1. Odos higiena

Probleminei odai reikalingas kruopštus valymas. Nors aknė nėra nešvaros pasekmė, pirmas žingsnis siekiant turėti sveiką ir švarią odą – tinkama odos higiena. Kiekvieną rytą ir vakarą nuprausk veidą riebiai ar mišriai odai skirtu prausikliu arba specialiai į aknę linkusios odos biologijai pritaikytu miceliniu valomuoju vandeniu. 

Rekomenduojama naudoti švelnius preparatus, kurių sudėtyje nėra alkoholio, o pH yra artimas odai.

Niekada NIEKADA neik miegoti su makiažu. Jei po vakarėlio nori kristi į lovą su batais – prašom, tačiau su makiažu – jokiu būdu!

2. Odos šveitimas

Veido odos šveitimas pašalina suragėjusias odos ląsteles ir atkemša poras. Tačiau per daug intensyvus ir dažnas šveitimas gali sudirginti odą – riebalai apsaugo odą nuo išsausėjimo ir žalingo aplinkos poveikio. Jei per daug gaminamų odos riebalų bandoma atsikratyti intensyviai šveičiant, valant agresyviomis priemonėmis (pvz. spiritu), per dažnai prausiant prausikliu, galima pasiekti atvirkštinį efektą – oda, netekusi riebalų (apsaugos), ims jų gaminti dar daugiau.

3. Spuogų spaudymas

NEGALIMA! Šią taisyklę žino visi. Tačiau jos nesilaiko niekas...

Kodėl negalima spaudyti spuogų? Nes tai darant pažeidžiama uždegiminė zona – bakterijos pasklinda ir sėja uždegimą po visą veidą. Taigi išspaudęs (-usi) vieną spuogą, ryte galėsi džiaugtis trimis naujais. Kaip tau tai patinka? Tikrai neverta...

4. Odos drėkinimas

Aknės pažeistą odą būtina drėkinti. Dažna klaida yra manyti, kad odos riebalų perteklius reiškia, kad oda yra pakankamai sudrėkinta... Priešingai, į aknę linkusi oda, dažnu atveju, yra praradusi drėgmę.

Tik gaudama pakankamai drėgmės, oda gali sveikti nuo aknės. Be to, tiek vietiniai, tiek geriamieji vaistai sausina odą, taigi nepakankamai ją drėkinant, oda išsausėja, sudirgsta, rausta, pleiskanoja... Šios problemos sprendžiamos kartu su odos ligų gydytoju parenkant konkrečius drėkiklius, kurie ne tik atstato odos drėgmę ir apsauginę jos funkciją, bet ir pagerina gydymo rezultatus.

5. Tinkama kosmetika

Labai svarbu rinktis odos tipą ir poreikius atitinkančias odos priežiūros priemones. Probleminės odos priežiūrai, kosmetikos vertėtų ieškoti vaistinėse ir naudoti tikslingą dermatologinę kosmetiką. Ją kuriantys mokslininkai bei gydytojai puikiai išmano odos biologiją ir žino aknę sukeliančias priežastis, todėl ši kosmetika yra pritaikyta konkrečiai odos būklės problematikai.

Turintiems probleminę odą, rekomenduotina prieš renkantis kosmetiką pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, kad būtų nustatyta ligos forma. Gydytojas papasakos, kokios priežiūros odai reikia ir kokia kosmetika būtų tinkamiausia. Dažnu atveju, siekiant efektyvaus spuogų gydymo, yra derinamas medikamentinis gydymas ir dermatologinė priežiūra.

6. Gyvenimo būdas

Vidinė įtampa, emociniai išgyvenimai ir stresas (egzaminų sesija, naujas darbas) gali padidinti hormonų pusiausvyros disbalansą, o tai skatina aknės formavimąsi. Skirk laiko sau – užsiimk mėgstama veikla, išeik pasivaikščioti ar susitik su draugais. Atsipalaiduok!

Subalansuota mityba, daugeliu atveju, taip pat yra sveikos odos garantas. Venk nesveiko, aukštą glikeminę apkrovą turinčio maisto (pvz. picų, mėsainių, bulvių traškučių), taip pat pieno produktų – jie skatina odos riebalinių liaukų veiklą, taigi aknė pablogėja.

7. Saulės poveikis

Saulės poveikis aknei vertinamas nevienareikšmiškai. Iš vienos pusės, saulės spinduliai sausina aknės bėrimus, juos maskuoja ir naikina bakterijas, taigi spuogų gali sumažėti. Tačiau iš kitos pusės, odos poros kemšasi ir aknė pablogėja (taip dažnai nutinka atostogų metu, ypač išvykus į karšto klimato zonas, kur daug saulės, karščio ir drėgmės).

Bet kokiu atveju, mes rekomenduojame saule mėgautis atsakingai ir naudoti priemones saugančias nuo kenksmingų UVA/UVB spindulių. Veidui naudok tik tas priemones, kurios yra pritaikytos riebios ar mišrios, į aknę linkusios odos poreikiams.

8. Aknei reikia laiko

Aknės gydymas – ilgas procesas, kuriam reikia laiko. Turint probleminę odą ir gydant spuogus, būtina apsišarvuoti kantrybe! Spuogas nepranyks per naktį – patikėk, tokių stebuklingų vaistų dar niekas neišrado. Normalu, kad gerai toleruojamų priemonių efekto reikėtų laukti bent 4-6 savaites, tačiau gali prireikti ir kelių mėnesių, norint pamatyti maksimalų rezultatą. O dažniausia priežastis, kodėl spuogų gydymas neduoda pakankamo efekto yra ta, kad žmonės per anksti nutraukia gydymą – ima eksperimentuoti, naudoja per daug ir netinkamų priemonių, taip tik dar labiau išbalansuodami savo odą.

Svarbu teisingai prižiūrėti riebią ir mišrią odą net tuomet, kai spuogų sumažėja, nes aknė yra atsinaujinanti odos būklė. Nuolatinė, dermatologinė odos priežiūra turi tapti įpročiu.

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium H2O 500ml, micelinis valomasis vanduo
 • Nenuplaunamas kasdienis valiklis

  Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

  „Micellar“ technologija

  Sébium H2O

  (4 atsiliepimai)

  Dermatologinis micelinis valomasis vanduo valo odą ir pašalina makiažo likučius, jos nesausindamas.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Gel moussant 500ml, putojantis gelinis prausiklis riebiai odai
 • Nuplaunamas kasdieninis valiklis

  Mišriai, riebiai odai

  D.A.F. patentas

  Sébium Gel moussant

  (6 atsiliepimai)

  Švelnus prausiklis riebiai odai. Pašalina nešvarumus, reguliuoja odos blizgesį.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Nuplaunamas kasdieninis valiklis

  Riebiai ir į spuogus linkusiai odai

  D.A.F. patentas

  Sébium Gel moussant actif

  (2 atsiliepimai)

  Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Prausiklis naudojamas esant poreikiui

  Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

  D.A.F. patentas

  Sébium Gel gommant

  (3 atsiliepimai)

  Švelnus gelinis šveitiklis švaresnei ir lygesnei odai.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Global 30ml, odos priežiūros priemonė į spuogus linkusiai odai
 • Kasdienė odos priežiūra

  Į aknę linkusiai odai

  Seborestore technology

  Sébium Global

  (9 atsiliepimai)

  Spuogus naikinanti ir nuo naujų spuogų susidarymo apsauganti odos priežiūros priemonė.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Sensitive 30ml, intensyviai raminantis kremas
 • Kasdienė odos priežiūra

  Į aknę linkusiai odai Jautriai, į aknę linkusiai odai

  InflaStop™ technology

  Sébium Sensitive

  (3 atsiliepimai)

  Kasdienis kremas į aknę linkusiai odai. Ramina, drėkina, naikina spuogelius ir paraudimus.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Hydra 40ml, intensyviai drėkinantis kremas
 • Kasdienė odos priežiūra

  Į aknę linkusiai odai

  Fluidactiv™ patentas

  Sébium Hydra

  (3 atsiliepimai)

  Maitinanti ir intensyviai drėkinanti priemonė, sprendžianti odos išsausėjimo priežastis, atsiradusias po medikamentinio gydymo.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Speciali apsauga

  Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

  Fluidactiv™ patentas

  Photoderm AKN Mat SPF 30

  (Dar nėra nuomonės)

  Apsaugo nuo naujų spuogų atsiradimo, suteikia odai matiškumo.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams