1 iš 3 žmonių susiduria su akių vokų uždegimu

Mūsų akys išduoda, ką mes galvojame ir kaip jaučiamės. Jos yra svarbi kasdienių santykių su kitais žmonėmis dalis. Pokalbis tikrai neprasideda, kol du žmonės nepažiūri vienas kitam į akis. Tiesą sakant, nieko nėra sunkiau, nei bandyti kalbėti su žmogumi, kuris vengia į tave žiūrėti, pavyzdžiui, nuleisdamas akis ar slėpdamas jas už akinių nuo saulės. Deja, paūmėjus akių vokų egzemai, daugelis pacientų nori slėpti savo akis. Nors jie tiki, kad tokiu būdu apsaugo save nuo draugų ir kolegų, iš tikrųjų jie save dar labiau izoliuoja nuo aplinkos.

Akių vokų sudirgimas visuomet pasirodo netinkamiausiu momentu, be perspėjimo ir dažniausiai moterims (80%) dėl  dažno kosmetinių produktų naudojimo. Kai akių vokų būklė pablogėja, pacientai jaučia estetinį ir fizinį diskomfortą, todėl praranda pasitikėjimą savimi. Ypatingai tai pasijaučia darbe: nėra lengva kalbėti viešai ar dalyvauti svarbiuose susitikimuose, kai akių vokai yra paraudę ir sudirgę. Santykiai su draugais ar artimaisiais taip pat gali nukentėti, kai esame nepatenkinti savo atvaizdu veidrodyje. Tai ypač aktualu, kai egzema paūmėja itin dažnai.

Akių vokų ir akių kontūro oda yra ypatingai gležna. Ji yra nuo trijų iki keturių kartų plonesnė už likusią veido odą, turi silpną barjerinę funkciją, todėl yra mažiau apsaugota.

Alergenai ir dirginančios medžiagos (kosmetikos priemonės, šampūnas, kondicionierius, nagų lakas) gali lengvai kauptis vokų raukšlėje. Dėl šių priežasčių akių vokai yra linkę sudirgti. Tikimybę padidina ir tai, kad akis pirštais liečiame maždaug 100 kartų per dieną!

Užburtas akių vokų sudirgimo ratas

lankstinukas

Akių vokų egzema gali paveikti kiekvieną žmogų bet kuriuo gyvenimo momentu. Dažniausiai ji prasideda nuo tokių simptomų kaip paraudimas ir sudirgimas. Vėliau oda pradeda niežėti, gali atsirasti patinimas ir odos sausumas. Visi šie simptomai gali pasireikšti per kelias dienas. Dauguma akių vokų egzemą turinčių žmonių nesikonsultuoja su gydytoju, o vietoj to apsilanko vaistinėje, kad greitai sušvelnintų estetinį ir fizinį diskomfortą.

Akių vokų sudirgimas gali pasireikšti dėl atopinio dermatito, kontaktinio dermatito, tačiau tikroji priežastis dažnai būna neišaiškinta. Akių vokų egzemos paūmėjimų gydymui yra paskiriami vietiškai veikiantys kortikosteroidai ir speciali kasdienė drėkinanti priežiūra. Makiažo priemonių sudirgimo metu naudoti negalima.

Išnykus simptomams dažnai vėl grįžtama į įprastinę odos priežiūros rutiną (akių kontūro kremas, makiažas, makiažo valiklis), kuri dėl kasdienio dirginimo gali vėl sukelti simptomus ir užburtas ratas kartojasi.

Akių vokų sudirgimo įtaka gyvenimo kokybei

Akių vokų sudirgimas stipriai paveikia žmogaus gyvenimo kokybę, nes akys yra labai svarbi kasdienių santykių su kitais žmonėmis dalis.

 • Estetinis diskomfortas: patinimas, raudonumas, pleiskanojimas keičia žmogaus išvaizdą.
 • Fizinis diskomfortas: deginimo, tempimo jausmas, intensyvus niežėjimas sukelia nuolatinį diskomfortą, skausmą ir paveikia kasdienį gyvenimą.
 • Įtaka nuotaikai: akių vokų egzemą turintys žmonės gali gėdytis parodyti akis, praranda pasitikėjimą savimi, jaučiasi vieniši spręsdami vis pasikartojančią problemą ir norėtų žinoti, kaip jie gali išeiti iš  šio užburto sudirgimo rato, kuris paveikia juos tiek psichologiškai, tiek fiziškai.

Akių vokų sudirgimą turintys pacientai tikisi skubaus ir ilgalaikio problemos sprendimo.

1 Įvertinimas remiantis epidemiologiniais duomenimis apie atopinį dermatitą ir kontaktinę egzemą.

2 Tyrimas, įvertinantis rankų ir veido kontakto dažnį ir jo galimą įtaką prognozuojant kvėpavimo takų infekciją - Mark Nicas a & Daniel Best - Kalifornijos universitetas, Berkeley, Visuomenės sveikatos mokykla, Berkeley, Kalifornija - paskelbtas internete: 2008 m. balandžio 25 d.

Bioderma siūlo išskirtinį sprendimą

Bioderma siūlo išskirtinį sprendimą – sudirgusių akių vokų priežiūros priemonę Atoderm Intensive eye, kuri yra sukurta specifiniams gležnos akių kontūros odos poreikiams tenkinti. Kasdienė trys viename priemonė Atoderm Intensive eye ramina, atkuria odą ir pašalina makiažą, todėl gali būti kasdieniu akių vokų priežiūros ritualu ir nutraukti užburtą sudirgimo ratą. Ši priemonė stiprina odos barjerą ir apsaugo nuo naujų paūmėjimų.

 • Kasdienė odos priežiūra

  Labai sausi, sudirgę, atopiški ir jautrūs akių vokai

  Skin Barrier Therapy™ patentas

  Atoderm Intensive eye

  (Dar nėra nuomonės)

  Kasdienė trys viename priemonė sudirgusiems akių vokams: ramina, atkuria odą ir pašalina makiažą.

  Kam skirta?

  Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)