Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Labai sausai, sudirgusiai ir atopiškai jautriai odai

Skin Barrier Therapy™ patentas

Atoderm Huile de douche

(15 atsiliepimai)

Drėkina 24 val. ir suteikia komforto jausmą vos nusiprausus.

Kam skirta?

Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)

Kasdienė odos priežiūra

Labai sausai, sudirgusiai ir atopiškai jautriai odai

Skin Barrier Therapy™ patentas

Atoderm Intensive Baume

(17 atsiliepimai)

Intensyvus niežėjimą mažinantis ir odos barjerą atkuriantis kremas emolientas. Pasižymi stipriu raminamuoju ir maitinamuoju poveikiu.

Kam skirta?

Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)

Atopinis dermatitas nėra užkrečiama liga, tačiau, labai sausa ir atopiška vaikų oda turi įtakos jų ir kitų šeimos narių gyvenimo kokybei. Šios ligos išgydyti neįmanoma, tačiau, jei simptomai yra tinkamai kontroliuojamiji, ji paprastai išnyksta vaikystėje (50 % atvejų išnyksta iki penkerių metų amžiaus)1. Tik 4 % atopinio dermatito atvejų tęsiasi ir suaugus – tokiu atveju jie paprastai būna sunkūs1. Norint, kad liga neprogresuotų, reikia laikytis pateikiamų oficialių sausos, atopiškos kūdikių ir vaikų odos higienos bei priežiūros rekomendacijų.

Atoderm kantrybė

Dauguma dermatologų teigia, kad atopinio dermatito gydymas yra daugialypis2. Tai reiškia, kad jis reikalauja keleto ekspertų žinių, įskaitant jūsų. Dr. dermatologė Magali Bourrel-Bouttaz įsitikinusi, kad „tėvai yra vaikų atopinio dermatito valdymo kertinis akmuo. Pagrindiniai proceso dalyviai turėtų tikėti priežiūros produktų nauda; svarbiausia, jie turėtų suprasti, kaip liga veikia. Tėvai turėtų pasitikėti kasdienėmis odos priežiūros priemonėmis, gydymu ir sugebėti laikytis kasdienės priežiūros rutinos bei išmokyti jos savo vaikus.“ Ji taip pat pabrėžia, kad „tėvai turėtų nustoti jaustis kalti, nes jie nėra atsakingi už savo vaiko ligą – šiuolaikinis pasaulis pakeitė kai kurių vaikų odą, todėl ji tapo pralaidesnė išorės veiksniams“.

Kasdien tėvų rodoma meilė ir švelnus dėmesys vaikams yra būtini norint sėkmingai valdyti atopinį dermatitą. Prausiant ir prižiūrint odą reikia labai daug kantrybės ir nuoseklumo.

Prisiminkite, kad esate ne vieni. Yra sprendimų, galinčių padėti nuraminti odą ir palengvinti visos šeimos gyvenimą3.

 • Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologist, France

  Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologė - Prancūzija.

  Išmokykite savo vaiką tapti savarankišku, kad paaugęs jis gerai žinotų odos higienos ir jos priežiūros procedūras. Kai jūsų vaikas mokosi valytis dantis, jis yra pasirengęs išmokti ir kitų pagrindinių odos higienos bei jos drėkinimo procedūrų. Sėkmingas mokymasis yra ilgas procesas, trunkantis vidutiniškai šešerius metus.

  Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologė - Prancūzija.

atoderm dušas

1. Prausimosi taisyklės, padedančios išvengti odos išsausėjimo

„Atopiškos odos nereikia prausti kiekvieną dieną. Vaikams pakanka praustis du kartus per savaitę.“ Dr. Magali Bourrel Bouttaz, dermatologė

 • Trumpas prausimasis 2 (ne ilgesnis kaip penkios minutės): galite nustatyti laikmatį – jis tiksliai nurodys, kiek liko laiko. Jūsų vaikas natūraliai išmoks praustis duše tiek laiko, kiek reikia atopiškai odai.
 • Neviršykite 34 °C: nupirkite vaikams įdomios formos spalvotą termometrą, kad jie patys galėtų pamatuoti vandens temperatūrą.
atoderm vonia

2. Maudytis yra smagu, bet tai daryti reikia atsargiai

„Jei oda yra sausa ir ją šiek tiek niežti, pakanka maudytis du kartus per savaitę. Vaikas, kurio atopinis dermatitas nėra kontroliuojamas ir kurio oda itin kenčia nuo infekcijos, turėtų praustis po dušu kartą per dieną, kol išnyks odos komplikacijos.“ Dr. Magali Bourrel Bouttaz, dermatologė.

Tėvų ir mažo vaiko bendravimas vonioje gali būti nuostabi patirtis. Atopiška oda nereiškia, kad reikia sau drausti tokį atsipalaidavimo momentą. Pasirinkite:

 • Drungną vandenį (ne daugiau kaip 34 °C)
 • Maždaug 10 minučių
 • Tinkamus (be muilo) prausimosi produktus

Maudytis vonioje reikėtų kuo trumpiau ir kuo rečiau, nes oda greičiau išsausėja ir padidėja sausos ir atopiškos odos sudirgimo pavojus 4. Į vonios vandenį nepilkite priedų (pavyzdžiui, eterinių aliejų), nes jie gali sukelti kontaktinę alergiją.

 

picto prausimasis

3. Prausimosi su dermatologine priemone privalumai

„Niekada namuose, mokykloje, draugų namuose, sportuodami nenaudokite muilo. Muilas buvo sukurtas riebalams pašalinti. Svarbu išsaugoti sausos ir atopiškos odos lipidus.“ Dr. Magali Bourrel Bouttaz, dermatologė.

 • Švelnus prausiklis be muilo
 • Pritaikytas sausai ir atopiškai odai
 • Sumažina odos dehidrataciją
 • Apsaugo hidrolipidinę plėvelę
 • Be alergenų
 • Odai tinkamas pH
picto baby

4. Nupraustą odą sudrėkinkite – efektyviau ją prižiūrėsite

Laikykite apkabinę:

Užuot nušluostę vaiką apvyniokite jį rankšluosčiu. Apkabinę švelniai patapšnokite vaiką jam nusausinti – taip puikiai nuraminsite sudirgusią odą, geriau nei ją šluostydami rankšluosčiu.

Kokonėlis:

Pratęskite maudymosi vonioje arba po dušu malonumą: minkštinamąją odos priežiūros priemonę tepkite iškart po dušo ant drėgnos odos, kad geriau prasiskverbtų veikliosios medžiagos.

Vėsi temperatūra:

 • Vasarą naudokite atšaldytą rankšluostį (įdėkite rankšluostį į švarų maišelį arba pakuotę ir kelias minutes palaikykite šaldytuve).
 • Visus metus drėkinkite atšaldytu minkštinamuoju produktu, kad greičiau sumažintumėte niežėjimo pojūtį ir vaikui greičiau palengvėtų.3
 • Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologist, France

  Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologė - Prancūzija.

  Odą reikia drėkinti ką tik nusiprausus. Net jei praėjus vos kelioms valandoms po dušo teko nuplauti vaiko rankas arba veidą, reikia dar kartą sudrėkinti nuplautą odą minkštinamuoju kremu. Kai oda yra paraudusi, niežtinti arba šiurkšti, reiškia, kad atopinė egzema paūmėjo. Normalu, jei minkštinamąja priemone pateptą odą truputį peršti arba degina. Dėl to nereikia keisti drėkinamųjų priemonių. Pažeidimai neplis, jei nedelsdami naudosite gydytojo paskirtą vietinio poveikio priemonę.

  Dr Magali Bourrel-Bouttaz, Dermatologė - Prancūzija.

atoderm vaikai

Dr. Magali Bourrel Bouttaz, dermatologės, patarimai:

Itin drėkinanti naktinė procedūra susideda iš labai storo minkštinančio produkto sluoksnio (su vietiniais kortikosteroidais arba be jų), tokio, kad būtų visiškai padengtos labai sausos arba atopiškos odos sritys ar net visas kūnas. Užtepus produkto neturėtų matytis odos spalva. Oda turi būti „balta kaip kremas“. Tada apvilkite vaiką aptemptais drabužiais, pavyzdžiui, užmaukite antblauzdžius arba marškinėlius ilgomis rankovėmis. Drabužius reikia dėvėti visą naktį. Ši procedūra greitai sudrėkina odą. Ją galima naudoti kartą per savaitę.1

Atoderm produktai

Norėdami išsaugoti drėgmę ir toliau drėkinti vaiko atopišką odą naudokite du specialiai tam sukurtus produktus. Naudokite švelnų prausiklį, kad prausdami odą išsaugotumėte jos natūralią drėgmę, ir minkštinamąją priežiūros priemonę, kad drėkintumėte odą ir apsaugotumėte jos barjerą nuo išorinių veiksnių.

 

„Drėkinamieji kremai atstato odos nepralaidumą išoriniams veiksniams. Jie maždaug 24 valandoms užpildo atopiškos odos skylutes. Dėl šios priežasties juos reikėtų naudoti kasdien vieną arba du kartus, net jei maudotės duše ar vonioje tik du kartus per savaitę. Atopiškos odos drėkinimas turėtų tapti kasdienybe.“

Dr. Magali Bourrel Bouttaz, dermatologė

Nuorodos:
1-  Dermatite atopique (eczéma atopique), Inserm 2016, https://www.inserm.fr/information-en-sante/dossiers-information/dermatite- atopique-eczema-atopique
2-  Conférence de consensus - Prise en charge de la dermatite atopique de l’enfant, Ann Dermatol Venereol 2005 ;132 (HS1) :  3 - 295
3-  Sathishkumar D. ir Moss C. Vietinė vaikų atopinio dermatito terapija. Indijos J dermatol 2016; 61 (6): 656-661