Nenuplaunamas kasdienis valiklis

Jautri oda, linkusi į raudonį

Rosactiv™ patentas

Sensibio H2O AR

(6 atsiliepimai)

Dermatologinis, paraudimą mažinantis micelinis vanduo valo, pašalina makiažą, ramina.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Jautri oda

D.A.F. patentas

Sensibio Gel moussant

(11 atsiliepimai)

Raminamasis micelinis gelis prausiklis, stiprinantis natūralų odos drėkinimą.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Jautri oda, linkusi į raudonį

Rosactiv™ patentas

Sensibio AR

(10 atsiliepimai)

Ilgo poveikio priemonė raustančiai odai, suteikianti ypatingą komforto pojūtį.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Jautri oda, linkusi į raudonį

Rosactiv™ patentas

Sensibio AR BB Cream

(7 atsiliepimai)

Priemonė nuo paraudimų. Odos tobulinimui ir apsaugai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Speciali apsauga

Jautri oda, linkusi į raudonį

Rosactiv™ patentas

Photoderm AR SPF50+

(Dar nėra nuomonės)

Raudonio valdymas. Atspalvį vienodinantis ir raminamasis poveikis.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Jūs jaučiate, kaip deginanti šiluma slenka nuo veido iki gerklės ir krūtinės, o oda rausta. Šis momentas yra trumpalaikis, tačiau, atrodo, kad jis tęsiasi amžinai.  O gal parausta tik jūsų nosis ir skruostai? Paraudimas ateina ir praeina, bet pastaruoju metu atrodo, kad oda rausta nuolatos. Galbūt jūsų oda ne tik rausta, bet ant nosies ir skruostų matosi ir smulkių kraujagyslių tinklas. O gal rožinė paūmėja kartu su papulėmis, pustulėmis, užplūstančiu karščiu ir paraudimu ...

sensibio AR- odos raudonis

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių oda rausta, ir daugybė įvairių veiksnių, kurie gali sukelti odos paraudimą – pradedant emocijomis ir baigiant staigiu oro temperatūros pokyčiu.
Paraudimas iš pradžių būna laikinas, tačiau jis gali tapti nuolatiniu.


Veido rožinė yra matoma kitiems, todėl nuolat susiduriame su kasdienėmis kitų žmonių prielaidomis ir vertinimais.
Net jei paraudusios odos priežastys nėra iki galo žinomos, kreipiantis į gydytoją galima suvaldyti simptomus.

Kiekvieną kartą paraudus veidui labai svarbu savęs nesigėdyti. Geriau išsiaiškinti, kas išprovokuoja paraudimą ir keisti savo gyvenimo būdą.

Paraudusi oda laikoma uždegiminiu sutrikimu. Oda per daug reaguoja į specifinius veiksnius, kuriuos ji laiko grėsme. Esant šiems veiksniams plečiasi kraujagyslės ir stimuliuojamos epidermio nervų galūnės, todėl mes jaučiame karštį ir diskomfortą. Tai paraudimas.

Mūsų odos būklė taip pat priklauso nuo kraujagyslių endotelio augimo faktoriaus (VEGF). Jo reikia, kad augtų naujos kraujagyslės. Tačiau, jei šis procesas pasireiškia labai stipriai, kraujagyslės išsiplečia, o oda susilpnėja. Paraudimas tampa nuolatiniu (eritrozė). Kai kurios kraujagyslės gali tapti matomos (teliangiektazija) ir tokiomis išlikti.

Nors mes turime žinių apie procesus, susijusius su laikinu ar nuolatiniu odos paraudimu, iš tikrųjų iki galo nesuprantame, kas juos sukelia. Jei negalime atsikratyti veido paraudimo, geriausia strategija yra suvaldyti simptomus.

Jūsų oda

Vidiniai ir išoriniai veiksniai, turintys įtakos raustančiai odai

Žinoma, kad labiau rausta šviesi veido oda, o moterų oda rausta labiau nei vyrų. Suaugusiems žmonėms skruostai paprastai pradeda rausti sulaukus 20 metų ir vėliau, o laikui bėgant situacija gali pablogėti, jei nieko nedaroma paraudusios odos gydymui.  Odos paraudimą gali sąlygoti daugybė veiksnių:

vidiniai veiksniai
Vidiniai veiksniai: - Hormonai,
- Emocijos
- Stresas
- Menopauzė
- Genetiniai faktoriai
išoriniai veiksniai
Išoriniai veiksniai: - Staigūs oro temperatūros pokyčiai
- Aštrus maistas
- Saulės spinduliai
- Intensyvios treniruotės
- Alkoholis
- Odos priežiūros ir makiažo priemonės

Nei vienas iš šių sąrašų nėra išsamus, tačiau bent iš dalies paaiškina veido odos paraudimo priežastis. Jei surasite priežastis, dėl kurių jūsų veido oda rausta, tai bus pirmasis žingsnis problemos sprendimo link.

Jei jūsų oda rausta nuolatos, galbūt, sergate rožine. Gražiai vadinama rožinė yra uždegiminė odos liga, kuri vystosi ir stiprėja bėgant laikui. Jai būdingi įvairiausi simptomai, kurių intensyvumas gali skirtis. Visi jie yra susiję su uždegimu ir kraujagyslių išsiplėtimu. Dažniausiai pasireiškia šie simptomai:

Paraudimas yra dažnas simptomas ir paprastai trunka ilgą gyvenimo periodą. Oda, reaguodama į dirgiklius, parausta per kelias sekundes arba minutes. Kai susigėstate ar drovitės, jaučiate karščio ir paraudimo bangą, plintančią per veidą ir kaklą. Paraudimo sunkumą galima įvertinti pagal jo dažnumą, trukmę, intensyvumą ir tai, kurios krūtinės ir galvos sritys parausta.

paraudimas

Eritema yra nuolatinis veido, skruostų ir nosies – kartais smakro ir kaktos – paraudimas. Retkarčiais jaučiamas deginimas, perštėjimas ir odos išsausėjimas. Paprastai niežulio nejaučiate.

 eritrema

Teliangiektazija, arba išsiplėtę kapiliarai, taip pat dažnai atsiranda dėl to, kad kraujagyslės būna pernelyg ilgai išsiplėtusios. Šios mažos raudonos arba purpurinės spalvos kraujagyslės atsiranda kai kuriose vietose po oda.

Teliangiektazija

Šie būklės gali išsivystyti į rimtesnes ir rečiau pasitaikančias rožinės formas su kitais simptomais: papulėmis, pustulėmis, dažniausiai skruostuose, ir hipertrofiniu odos augimu, kai oda sustorėja, nosies srityje išpursta.

Taip pat egzistuoja akių rožinė – apie ją praneša deginimas, perštėjimas ir jausmas, kad kažkas įkrito į akį, taip pat, jautrumas šviesai. Esant sunkesnėms formoms šią ligą reikia gydyti.

Rožinė yra paplitusi visame pasaulyje

Dermatologų skaičiavimais, rožine* serga 10 % suaugusiųjų. Šia liga dažniausiai serga šviesią odą turintys žmonės, tačiau ji taip pat diagnozuojama azijiečiams, Lotynų Amerikos gyventojams ir afrikiečių kilmės žmonėms**. Moterys serga dvigubai dažniau nei vyrai, pradedant nuo maždaug 20 metų amžiaus, o liga pasiekia paūmėjimo viršūnę tarp 40 ir 50 metų amžiaus***.

 

Medicinos priemonės padeda gydyti simptomus

Yra įvairių lokalių, geriamųjų ir chirurginių rožinės gydymo būdų, kurie gali sėkmingai išgydyti skirtingus simptomus. Laiku pradėjus gydyti galima sustabdyti ligos evoliuciją. Negydant paraudimas tampa nuolatiniu.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5821167/
** Standartinė rožinės klasifikacija ir patofiziologija: 2017 m. atnaujino Nacionalinis rožinės visuomenės ekspertų komitetas; Ričardas L. Gallo ir kt., JAAD 2018; 78: 148
*** https://www.revmed.ch/RMS/2016/RMS-N-512/Rosacee-ou-en-sommes-nous

 

rožinė visame pasaulyje

Jei jūsų oda rausta ir nerimaujate, kad paraudimas progresuoja, nedvejodami kreipkitės į dermatologą. Jis galės tinkamai diagnozuoti jūsų problemą ir nustatyti tinkamiausią gydymo būdą, kad jūsų oda vėl būtų graži ir sveika.