Allez au contenu Allez à la navigation

Žiemą apsaugokite savo odą nuo šalčio su Atoderm
#SKINBODYGUARD
Rūpinkitės savo oda vadovaudamiesi „BIODERMOS“ specialistų patarimais. Tegul žiema praeina maloniai!
Peržiūrėkite visus etapus
 1. Lapkritis
 2. Gruodis
 3. Sausis
 4. Vasaris
 
Etapas 7
Tikras išbandymas Jūsų odai!

Nors ir labai šalta, įvairios veiklos gryname ore itin populiarios Laplandijoje. Rosemont šeima išbandys pačias populiariausias didžiosios šiaurės pramogas  - pasivažinėjimą haskių ir šiaurės elnių traukiamomis rogėmis bei sniego motociklais, žygį su sniegbačiais, pasigrožėjimą poliarinėmis pašvaistėmis … Tikras džiaugsmas visai šeimai, bet tik ne jų odai ...

Kokie procesai vyksta odoje?

Sportuojant ekstremaliomis sąlygomis reikia imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Oda neuždengtose vietose, ypač veido oda, patirs tikrą išbandymą. Pagrindinis pavojus - vėjo nugairinimas - odos sudirgimas, kurį sukelia stiprus šaltas vėjas. Pažeidžiamas apsauginis odos barjeras, oda praranda riebalus, paraudonuoja ir gali pradėti luptis. Simptomai labai panašūs į stipraus nudegimo saulėje simptomus. Laplandijoje gruodžio mėnesį ultravioletiniai spinduliai nėra labai intensyvūs, tad šio sezono metu Rosemont šeima praktiškai negali stipriai nudegti saulėje. Bet veido odą vistiek reikia patepti specialiai slidinėjimui pritaikytu saulės kremu. Jame mažai vandens, bet šis kremas sukuria fizinį odos barjerą, apsaugantį nuo vėjo ir šalčio bei palengvinantį termoreguliaciją.

Dermatologo nuomonė
Dermatologė Dr. Isabelle Baratte, Lijono civilių slaugos ligoninė

"Dėmesio! Dėl šalčio ir vėjo žiemą kalnuose galite greitai stipriai nudegti nuo saulės, nejausdami, kad oda dega.
Išties, nugairinta vėjyje oda dar gali ir nudegti, nes ultravioletiniai spinduliai veikia ir dideliame aukštyje, be to atsispindėdami sniege jie suintensyvėja.
Todėl saulės kremu reikia patepti visas neuždengtas vietas. Itin svarbu patepti vaikus, kurių oda labai jautri! Taip pat reikia apsaugoti akis, ypač dėl atspindžių sniege, kurie labai pavojingi. Kai užsiimame fizine veikla šiltai apsirengę, prakaituojame ir tai normalu, nes kūnas reguliuoja vidinę temperatūrą. "Kvėpuojantys" drabužiai padeda išvengti maceracijos, dėl kurios sudirgsta ir parausta oda, o galiausiai netgi gali atsirasti egzema. Norėdami kompensuoti šį drėgmės praradimą, vakare nusiprausę pasitepkite drėkinančiu kremu! "

Rekomenduojame šiuos gaminius

Intensyviai drėkinantis dušo aliejus

VeidasKūnasSuaugusiejiVaikaiKūdikiai

Kremas emolientas atopiškai odai

VeidasKūnasSuaugusiejiVaikaiKūdikiai

Atoderm Nutritive

Intensyviai maitinantis veido kremas

VeidasSuaugusiejiVaikaiKūdikiai

Nedidelis drėgmės netekimas (NDN) - tai natūralus drėgmės išgaravimo per raginį sluoksnį procesas. Žinoma, kad jis vyksta skirtingai priklausomai nuo dienos meto ir aukščiau aprašyto chronobiologinio ritmo. Bet NDN kinta priklausomai nuo metų laiko: žiemą, lyginant su vasara, NDN padidėja 30 % veido ir 10 % kūno zonoje*. Dehidratacija padidėja ir apsauginio odos barjero veiksmingumas sumažėja.
 

* Gil Yosipovitch, Glen L. Xiong, Erhard Haus, Linda Sackett-Lundeen, Israel Ashkenazi, and Tel Aviv, Israel ; Department of Dermatology, UCSF Medical Center, San Francisco, California, USA, Department of Laboratory Medicine and Pathology, St. Paul Ramsey Medical Center, University of Minnesota, Minneapolis, Minnesota, USA.

Atmintinė

Norint rimtai sportuoti šaltyje, tam reikia pasiruošti!
Labai rekomenduojame keleto sluoksnių drabužių strategiją (žiūrėti 2-ą etapą), ypač šiltai apsaugant galūnes.

 • Kiek įmanoma pridenkite veidą, kaktą,
  kaklą, žandus, ausis ...
 • Dėmesio - veidą dengianti kepurė, sudrėkusi
  nuo Jūsų kvėpavimo, gali užšalti!
 • Kas dvi valandas tepkite saulės kremą, kuriame
  yra trehalozės - cukraus, turinčio termo-apsauginių
  savybių, o lūpas patepkite lūpų pieštuku.
 • Kremas, kuriame yra vandens, esant labai
  žemai temperatūrai gali užšalti ant odos.
 • Vakare, kad oda nesudirgtų arba kad sudirgimai
  sumažėtų, ją tepkite storu maitinančio kremo sluoksniu.

Net jeigu labai šalta, fizinės veiklos metu prakaituojate. Prakaitu kūnas reguliuoja savo temperatūrą. Šis drėgmės netekimas neturi nieko bendro su nedideliu drėgmės netekimu (NDN) - natūraliu drėgmės išgaravimo per raginį sluoksnį procesu (žiūrėti 1-ą etapą). Norėdami atstatyti su prakaitu prarastą drėgmės kiekį, prieš, per ir po sportinės veiklos gerkite vandens. Rinkitės natūralaus pluošto audinius, kad mažiau prakaituotumėte, jaustumėtės šiltai ir nesusirgtumėte.

Apklausa

Ar visada žiemą naudojate apsauginį saulės kremą?

Praktiški patarimai
Nuostabu - vanduo virsta ledu!
 

Šiemet langai neapšerkšniję, todėl norėdami pralinksminti mažuosius, parodykite jiems stebinantį cheminį eksperimentą - vandenį akimirksniu paverskite ledo kristalais. Kaip tai padaryti? Vanduo pakaitinamas ir prisodrinamas natrio acetato. Kai vanduo atšąla, bet koks krestelėjimas ar vibracija sukelia kristalizaciją!
Įdomi reakcija, juolab kad natrio acetatas yra pagrindinė šildymo įdėklų, dedamų į pirštines rankoms sušildyti, sudedamoji dalis!

 

 
KITAS STRAIPSNIS

Dėmesio -
jautrios vietos!