Ranku plovimas

1. Rankų higiena

Rūpinkitės rankų higiena, nes rankos yra viena nešvariausių mūsų kūno dalių ir galimas užsikrėtimo kanalas. Net jei dauguma mikrobų yra nekenksmingi mūsų sveikatai, kai kurie gali sukelti akių vokų sudirgimą. Pagrindinės higienos taisyklės reikalauja kruopščiai plauti rankas kelis kartus per dieną. Tačiau labai svarbu neliesti rankomis akių.

Pašalina makiažą

2. Valymas ryte ir vakare

Labai svarbu visada nusivalyti/nusiprausti veidą, ypač vakare, nes voko raukšlėse susikaupia dulkės ir teršalų dalelės. Rinkitės švelnų valiklį, pvz., Atoderm Intensive Eye, kuris užtikrina saugų valymą ir stiprina akių vokų odos barjerą . Jis gali būti naudojamas ryte ir vakare, paūmėjimų metu ir kai akių vokų oda yra sveika.

Makiažas

3. Lengvas makiažas

Jei esate linkę į akių vokų sudirgimą, rinkitės lengvą makiažą ir naudokite mažai makiažo priemonių. Venkite nenuplaunamo tušo, kurį sunku pašalinti, kad nereikėtų trinti akių vokų. Rinkitės akių šešėlius be blizgučių. Ir atkreipkite dėmesį į produkto kokybę.

Kosmetika

4. Kosmetikos produktų pasirinkimas

Stebėkite, ar neatsiranda nepageidaujamų reakcijų odoje, kuomet keičiate savo grožio rutiną, kai naudojate naują akių makiažo produktą, naują odos kremą ar naują šampūną, kuris skalaujant gali patekti ant jūsų vokų. Venkite keisti kelis produktus tuo pačiu metu, nes tuomet nežinosite, nuo ko galėjo sudirgti veido ar akių vokų oda.

Negalima trinti

5. Netrinkite

Venkite trinti akių vokus, ypač kai nuvalote makiažą. Atoderm Intensive eye švelniai, netrinant pašalina akių makiažą.

 

Žiedadulkės

6. Žiedadulkės ir alergenai

Akių vokų egzemos paūmėjimai gali atsirasti dėl sezoninių alergijų. Atkreipkite dėmesį į paūmėjimo laikotarpius ir patikrinkite, ar jūsų akių vokų sudirginimą sukelia ne ore esančios žiedadulkės ar alergenai. Nustatyta, kad kosmetikos gaminiuose kaip potencialūs alergenai  yra daugiau nei 4000 molekulių. Dažniausiai  tai kvapiosios medžiagos, konservantai, plaukų dažai, nagų lakai.

Nagų lakas

7. Nagų lakas

Patikrinkite nagų lako sudėtį, nes dauguma jų turi alergenų. Stenkitės nagų nelakuoti nuolatos, o  ypač stenkitės lakuotais nagais neliesti savo akių, nes yra didelė rizika iš karto išsivystyti kontaktiniam dermatitui (sudirgimui).

Akiniai nuo saulės

8. Akiniai nuo saulės

Dėvėkite akinius nuo saulės, kad apsisaugotumėte nuo UV spindulių ir žiedadulkių, nes sudirginimą taip pat gali sukelti ir saulės poveikis. Be to, saulė gali sustiprinti dirginimą.

Kontaktiniai lęšiai

9. Kontaktinių lęšių higiena

Kruopščiai prižiūrėkite kontaktinius lęšius,  nes netinkama jų priežiūra gali sukelti sunkų konjunktyvitą (akių uždegimą), kuris gali sudirginti ir akių vokus. Taip pat patartina kartais pakeisti  kontaktinius lęšius į akinius, nes lęšiai vargina akis.

Paraudusios akys

10. Akių nuovargis

Nepamirškite leisti akims pailsėti. Stenkitės nepraleisti visos dienos prie ekranų (televizoriaus, kompiuterio ar telefono). Jų skleidžiama mėlyna šviesa sutrikdo kūno cirkadinį ritmą. Mėlyna šviesa gali pakenkti regėjimui (tinklainei).

Kasdienė odos priežiūra

Labai sausi, sudirgę, atopiški ir jautrūs akių vokai

Skin Barrier Therapy™ patentas

Atoderm Intensive eye

(Dar nėra nuomonės)

Kasdienė trys viename priemonė sudirgusiems akių vokams: ramina, atkuria odą ir pašalina makiažą.

Kam skirta?

Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)