Kiekvieną dieną, atsižvelgiant į kasdienę veiklą, oda tampa nešvari dėl prakaito, aplinkoje esančių nešvarumų ir kt. Norint pašalinti galinčias odą dirginti medžiagas būtina ją valyti.

Prakaitas

Prakaitas

Kasdieniniame gyvenime paprastai prakaito nepastebime, nes daugiau prakaituojame, kai sportuojame arba kai lauke saulėta. Prakaitas susideda daugiausia iš vandens ir mineralinių druskų, jo pH yra nuo 4 iki 7, todėl jis gali išsausinti ir dirginti odą1. Prausdami odą prausikliu be muilo išvengsite daugybės odos komplikacijų.

„Odą būtinai turi prausti žmonės, kurių oda yra sausa ir išberta arba atopiška, nes prakaitas dažniausiai sukelia niežėjimą, dilgčiojimą, netgi sukelia egzemos paūmėjimą.“ (Dr. Jean-Benoît Montfort, Prancūzija)

Nešvarumai ir bakterijų mikroaplinka

Nešvarumai ir bakterijų mikroaplinka

Oda yra natūraliai padengta nešvarumais, dulkėmis ir bakterijomis. Dauguma šių bakterijų yra naudingos, tačiau kai kurios yra patogeniškos. Susilpnėjęs sausos ir atopiškos odos barjeras gali lengvai leisti joms patekti į mūsų organizmą. Šis reiškinys paūmėja, kai odos pažeidimai tampa uždegiminiai. Šių problemų galima išvengti švelniai valant odą. Geriau išvengti ligų nei jas gydyti.

  • expert - JB Monfort
    Dr. Jean-Benoît Montfort, Dermatologas.

    Pažeistas odos barjeras gali būti kaip atviros durys bakterijoms ir virusams. Norint išvengti infekcijų reikia stengtis pašalinti šiuos patogenus2,3.

    Dr. Jean-Benoît Montfort, Dermatologas.

2. Kaip išsirinkti tinkamą prausiklį?

Kai prausiate sausą ir atopišką odą turite pasirūpinti, kad ji dar labiau neišsausėtų. Prisiminkite, kad ne visi higienos produktai yra vienodi. Kai kurie odos prausikliai turi sudedamųjų dalių, kurios gali pakenkti odos fiziologijai. Gebėjimas atpažinti junginius, kurie gali pakenkti odai, yra švelnios higienos pranašumas, kuris padeda išvengti sausos odos bėrimo.

Pokalbis su Nathalie Guittet, „Laboratoires BIODERMA“ formulavimo vadove

Sausai, į atopiją linkusiai odai skirti dermatologiniai prausikliai garantuoja tam tikrą saugumą dėl kelių jų tobulinimo kriterijų.

Optimalios formulės turėtų:

✓ Atsižvelgti į fiziologinį pH: skirtingai nei tradiciniai muilai, šie prausikliai atsižvelgia į odos fiziologiją ir nepažeidžia jos lipidų.

✓ Turėti valomųjų ingredientų, tokių kaip švelnios „paviršinio aktyvumo medžiagos“, kurios sulaiko nešvarumus ir kurias lengva nuplauti, kad jos nedirgintų ir neišsausintų odos.

✓ Turi būti praturtintos tokiais ingredientais kaip polioliai, augaliniai aliejai ir lipidus papildantys ingredientai.

NAOS laboratorija
  • expert - N Guittet
    Nathalie Guittet, Formulavimo vadovė - Laboratoires BIODERMA.

    Mūsų laboratorijoje labai svarbūs ir kiti kriterijai, kad galėtume garantuoti savo produktų saugumą.

    Ingredientai parenkami atsižvelgiant į jų giminingumą odai ir gebėjimą apsaugoti natūralų jos balansą. Jie yra kruopščiai ir griežtai atrenkami, kad užtikrintume jų saugumą toksikologiniu, reguliuojamuoju, techniniu ir atsekamumo požiūriu.

    Pasirinktos sudedamosios dalys į mūsų formules pridedamos „tik reikiamais kiekiais“, t. y. kiekiais, kurie garantuoja produkto valymo efektyvumą ir yra lengvai nuskalaujami, ir kuriuos gerai toleruoja oda.

    Galiausiai, mūsų produktų juslinis aspektas yra taip pat labai svarbus: net dermatologinis kosmetikos produktas turi būti malonus naudoti (kvapas ir tekstūra).

    Nathalie Guittet, Formulavimo vadovė - Laboratoires BIODERMA.

gėlės

Sausos ir atopiškos odos prausiklių ir drėkiklių pasaulyje yra keletas „netikrų draugų“. Vadinamieji „švelnūs“ produktai gali dirginti nusilpusią odą. Dr. Montfortas sako, kad šiuose produktuose gali būti alergizuojančių medžiagų, kurios gali sukelti kontaktinę alergiją. Šie „švelnūs“ alergenai gali padidinti alerginių reakcijų riziką. Patartina rinktis paprastas sudėtis, kuriose yra nedaug ingredientų ir nėra jokių konservantų ir dažiklių. Mūsų laboratorijose pagamintų kosmetinių valomųjų tirpalų formulės buvo specialiai sukurtos atsižvelgiant į odos fiziologiją. Ingredientai yra griežtai parinkti ir naudojami tokiais kiekiais, kad patenkintų sausos ir atopiškos odos poreikius2,4.

citrinos

Odos pH yra natūraliai rūgštus. Jis svyruoja nuo 5,4 iki 5,9. Apibendrinant galima pasakyti, kad „šis rūgštingumas yra būtinas norint išlaikyti epidermio apsaugomąsias funkcijas ir odos ląstelių sukibimo savybes bei skatinti naudingų odos bakterijų kolonizaciją2“, – priduria dr. Montfortas. Žmonėms, sergantiems atopine egzema, pakinta odos rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Padidėja jų odos pH. Ne visada lengva valyti sausą arba atopišką odą tuo pačiu ribojant pH svyravimą. Pavyzdžiui, nusiprausus vandeniu ir muilu pH pakilimas trunka mažiausiai 90 minučių. Dėl šios priežasties būtina rinktis prausiklį, kuris paisys odos pH, taigi, ir odos pusiausvyros2.

Naudodami priemones stebėkite, kaip į jas reaguoja jūsų oda. Oda sureaguos, kai jai kas nors nepatiks. Greitai sužinosite, kurią savo aplinkos arba gyvenimo būdo dalį reikia pakeisti. Mokslas įgalino sukurti veiksmingus odą puoselėjančius produktus, tinkamus sausai ir atopiškai odai bei atitinkančius jos poreikius.

Vėl prisiminkite komforto pojūtį po dušo ir patirkite didžiausią malonumą.

 

Nuorodos:
1.  Baker LB. Prakaito liaukų funkcijos fiziologija: prakaitavimo ir prakaito sudėties vaidmuo žmogaus sveikatai. Temperatūra (Austinas) 2019; 6 (3): 211-259
2.  Oszukowska M. ir kt. Pirminės ir antrinės profilaktikos vaidmuo sergant atopiniu dermatitu. Postepy Dermatol Alergol 2015; 32 (6): 409-420
3.  Waldmanas A. ir kt. Atopinis dermatitas. Pediatr. Rev. 2018; 39 (4): 180-193
4.  Abels C. ir Angelova-Fisher I. Odos priežiūros priemonės: atitinkamam amžiui tinkama kosmetika. Curr. Probl. dermatol. 2018; 54: 173-182