akių vokų egzemą?

Akių srities oda yra 4-5 kartus plonesnė nei likusi veido oda. Be to, ji neturi riebalinių liaukų, dėl to jos barjerinė funkcija yra silpna. Sveikatos odai neprideda ir kasdienė kova su daugybe agresorių: saulės spinduliais, karščiu, šalčiu, vėju, tarša, makiažu ir t.t. O kur dar itin didelis mechaninis krūvis – kasdien mes sumirksime apie 10 tūkst. kartų, liečiame ar triname akis! Šie veiksniai dar labiau silpnina natūraliai trapią odą, todėl akių srities odai reikalinga išskirtinė priežiūra. Pirmas žingsnis odos priežiūros rutinoje yra makiažo ir nešvarumų pašalinimas, kuris turėtų tapti kiekvienos mūsų kasdiene rutina, kaip ir dantų valymas.

Neteisingas akių makiažo valymas = nemalonios pasekmės

Neteisingas ar nepilnas akių makiažo pašalinimas ne tik gali sukelti tokius nemalonius pojūčius kaip: niežulys, dilgčiojimas, odos sudirgimas, akių sausumas, paburkimai, bet ir sukelti infekciją. Ilgainiui oda pradeda greičiau senti, blakstienos nusilpsta ir ima lūžinėti. Vienintelis būdas, padėsiantis išvengti šių nemalonumų – kasdien kruopščiai pašalinti visus nešvarumus, makiažą ir taršos daleles.

Valant makiažą svarbu ne tik rezultatas, bet ir procesas. Kadangi akių srities oda yra itin jautri, ją valyti reikėtų itin švelniais ir ramiais judesiais, nesudirginant odos ir nepažeidžiant jos barjero.

Vatos diskeliai – už ar prieš?

Nuomonių yra įvairių – kai kurios neįsivaizduoja savo makiažo valymo rutinos be vatos diskelių, kitos – atvirkščiai, vengia juos naudoti dėl dirginimo, atsirandančio trinant odą vatos diskeliu. Nesvarbu  kurioje pusėje esate jūs – turime jums patarimų, kaip švelniai ir efektyviai pašalinti makiažą:

1/     Gerai nusiplaukite rankas. Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius – juos išsiimkite.

2/     Makiažo valikliu suvilgykite vatos diskelį.

3/     Priglauskite vatos diskelį prie užmerktos akies ir kelias sekundes palaikykite. Taip ištirpdomas makiažas ir surenkami nešvarumai nuo akių vokų ir blakstienų.

4/     Tada švelniu judesiu, sukamaisiais judesiais perbraukite vatos diskeliu per užmerktą akį, nuo vidinio akies kampo link išorinio. Tą patį pakartokite nuo viršaus (voko) į apačią (link blakstienų).

5/     Norėdami pašalinti akių tušą, švelniai vatos diskeliu braukite nuo blakstienų šaknų link galiukų. Kartokite, kol ant vatos diskelio neliks nešvarumų.

Moteris valosi veidą su vatos diskeliu

1/     Gerai nusiplaukite rankas. Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius – juos išsiimkite.

2/     Užtepkite kelis lašus makiažo valymo priemonės ant pirštų ir ją sušildykite tarp pirštų.

3/     Švelniai, sukamaisiais judesiais pirštais įmasažuokite priemonę į akių srities odą, kol pašalinsite visą makiažą.

4/     Norėdami pašalinti akių tušą, atsargiai pirštais suimkite blakstienas ties šaknimis ir braukite link blakstienų galiukų.

5/     Nuskalaukite makiažo valiklį vandeniu.

Moteris valosi veidą be vatos diskeliu

Dažniausiai užduodami klausimai ir mūsų ekspertų atsakymai:

Kaip nuvalyti makiažą nuo jautrių akių?

Moters akis iš arti

Jautrių akių odai nuvalyti rinkitės riebesnės konsistencijos valiklį nei naudojate viso veido valymui. Jis pamaitins odą ir sustiprins hidrolipidinę plievelę. Tačiau venkite pernelyg riebių priemonų, kurios gali sudirginti akių vokų odą.

Taip pat atsargiai elkitės su įprastomis makiažo valymo priemonėmis, kurios nėra skirtos akių srities odai ir netrinkite odos – oda gali sudirgti, paraudonuoti, išsausėti, atsirasti dilgčiojimo jausmas, diskomfortas. Geriausia jautrioms akims rinktis spec

Kaip pašalinti vandeniui atsparų makiažą?

Vandeniui atsparaus makiažo valymas

Sudėtinga nuvalyti vandeniui atsparų makiažą nesudirginant odos.

Įprastų makiažo pašalinimo priemonių čia neužteks – rinkitės dvifazį makiažo valiklį. Aliejinė dalis ištirpdys vandeniui atsparų makiažą, o vandens pagrindo dalis jį nuvalys. Tai – efektyviausia priemonė pašalinti vandeniui atsparų makiažą nesudirginant odos.

Nuvalant makiažą krenta blakstienos, ką daryti?

Akių makiažo valymas

Dažniausios slenkančių blakstienų priežastys yra noras greitai pašalinti akių makiažą, kuomet akių srities oda ir blakstienos yra pažeidžiamos, bei nereguliarus makiažo valymas.

Kai akių makiažas nenuvalomas arba ne pilnai nuvalomas, likę makiažo likučiai, toksinai ir pigmentai kaupiasi ant blakstienų, taip jas silpnindami. Blakstienos suplonėja, pradeda lūžinėti arba slinkti.

Štai keli patarimai, kaip išsaugoti blakstienas:

1/      Kiekvieną dieną kruopščiai nuvalykite akių makiažą su specializuotu akių makiažo valikliu. Geriausia rinktis dvifazę priemonę, ji efektyviai pašalins nešvarumus nesudirgindama odos.

2/      Stiprinkite blakstienas. Tam puikiai tiks provitaminas B5, dar kitaip žinomas kaip pantenolis. Provitaminas B5 stiprina blakstienas ir užkerta kelią lūžinėjimui.

3/      Netrinkite akių. Nuvalydama akių makiažą neskubėkite – akių trynimas nesutaupys laiko. Priglaudus makiažo valikliu suvilgytą diskelį prie akies, palaikykite jį kelias sekundes ir leiskite makiažui ištirpti. Tuomet švelniais judesiais jį nuvalykite.

Kaip išsirinkti jums tinkantį makiažo valiklį?

Micelinis vanduo, dvifaziai makiažo valikliai, aliejiniai valikliai, pieneliai, losjonai, prausikliai ar  kremai, nuvalantys makiažą. Pasirinkimas išties platus, todėl renkantis makiažo valiklį, tinkantį jūsų odai, svarbu atkreipti dėmesį į kelis kriterijus:

 • Efektyvumas ir odos tolerancija. Makiažo valiklis turėtų  gerai pašalinti makiažą,  nesudirginti odos bei akių, todėl patariama rinktis valiklį, kuris atitiktų jūsų odos ir ašarų pH.
 • Ingredientai. Jokio alkoholio ar kvapiklių sudėtyje – jie dirgina akių srities odą.
 • Odos tipas. Makiažo valiklis turėtų būti pritaikytas jūsų odos tipui: riebiai, sausai, mišriai, jautriai, raustančiai odai...
 • Įvairiapusis. Akių makiažo valiklis turėtų nuvalyti visų tipų makiažą: tiek lengvą, tiek vandeniui atsparų ar ilgai išliekantį.

Akių srities priežiūra po makiažo pašalinimo

Priklausomai nuo pasirinktos makiažo valymo priemonės, akių srities oda gali būti šiek tiek išsausėjusi arba atvirkščiai – su plonu riebiu sluoksniu.

 • Jeigu po makiažo valymo oda išsausėjo, ją tempia, patepkite akių srities odą raminamuoju serumu ar kremu, skirtu akių srities odai.
 • Jeigu nuvalius akių makiažą juntamas riebumo pojūtis, galite jį pašalinti naudojant toniką ar micelinį vandenį.

Tačiau egzistuoja ir tokių priemonių, kurios nepalieka nemalonių pojūčių po makiažo nuvalymo. Pavyzdžiui, dvifazio micelinio makiažo valiklio Sensibio H2O eye poveikis odai yra neutralus. Tai reiškia, kad priemonė neišsausina odos, bet ir nepalieka ant jos riebumo pojūčio. Toks efektas pasiektas dėl unikalios Sensibio H2O eye formulės – 70 proc. Priemonės sudaro micelinė dalis, o 30 proc. Aliejinė. Toks santykis leidžia pasiekti optimalų makiažo pašalinimo efektyvumą ir užtikrinti aukštą odos toleranciją.

Efektyvumas ir aukšta odos tolerancija – misija įmanoma

Jeigu jūs esate iš tų žmonių, kurie nori kuo minimalesnės odos priežiūros rutinos, tinkamiausias variantas tokiu atveju – dvifazis micelinis makiažo valiklis. Jis ne tik puikiai pašalina net vandeniui atsparų makiažą ir taršos daleles, bet kartu ir drėkina bei stiprina odą.

 

 

 • Aliejinė dalis akimirksniu ištirpdo vandeniui atsparų makiažą, o micelinė - nuvalo nešvarumus.
 • Švelni valomoji bazė efektyviai pašalina nešvarumus, nepažeisdama odos lipidų ir baltymų.
 • Provitaminas B5 stiprina apsauginį odos barjerą ir blakstienas.
 • Natūralūs cukrūs, fruktooligosacharidai, kurie susideda iš fruktozės ir gliukozės, nuramina jautrią akių odos sritį.
 • Hialurono rūgštis drėkina odą ir atkuria jos komforto pojūtį.
 • Sensibio H2O Eye pH yra tarp 6.5 ir 7, atitinkantis ašarų pH, todėl priemonė nedirgina net ir jautriausių akių. Priemonė patikrinta oftalmologų ir testuota kontaktinius lęšius nešiojančių žmonių.
 • Nesausina odos ir nepalieka riebumo pojūčio.

Dvifazis micelinis makiažo valiklis Sensibio H2O eye švelniai pašalina net vandeniui atsparų makiažą, ramina ir drėkina odą bei stiprina jos apsauginį barjerą ir blakstienas.

Sensibio H2O Eye micelinis makiažo valiklis

BIODERMA produkto nuotrauka, Sensibio H2O 500ml, micelinis valomasis vanduo jautriai odai

Nenuplaunamas kasdienis valiklis

Jautri oda Normali oda

„Micellar“ technologija

Sensibio H2O

(28 atsiliepimai)

Švari, skaisti ir nuraminta oda, be makiažo ir nešvarumų.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Jautri ir sudirgusi oda

Defensive Technologija

Sensibio Defensive

(6 atsiliepimai)

Aktyvaus poveikio raminamasis kremas jautriai odai, stiprinantis natūralią gynybinę funkciją.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Jautri ir sudirgusi oda

Defensive Technologija

Sensibio Defensive rich

(3 atsiliepimai)

Aktyvaus poveikio raminamasis kremas, stiprinantis natūralią jautrios odos gynybinę funkciją.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams