Vyrauja mitas, kad su spuogais susiduria tik brendimą išgyvenantys paaugliai. Nors aknė iš tiesų yra labiausiai paplitusi jaunų žmonių tarpe, teigti, kad suaugusių žmonių varginantys spuogai neužpuola, yra neteisinga. Negydoma ar netinkamai prižiūrima aknė gali „užsitęsti“ į suaugusiųjų amžių, be to, ji pirmą kartą gyvenime gali atsirasti bet kokio amžiaus žmonėms. Neretai su akne susiduria vyrai.

Dėl kokių priežasčių atsiranda aknė?

Vyrų lytinio hormono - testosterono - perteklius gali sudaryti palankias sąlygas aknės formavimuisi. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali skambėti kaip teigiamas dalykas, iš tiesų toks pokytis, kuris gali būti tiek fiziologinis, tiek pranešantis apie sveikatos problemas, yra viena pagrindinė suaugusių vyrų aknės atsiradimo priežasčių. Testosterono kiekiui kūne padaugėjus, suintensyvėja riebalinių liaukų veikla, dėl kurios susidaro spuogai. Tokia būklė gali atsirasti net ir vartojant anabolinių steroidų papildus sportininkams.

Kokių priemonių reikia imtis sėkmingai kovai su spuogais?

Svarbu atminti, kad odos priežiūra - ne vien moteriškas hobis, o turėtų būti įprastos vyro kasdienės higienos rutinos dalis. Kovojant su riebia, problemiška oda ar kovojant su akne, labai svarbu veidą kruopščiai prausti kiekvieną rytą ir vakarą su tokiai odai pritaikytu prausikliu ir švelniai nusausinti veidą švariu rankšluosčiu. Kalbant apie higienos procedūras, spuogelių susidarymą gali paskatinti neteisingi skutimosi įpročiai. Įsipjovus, žaizda gali infekuotis ir atsirasti spuogas. Dėl to žaizdeles itin svarbu nuplauti peroksido ar salicilo rūgšties tirpalu. Taip pat verta nepamiršti išvalyti barzdaskutę, kruopščiai nuplauti peiliukus ir reguliariai juos keisti naujais. Skutantis senu peiliuku ne vien padidėja tikimybė užkrėsti žaizdeles, bet ir sunkiau kokybiškai nusiskusti - taip atsiranda įaugę plaukeliai, tampantys spuogais.

Sporto metu suprakaitavus, vyrams neretai atsiranda spuogų. Jų išvengti galima pasirinkus medvilninius, o ne iš sintetinės medžiagos pasiūtus marškinėlius ir nusimaudžius iš karto po treniruotės. Nugaros, krūtinės ir rankų odą reiktų reguliariai nušveisti - tam puikiai tinka mediniai šepečiai su ilgomis rankenomis. Pašalinus negyvas odos ląsteles, kovoti su kūno akne, būdingiausia vyrams, bus paprasčiau. Taip pat šių vietų prausimui galima naudoti specialiai į aknę linkusiai odai pritaikytą prausiklį. Sébium Gel moussant tinka tiek veido, tiek nugaros ar krūtinės odos higienai.

Taip pat siekiant išvengti spuogų atsiradimo ar aknės paūmėjimo, derėtų sekti, kokie maisto ar higienos produktai išprovokuoja pablogėjusią odos būklę, maitintis visaverčiais patiekalais, vengti streso, emocinės įtampos, nepamiršti ilsėtis ir pasirūpinti pakankamu miego kiekiu paroje.

Kada jau reikia kreiptis į specialistus?

Iš pirmo žvilgsnio kosmetinė odos problema gali sukelti nepasitikėjimą savimi, savo išvaizda. Vyrai dažniau linkę odos ligas ignoruoti, vengti ieškoti sprendimo bei kreiptis į specialistus, ar netgi kreipimąsi į gydytoją ar kosmetologą laikyti nemaloniu ar gėdingu. Visgi, siekiant sėkmingai išgydyti odą, delsti nederėtų - ilgą laiką kamuojantys spuogai odoje palieka randus ir pigmentines dėmes. Tad kreiptis į specialistus būtina. Vizito metu gydytojas dermatovenerologas objektyviai įvertins odos būklę ir paskirs tinkamą gydymą.

BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Gel moussant 500ml, putojantis gelinis prausiklis riebiai odai

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Mišriai, riebiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel moussant

(6 atsiliepimai)

Švelnus prausiklis riebiai odai. Pašalina nešvarumus, reguliuoja odos blizgesį.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Riebiai ir į spuogus linkusiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel moussant actif

(2 atsiliepimai)

Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Prausiklis naudojamas esant poreikiui

Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel gommant

(3 atsiliepimai)

Švelnus gelinis šveitiklis švaresnei ir lygesnei odai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Mišriai, riebiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Lotion

(3 atsiliepimai)

Skysta odos priežiūros priemonė, kuri mažina spuogelių susidarymą balansuodama odos drėgmę, pH bei sebumo išsiskyrimą.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Sensitive 30ml, intensyviai raminantis kremas

Kasdienė odos priežiūra

Į aknę linkusiai odai Jautriai, į aknę linkusiai odai

InflaStop™ technology

Sébium Sensitive

(3 atsiliepimai)

Kasdienis kremas į aknę linkusiai odai. Ramina, drėkina, naikina spuogelius ir paraudimus.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Kerato+

(15 atsiliepimai)

Efektyviai mažina spuogus ir po jų likusius randelius. Nedirgina odos.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Speciali apsauga

Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Photoderm AKN Mat SPF 30

(Dar nėra nuomonės)

Apsaugo nuo naujų spuogų atsiradimo, suteikia odai matiškumo.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams