Žurnaluose ir interneto platybėse aptariant riebią odą kylą audringos diskusijos, ypač dalijantis patarimais, įvairiomis gudrybėmis, močiutės receptais ir sprendimais, kurie yra vienas už kitą keistesni. Kaip atskirti odos švytėjimą nuo odos blizgesio ir nepasirinkti odai netinkamų priežiūros priemonių?

Rytas ir naktis

Ar odą valyti ryte ir vakare nėra per dažnai?  TIKRAI NE!

Tikrai ne! Net jei nenaudojate makiažo priemonių ir turite problemų dėl spuogelių, riebią odą būtina valyti du kartus per dieną. Jei naudojate makiažo priemones, jokiu būdu negalima eiti miegoti jų nenuvalius, nes būtent nakties metu oda pradeda biologinius procesus, padedančius detoksikuotis ir atnaujinti ląsteles. Ką reikia prisiminti? Nenaudokite produktų, kurie yra tokie stiprūs, kad pašalina ne tik odos nešvarumus, bet ir ją saugančią hidrolipidinę plėvelę. Vietoj to rinkitės valiklį, kuris nekenkia odos pusiausvyrai, pavyzdžiui, micelinį vandenį Sébium H2O arba švelnų prausiklį Sébium Gel Moussant.

Makiažas

Ar galima naudoti pudrą arba stipraus dengimo makiažo pagrindą ant riebios odos? TAIP.

Visiškai normalu stengtis paslėpti spuogus. Rinkitės pagrindą ir koreguojančią priemonę, kurie nėra komedogeniški ir yra specialiai sukurti riebios bei spuoguotos odos priežiūrai. Venkite makiažo pagrindo, kuris padengia jūsų odą labai storu sluoksniu ir sukuria į kaukę panašų efektą, tirštų pudrų bei mineralinių aliejų, kurie kemša poras. Geriausi yra tie produktai, kurie ne tik paslepia odos trūkumus, bet ir gydo odą. Oda padėkos, jei kartais išeisite iš namų ir be makiažo.

Rūkymas

Rūkymas skatina spuogų atsiradimą. TIKRIAUSIAI.

Tiesa, kad rūkymas didina odos problemas. Manoma, kad tabakas mažina odos skaistumą, oda tampa storesnė. Net jei tiesioginė rūkymo įtaka spuogų atsiradimui dar nenustatyta, manoma, kad rūkymas turi neigiamos įtakos spuogų atsiradimui.

Sun

Saulė mažina sebumo išsiskyrimą. NETIESA.

Tikrai ne! Atėjus šiltajam sezonui saulės spinduliai išdžiovina riebalų perteklių ir atrodo, kad odos būklė pagerėjo, tačiau neskubėkite tuo džiaugtis! Ultravioletiniai spinduliai storina epidermį ir taip apsunkina odos riebalų pasišalinimą per poras. Sebumas lieka po oda vasaros laikotarpiu, kai riebalų išsiskiria daugiausiai. Tai tobulai tiksinti bomba! Tuo metu dauginasi ir bakterijos. Kai oda vėl suplonėja, atsiranda atvirkštinis efektas ir spuogai dygsta tuo metu, kai mums po atostogų reikia grįžti į mokyklą ir darbą – tai daugelis mūsų jau išgyveno ne kartą. Šios problemos išvengsite, jei saugosite odą nuo tiesioginių ultravioletinių spindulių ir tepsite veidą riebiai ir aknės pažeistai odai skirta apsaugos nuo saulės priemone. Photoderm AKN Mat SPF30 yra viena iš priemonių, specialiai sukurta apsaugoti nuo UVA ir UVB spindulių ir suteikti odai matinę išvaizdą bei sumažinti spuogelius.

 

Mityba

Šokoladas kenkia odai. TAI PRIKLAUSO...

Tiesa, kad kai kurie maisto produktai jau seniai kaltinami tuo, kad kenkia riebiai odai. Panašu, kad naujausi tyrimai įrodo neigiamą pieno produktų poveikį odai. Greitas maistas, kuris paprastai yra riebus ir jį gaminant naudojama daug cukraus, yra žinomas dėl savo bendro uždegimą sukeliančio poveikio, kenksmingo sveikatai ir ypač odai. Mitybos patarimai žmonėms, turintiems riebią odą yra tokie patys, kaip ir žmonėms, kurie nori mesti svorį ir sveikai gyventi – venkite pramoniniu būdu gaminamų produktų, jei įmanoma, rinkitės šviežius vaisius ir daržoves, gaminkite maistą namuose. Šokolado mėgėjams nereikia nerimauti! Skanauti gabalėlį šokolado, pagaminto iš mažiausiai 70% kakavos, visada yra geriau, nei valgyti riebius pyragus ir kitas aukšto glikemijos indekso gėrybes. Juodasis šokoladas taip pat skatina gerą nuotaiką (bet tai nėra pasiteisinimas sušveisti visą šokolado plytelę!).

Mobilieji telefonai

Spuogai atsiranda naudojant mobilųjį telefoną! TAIP.

Mobilieji telefonai išties yra puikūs mikrobų lizdai, kuriuos mes visą dieną daug kartų glaudžiame prie savo skruosto. Nepamirškite kruopščiai nuvalyti telefoną kelis kartus per savaitę, o skambindami pabandykite naudoti ausines.

Pills

Kontraceptinės tabletės sprendžia riebios odos problemas. NE VISAI.

Kontraceptinės tabletės gali pagerinti riebios spuoguotos odos būklę, jei jos yra kruopščiai parinktos atsižvelgiant į hormonų pusiausvyrą. Bet tai nėra riebios odos gydymo priemonė. Kai kurios tablečių rūšys gali turėti neigiamą poveikį ir pabloginti odos būklę. Geriausia dėl to pasikonsultuoti su savo ginekologu ir surasti optimaliausią sprendimą.

Skutimasis

Kai tik nusiskutu, atsiranda spuogelių! TIESA.

Paauglystės laikotarpiu berniukams riebios odos problemos dažnai atsiranda tada, kai pradeda augti veido plaukai. Skutimasis skatina spuogų atsiradimą ir odos sudirgimą. Specialistai rekomenduoja naudoti elektrinę skutimosi mašinėlę ir skustis kuo rečiau.

BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium H2O 500ml, micelinis valomasis vanduo

Nenuplaunamas kasdienis valiklis

Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

„Micellar“ technologija

Sébium H2O

(4 atsiliepimai)

Dermatologinis micelinis valomasis vanduo valo odą ir pašalina makiažo likučius, jos nesausindamas.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Gel moussant 500ml, putojantis gelinis prausiklis riebiai odai

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Mišriai, riebiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel moussant

(6 atsiliepimai)

Švelnus prausiklis riebiai odai. Pašalina nešvarumus, reguliuoja odos blizgesį.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Prausiklis naudojamas esant poreikiui

Į aknę linkusiai odai Mišriai, riebiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel gommant

(3 atsiliepimai)

Švelnus gelinis šveitiklis švaresnei ir lygesnei odai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Riebiai ir į spuogus linkusiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel moussant actif

(2 atsiliepimai)

Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Mišriai, riebiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Lotion

(3 atsiliepimai)

Skysta odos priežiūros priemonė, kuri mažina spuogelių susidarymą balansuodama odos drėgmę, pH bei sebumo išsiskyrimą.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Mišriai, riebiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Mat Control

(4 atsiliepimai)

Ilgalaikio poveikio matiškumą suteikiantis ir veido odą lyginantis kremas.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Pore refiner 30ml, kremas riebiai, mišriai ir blizgančiai odai

Kasdienė odos priežiūra

Mišriai, riebiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Pore refiner

(4 atsiliepimai)

Dermatologinė išvaizdą gerinanti odos priežiūros priemonė odai su išsiplėtusiomis poromis

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Speciali apsauga

Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Photoderm AKN Mat SPF 30

(Dar nėra nuomonės)

Apsaugo nuo naujų spuogų atsiradimo, suteikia odai matiškumo.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams