Kodėl dažnu atveju priemonės nuo spuogų nesuteikia norimo efekto?

2022 m. BIODERMA užsakymu daryto vartotojų tyrimo duomenimis, 20 % Lietuvos moterų teigia turinčios spuogų. Pasaulinė statistika taip pat rodo, kad aknė yra viena dažniausių odos problemų, kuri sudaro 20 % dermatologinių konsultacijų ir paveikia daugiau nei 80 % paauglių.

Egzistuoja daugybė receptinių ir nereceptinių aknės paveiktos odos gydymo būdų, kurie gali padėti sumažinti spuogų  atsiradimo riziką ir atsisveikinti su akne. Tačiau dermatologų skiriami gydymo metodai ir dermatologinė kosmetika dažnai yra sudaryta iš galingų keratolitikų (medžiagų, kurios skatina odos atsisluoksniavimą), kurie gali dirginti ir sausinti odą. Ji tampa pažeidžiamesnė, jaučiamas diskomfortas, dėl kurio dažnas aknę turintis pacientas nutraukia gydymą.

  • Profesorė Michèle SAYAG, Sako alergologė Michèle Sayag, BIODERMA mokslinių tyrimų vadovė.

    Turint lengvos ar vidutinės formos aknę, įprastai pradžioje neskiriamas medikamentinis gydymas. Tokią aknę rekomenduojama prižiūrėti naudojant keratolitinį poveikį turinčias dermatologinės kosmetikos priemones. Siekiant išgauti aukštą efektyvumą, jose esančios veikliosios keratolitinės medžiagos įprastai būna žemo pH (apie 3). Kadangi odos pH yra apie 5, tokios medžiagos dirgina odą ir dažnas pacientas, pajutęs odos diskomfortą, nustoja naudoti tokias priemones, todėl nepasiekia norimo rezultato.

    Profesorė Michèle SAYAG, Sako alergologė Michèle Sayag, BIODERMA mokslinių tyrimų vadovė.

Siekdama suderinti itin aukštą veiksmingumą ir odos komfortą, BIODERMA laboratorija sukūrė naują produktą, skirtą į aknę linkusiai odai – Sébium Kerato+. Tai – pirmasis spuogus mažinantis kremas, kuris turi itin efektyvų keratolitinį poveikį, bet nedirgina odos. Be to, Sébium Kerato+ pasižymi lengva, geline tekstūra, kuri nekemša odos, taip pat drėkina odą, todėl ant odos lieka malonus pojūtis. Pagaliau nebereikės rinktis tarp priemonės efektyvumo ir odos komforto!

Sebium Kerato+

Rūgštys – pirmoji pagalba nuo spuogų

Sébium Kerato+ mažina spuogus ir po jų likusius randelius, nedirgindamas odos. Šis rūgštinis kremas skirtas lengvą ir vidutinę aknę turintiems žmonėms, kuriems nepaskirtas medikamentinis aknės gydymas.

Salicilo rūgštis (1,8 %) veikia odos paviršiuje, atsluoksniuodama raginį odos sluoksnį, bet nepažeisdama odos struktūros.

Obuolių (malinės) rūgšties esteris (10 %) veikia gilesniame odos sluoksnyje, jis pasiekia riebalinę liauką ir ją atkemša bei padeda sureguliuoti sebumo (odos riebalų) išsiskyrimą, taip sumažindamas naujų spuogų formavimosi tikimybę.

Abu ingredientai turi komedolitinį poveikį (stabo spuogų formavimąsi) ir nedirgina odos, todėl poveikis yra ilgalaikis.

Salicilo rūgštis ir obuolių rūgšties esteris

Fluidactiv™ patento sudėtyje esančios antioksidacinės medžiagos (propilo galatas ir manitolis) apsaugo pagrindinį odos riebalų (sebumo) ingredientą - skvaleną, nuo UV spindulių ir aplinkos taršos keliamos žalos. Tokiu būdu Fluidactiv™ patentas biologiškai sureguliuoja sebumo kokybę, poros tampa mažiau užsikimšusios, todėl sumažinama naujų spuogų susidarymo galimybė.

FLUIDACTIV™ PATENTAS

Randai ir dėmės, likusios po spuogų

Išnykus spuogui, toje vietoje ant odos lieka rausva dėmelė. Ji yra laikina ir galiausiai išnyksta. Tačiau dėmelę veikiant saulei, ji gali pavirsti pigmentine dėme, kuri išlieka ilgam. Todėl turint aknę, būtina kasdien naudoti apsauginę priemonę nuo saulės ir kremą, kuris padėtų greičiau panaikinti po spuogų likusias dėmes ir randelius.

Sebium Kerato+

Keletas klinikinių tyrimų įrodė, kad Sébium Kerato+ pirmieji rezultatai pastebimi jau po 2 dienų, o priemonę naudojant ilgesnį laiką, galima pasiekti efektyvių ilgalaikių rezultatų.

Po 2 dienų pastebimas poveikis*: 
19 % mažiau spuogų
20 % mažiau pastebimi randai, likę po spuogų
23 % tolygesnė oda

Po 28 d. pastebimas poveikis*:  
41 % mažiau spuogų
36 % mažiau pastebimi randai, likę po spuogų
60 % tolygesnė oda

* Klinikinė studija, monoterapija, 30 subjektų, turinčių lengvos ar vidutinės formos aknę, 28 dienos, 2021 m.

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Riebiai ir į spuogus linkusiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel moussant actif

(2 atsiliepimai)

Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Kerato+

(15 atsiliepimai)

Efektyviai mažina spuogus ir po jų likusius randelius. Nedirgina odos.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Mišriai, riebiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Lotion

(3 atsiliepimai)

Skysta odos priežiūros priemonė, kuri mažina spuogelių susidarymą balansuodama odos drėgmę, pH bei sebumo išsiskyrimą.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams