• Atoderm Huile de douche 1 L
 • Nuplaunamas kasdieninis valiklis

  Labai sausai, sudirgusiai ir atopiškai jautriai odai

  Skin Barrier Therapy™ patentas

  Atoderm Huile de douche

  (13 atsiliepimai)

  Drėkina 24 val. ir suteikia komforto jausmą vos nusiprausus.

  Kam skirta?

  Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)

 • Atoderm Intensive baume 500 ml
 • Kasdienė odos priežiūra

  Labai sausai, sudirgusiai ir atopiškai jautriai odai

  Skin Barrier Therapy™ patentas

  Atoderm Intensive Baume

  (17 atsiliepimai)

  Intensyvus niežėjimą mažinantis ir odos barjerą atkuriantis kremas emolientas. Pasižymi stipriu raminamuoju ir maitinamuoju poveikiu.

  Kam skirta?

  Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)

  Kasdienis drėkinimas turėtų tapti sausos ir atopiškos odos priežiūros įpročiu; labai svarbu prisiminti, kad senstant mūsų oda tampa vis sausesnė. Tėvai turėtų mokyti vaikus nuo ankstyvo amžiaus būtinų odos drėkinimo būdų, kurie jiems bus naudingi visą gyvenimą.

  Sudirgusiai odai nuraminti reikia drėgmės

  Kiekvieno žmogaus oda yra unikali ir reaguoja skirtingai, tačiau visų žmonių sausa ir atopiška oda turi kai ką bendro – lipidų ir drėgmės trūkumą. Norint atkurti ir nuraminti odą yra labai svarbu ją tinkamai drėkinti.

  • Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologist, France
   Dr Magali Bourrel-Bouttaz , Dermatologė - Prancūzija.

   Atopiška oda iš esmės yra oda su skylėmis. Ji yra pralaidi išorinei aplinkai, kuri greičiausiai tuo pasinaudos. Tokią odą galima palyginti su siena, kurios plytos yra normalios, tačiau skiedinys dėl baltymų ir riebalų trūkumo yra prastos kokybės.

   Dr Magali Bourrel-Bouttaz , Dermatologė - Prancūzija.

  Dėl šių priežasčių odos ląstelėms trūksta sanglaudos. Oda tampa laidžia išorės veiksniams (alergenams, bakterijoms, taršai, įskaitant tabaką ir kt.), padidėja transepiderminio vandens nuostoliai.

  Imuninę sistemą taip pat gali per daug stimuliuoti alergenai ir dirgikliai, patenkantys per sausos ir atopiškos odos „skylutes“. Oda tampa nebesuvaldoma ir paūmėja atopinė egzema, kurią tokiu atveju yra sunku gydyti1.

  Norint sustabdyti šią grandininę reakciją, reikia imtis veiksmų, nukreipiant juos į priežastis, o ne į pasekmes: drėkinti, drėkinti, drėkinti!

  atoderm tarša

  atoderm vanduo

  Nepaisant amžiaus, sausa arba atopiška oda kelia nerimą ir gali tapti tikru košmaru. Kūdikiams, vaikams ir suaugusiems pasireiškia ne tik odos, bet ir psichologiniai simptomai, susiję su sausa ir atopiška oda (paraudimas, niežėjimas, egzemos dėmės ir kt.). Dr. Magali Bourrel-Bouttaz pabrėžia, kad šios ligos poveikio nereikėtų nuvertinti, net kai serga maži vaikai: idėja, kad kūdikiai yra per maži, kad būtų galima juos gydyti, yra neteisinga.

  Tai, kad 75 % atvejų atopijos simptomai išnyksta spontaniškai, nereiškia, kad ligos nereikia gydyti.  Šis reiškinys sustiprėja vyresniems nei 50 metų žmonėms, kurių oda yra dar sausesnė.

  • Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologist, France
   Dr Magali Bourrel-Bouttaz , Dermatologė - Prancūzija.

   Nuo trejų metų vaikų piešiniai gali parodyti jų tapatybės sutrikimus dėl atopinės egzemos. Šią situaciją, žinoma, galima ištaisyti, tačiau kuo didesnė žala padaryta jų savimonei, tuo ilgiau užtrunka, kol vaikai pasveiksta. Tai reiškia, kad simptomais reikia susirūpinti kuo anksčiau.

   Dr Magali Bourrel-Bouttaz , Dermatologė - Prancūzija.

  Odos drėkinimas nėra magija – tai paprastas mokslas.

  Norint pasirūpinti oda ir apsaugoti ją būtina atlikti paprastą, nuoseklią kasdienio odos valymo ir priežiūros procedūrą.

  Švelnus prausiklis kartu su apsaugomuoju drėkinamuoju kremu bus jūsų sąjungininkai apsaugant ir nuraminant odą. Šis viską įveikiantis duetas sudrėkins jūsų odą, o jūs jausitės daug komfortiškiau.

  picto - atoderm

  Švelnus prausiklis be muilo

  Muilo vaidmuo yra pašalinti riebias medžiagas nuo jūsų odos, nesvarbu, ar jos yra natūralios, ar išorinės kilmės. Jei oda sausa ir atopiška, šią lipidų apsaugą reikia naudoti odos dirglumui sumažinti3. Niekada neturėtumėte naudoti muilo, net jei jis yra ekologiškas ir natūralus. Vietoj jo turėtumėte pasirinkti švelnią valomąją priemonę be muilo, pvz., dušo aliejų, kuris agresyviai nešalins odos lipidų3 ir sumažins vandens praradimą iš odos4.

  picto - atoderm

  Papildomas drėkinamasis produktas

  Minkštinantys produktai drėkina epidermį ir sumažina odos vandens nuostolius3,4. Kai kurie minkštinamųjų medžiagų komponentai padeda suaktyvinti natūralių odos lipidų sintezę. Taigi, odos barjeras pertvarkomas iš vidaus. Jo fiziologinės savybės vėl tampa aktyvios: apsaugo nuo sunkių išorinių veiksnių ir sumažina vandens garavimą iš odos3,4.

  senos rankos

  Vyresnių nei 50 metų amžiaus žmonių oda dažnai būna sausa, šiurkšti ir pleiskanojanti. Kartais ji sutrūkinėja, smarkiai niežti. Ši būklė yra žinoma kaip senatvinė kserozė – medicininis terminas, reiškiantis senėjimo sukeliamą odos išsausėjimą. Šis sausumas yra natūralus ir bėgant metams didėja.

  Kai tik atsiranda pirmieji odos sausumo požymiai, svarbu taikyti prevencines ir drėkinamąsias procedūras, skirtas brandžiai odai prižiūrėti. Neleiskite odai gadinti jūsų gyvenimo. Nustatykite kasdienę „geros savijautos“ rutiną ir išsirinkite savo odai geriausius produktus:

  1. švelnų prausiklį be muilo
  2. drėkinamąjį kremą
  • Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologist, France
   Dr Magali Bourrel-Bouttaz , Dermatologė - Prancūzija.

   Sulaukę 50 metų jūs nebenorite naudoti muilo ir agresyvių valomųjų priemonių, dar labiau išsausinančių odą.  Norint sumažinti odos sausumą reikia tepti daugiau minkštinamųjų ir drėkinamųjų priemonių. Maisto papildai, kuriuose yra omega 3 ir 6 riebiųjų rūgščių, taip pat yra naudingi odai ir padeda jai atrodyti sveikai.

   Dr Magali Bourrel-Bouttaz , Dermatologė - Prancūzija.

  Nesijauskite bejėgiai, jei jūsų oda yra sausa ir atopiška. Nuo ankstyvo amžiaus ir visą gyvenimą laikantis paprastų odos priežiūros įpročių bus lengviau suvaldyti sausos arba atopiškos odos simptomus. Švelniai nuprauskite odą be muilo, kad ši nesudirgtų, tada apsaugokite švarią odą didele drėkinamosios priemonės doze.

  Būkite pasirengę mylėti savo odą!

   

   

   

  Nuorodos:
  1. La dermatite atopique, Dr Delphine Staumont, https://dermato-info.fr/fr/les-maladies-de-la-peau/éducation-therapeutique-et-dermatite-atopique
  2. Prise en charge de la dermatite atopique de l’enfant, Conférence de consensus, texte long. Ann Dermatol Venereol 2005 ;132 :1S19-33
  3. Oszukowska M. ir kt. Pirminės ir antrinės profilaktikos vaidmuo sergant atopiniu dermatitu. Postepy Dermatol Alergol 2015; 32 (6): 409-420
  4. Waldmanas A. ir kt. Atopinis dermatitas. Pediatr. Rev. 2018; 39 (4): 180-193
  5. Abels C. ir Angelova-Fisher I. Odos priežiūros priemonės: atitinkamam amžiui tinkama kosmetika. Curr. Probl. dermatol. 2018; 54: 173-182