Paraudęs veidas ir visuomenė

Deginimo pojūtis, intensyvus paraudimas, padidėjęs jautrumas ir dilgčiojimas – būtent taip jaučiasi paraudęs veidas! Viduje jūs jaučiatės dar blogiau. Esate sunerimę, dirglūs, nekantrūs, pasiruošę gintis, gal net jaučiate gėdą dėl to, kad neatitinkate visuomenės sukurto tobulumo idealo. Ir dar tokiu visiems matomu būdu! Neišvengiamai atkreipiate aplinkinių žmonių žvilgsnius, todėl, dėl visų neteisingų priežasčių, atsiduriate dėmesio centre.

Ar yra saugi vieta, kurioje galite pasislėpti, koks nors prieglobstis, suteikiantis jums ir jūsų paraudusiam veidui poilsį nuo visuomenės žvilgsnių?

 

Paraudusi oda kelia emocinį stresą

Dermatologai sutinka, kad, be paraudusių ir dėmėtų skruostų, karščio bangų ir nemalonaus fizinio pojūčio, šiuos reiškinius lydi psichologinės problemos:

90 % pacientų patiria sumažėjusį savivertės ir pasitikėjimo savimi jausmą*

41 % pacientų jaučiasi nepatogiai bendraudami*

88 % pacientų, sergančių sunkia rožinės forma, patyrė neigiamą ligos įtaką profesiniams santykiams*

51 % pacientų, kenčiančių nuo sunkios rožinės, yra nepasirodę darbe*

https://www.rosacea.org/patients/all-about-rosacea

 

Ar esate girdėję bent keletą iš šių teiginių? Neleiskite, kad našta taptų per sunki. Pasikalbėkite apie veido paraudimą su dermatologu, kuris paaiškins jums, ko galite tikėtis. Taip pat naudinga susisiekti su kitais žmonėmis, kurie kenčia nuo paraudusios odos – taip pat, kaip jūs. Jie turės panašios patirties ir supras, kaip jūs jaučiatės.

Gyventi būtų daug paprasčiau, jei būtų įmanoma numatyti, kada paūmės rožinė! Susirinkimus, renginius ir susitikimus su draugais būtų galima planuoti ligos palengvėjimo laikotarpiais „neįveliant“ paraudusio veido į socialinį šurmulį.
Keletą uždegimo veiksnių yra lengviau suvaldyti. Vengdami karštų gėrimų, staigaus temperatūros pokyčio arba tiesioginių saulės spindulių galite padėti savo odai. Deja, stresą ne taip lengva pažaboti. Nepaisant to, stresas yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite suvaldyti.

sensibio AR - rytinis skubėjimas

Jei įmanoma, skirkite sau kuo daugiau laiko ir užsiimkite veikla, kuri nuramins jūsų protą ir atpalaiduos raumenis. Tai gali būti joga, nedidelis fizinis krūvis, su draugais pažiūrėtas filmas arba žaidimas su šeima. Stenkitės negalvoti apie dienos įvykius, išmeskite iš galvos neigiamas mintis ir laiko spaudimą – viską, kas yra linkę kauptis... Ryte nesinervinkite ir neskubėkite, tiesiog ruoškitės eilinei dienai.

sensibio AR - joga

Fizinį paraudusios odos ir rožinės keliamą nepatogumo jausmą lydi gėdos jausmas, atsirandantis bendraujant su kitais žmonėmis. Kasdien susiduriate su begale žmonių. Autobuso vairuotojas, kolegos darbe, klientai per pietus, žmonės eilėje prie maisto produktų – su visais tenka susidurti prieš tai, kol galų gale grįšite į savo saugius namus. Ką žmonės galvoja? Ar jie smerkia? Gal jie mano, kad apleidote savo odą, kai tuo tarpu oda tiesiog vadovaujasi savo protu!

Žmonės pastebi tik matomą jūsų paraudusios odos pusę, bet jūs labai gerai žinote, kad yra ir nematoma pusė. Reikia daug drąsos žiūrėti žmonėms į akis, kai jūsų veidas liepsnoja.

sensibio AR - noras pasislėpti

Norėdami nugalėti savo nerimą visuomet prisiminkite, kad jūs esate daug daugiau nei jūsų oda. Oda tėra dalis to, kas jūs esate, bet ne viskas, kas esate. Jūs esate asmenybė, turinti unikalią patirtį ir vertingus požiūrius. Jus supantiems žmonėms svarbiau yra tai, kas nematoma, o ne tai, kas matoma. Visiškai nepakenks pasitikėjimą savimi pastiprinti raudonį paslepiančiu makiažu. Rinkitės produktus, pritaikytus rožinei ir jūsų odos poreikiams, leidžiančius odai kvėpuoti.

sensibio AR - sustiprėkite

Nudegei saulėje? Ūmi aknė? Ar naudoji priemones nuo saulės? Turėtum pasidomėti tuo ir tuo! Kartais žmonės paprasčiausiai smalsauja – dažniausiai jie yra geranoriški, bet kai diena po dienos užduodami tie patys klausimai, galima pavargti jų klausantis.

Už klausimų gali slypėti prielaidos apie jūsų gyvenimo būdą ir higieną, kurios dažniausiai yra neteisingos. Labiau nei dėl žvilgsnių iš namų kartais nesinori išeiti dėl nuolatinio žmonių susirūpinimo jūsų savijauta – tada, kai iš tikrųjų jums sekasi labai gerai.

sensibio AR - vieniša

Pasitikėkite savo dermatologo paskirta rožinės priežiūros programa. Jūs geriau už kitus pažįstate save. Klausykitės savo vidinio balso ir pasitikėkite savimi.

pasitikėkite savimi

sensibio AR - draugai

Kai stresas užpuola iš visų pusių, kartais norisi neišeiti iš namų arba pasislėpti urve. Tačiau prisiminkite, kad kiti žmonės, kenčiantys nuo paraudusios odos ir rožinės – lygiai taip pat kaip jūs – gali pasidalinti problemų našta ir padėti jums su ja susidoroti.

Internete yra didžiulė #skinpositivity bendruomenė, kurioje kalbama apie sunkią odos būklę, pradedant spuogais, atopiniu dermatitu ir baigiant # rosacea. Kodėl slėptis, kai aplink yra daugybė žmonių, kurie jaučiasi daug geriau, kai pasidalija savo patirtimi?

Padiskutuoti apie odą ar paprašyti patarimo galite ir Naos Lojalumo Klube. Prisijunkite čia.

Jūsų patirtis gali padėti kažkam kitam.
Pasinaudokite šia kolektyvine stiprybe ir leiskite jai vesti jus į priekį. Jūs ne vieni.

 • Nenuplaunamas kasdienis valiklis

  Jautri oda, linkusi į raudonį

  Rosactiv™ patentas

  Sensibio H2O AR

  (6 atsiliepimai)

  Dermatologinis, paraudimą mažinantis micelinis vanduo valo, pašalina makiažą, ramina.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Kasdienė odos priežiūra

  Jautri oda, linkusi į raudonį

  Rosactiv™ patentas

  Sensibio AR

  (8 atsiliepimai)

  Ilgo poveikio priemonė raustančiai odai, suteikianti ypatingą komforto pojūtį.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Kasdienė odos priežiūra

  Jautri oda, linkusi į raudonį

  Rosactiv™ patentas

  Sensibio AR BB Cream

  (7 atsiliepimai)

  Priemonė nuo paraudimų. Odos tobulinimui ir apsaugai.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams