Visi svajojame apie lygią ir skaisčią veido odą. Norint tokią turėti, svarbu skirti dėmesio ir laiko savo odos priežiūros rutinai. Kartais vien priežiūros namuose nepakanka, todėl reikia apsilankyti pas kosmetologę, kuri galėtų tinkamai parinkti vieną iš veido valymų būdų, atsižvelgiant į veido odos būklę.

Pagal veikimo principą galima išskirti tris veido odos valymo būdus: mechaninis, cheminis ir fizikinis valymas. Taip pat gali būti atliekama ir LED šviesos terapija.

Mechaninis veido valymas

Tradicinis mechaninis veido valymas – tai procedūra, kurios metu specialistas rankomis pašalina inkštirus, spuogus. „Tai nėra mano mėgiamiausias veido valymo būdas, tačiau kartais nėra kitos išeities ir tuomet šį veido valymo būdą kombinuoju su kitais. Mechaninio veido valymo nerekomenduočiau atlikti prieš svarbias šventes. Kurį laiką po procedūros veidas būna paraudęs, jautrus. Ir, žinoma, šis būdas yra skausmingas bei atsiranda didesnė randelių tikimybė.“ – pasakoja sertifikuota kosmetologė Rita Balčiūnienė.

Cheminis veido šveitimas

Cheminis veido šveitimas – tai procedūra, kuomet atliekamas švelnus enziminis arba rūgštinis veido valymas. Rūgštiniai šveitimai yra skirstomi į skirtingus tipus:

AHA rūgštys (migdolinė, pieno, glikolio, azelaino) ardo keratolitinius ryšius, tirpdo suragėjusias odos ląsteles bei skatina jų regeneraciją, skaistina odą. Šios rūgštys yra tirpios vandenyje ir turi drėgmę odoje sulaikančių savybių. Migdolinė rūgštis veikia antibakteriškai, turi drėkinamųjų savybių, veikia pigmentines dėmes, tinka jautriai odai. Pieno rūgštis pasižymi drėkinamosiomis, antibakterinėmis savybėmis.

BHA rūgštys yra tirpios riebaluose. Šiai rūšiai priskiriama salicilo rūgštis turi itin stiprų antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį, valo poras, todėl ypač tinka riebiai, į aknę linkusiai odai. Salicilo rūgštis neturi drėgmę sulaikančių savybių, todėl gali dehidratuoti odą.

Papildomai specialistė išskiria gliukonolaktoną, kuris priklauso PHA rūgštims. Jo molekulė yra gana didelė, todėl nesiskverbia į gilesnius odos sluoksnius. Dėl švelnaus veikimo, gliukonolaktonas tinka visiems odos tipams. Ši rūgštis turi antioksidacinių savybių, reguliuoja odos riebalų išsiskyrimą bei pasižymi didesniu drėkinamuoju potencialu nei AHA rūgštys.

Specialistas, atsižvelgdamas į odos tipą bei būklę, parenka, kuri rūgštis tinkamiausia klientui. Dažnas atvejis, kuomet gamintojai dėl skirtingų rūgščių pH ir koncentracijų, rūgštis kombinuoja tarpusavyje.

Mikrodermabrazijos ir ultragarso procedūros

Trečias veido valymo būdas yra fizikinis, tai – deimantinė mikrodermabrazija ir valymas ultragarsu. Esant uždegiminiams procesams odoje šių procedūrų atlikti negalima. Deimantinė mikrodermabrazija labai tinka riebiai odai ir po aknės likusiems randeliams mažinti. Procedūros metu švelniai šlifuojamas odos paviršius ir tuo pačiu skatinama kolageno bei elastino sintezė. Oda ne tik išvaloma, sumažėja komedonų, bet ir tampa lygesnė.

Ultragarso procedūros metu yra šalinamos negyvos odos ląstelės, normalizuojama riebalinių odos liaukų veikla ir taip sumažinama naujų spuogų susiformavimo tikimybė. Po valymo sumažinamas perteklinis odos blizgesys ir oda tampa skaistesnė. Valymas ultragarsu tinka net ir jautriai odai, yra neskausmingas.

LED šviesos terapija

LED šviesos procedūros metu, specialaus antgalio išskiriamos šviesos prasiskverbia į skirtingus odos sluoksnius ir veikia tikslines odos problemas. Aknės gydymui didžiausią reikšmę turi mėlyna šviesa, kuri veikia antibakteriškai, sprendžia riebios, su išsiplėtusiomis poromis, odos problemas, koreguoja aknę. Ne mažiau svarbi yra geltona šviesa. Ji ramina odą ir skatina gijimo procesus, veikia priešuždegimiškai. Raudona šviesa skverbiasi giliausiai ir paskatina odos regeneraciją, kolageno gamybą ir ją stangrina. Procedūros metu specialistas parenka spalvų kombinaciją, labiausiai tinkančią kliento odai. Šviesos terapija puikiai tinka po rūgštinės procedūros drėkinančios ir raminančios kaukės suvedimui.

Kosmetologė primena

Kovojant su akne labai svarbi kasdienė odos priežiūra namuose – kruopštus prausimas prausikliu dukart per dieną bei odos poreikiams pritaikytų kremų naudojimas. „Su nuoseklia kasdiene veido priežiūra, dermatologo skirtu gydymu ir kosmetologo procedūromis galima pasiekti puikių rezultatų.“ – pataria R.  Balčiūnienė.  Taip pat reikia nepamiršti, kad turime būti sąmoningi ir patys ugdyti teisingus veido odos priežiūros įpročius, stebėti savo odos būklę ir laiku reaguoti, užkertant kelią nepageidaujamoms veido odos problemoms.

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Gel moussant 500ml, putojantis gelinis prausiklis riebiai odai
 • Nuplaunamas kasdieninis valiklis

  Mišriai, riebiai odai

  D.A.F. patentas

  Sébium Gel moussant

  (6 atsiliepimai)

  Švelnus prausiklis riebiai odai. Pašalina nešvarumus, reguliuoja odos blizgesį.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Nuplaunamas kasdieninis valiklis

  Riebiai ir į spuogus linkusiai odai

  D.A.F. patentas

  Sébium Gel moussant actif

  (2 atsiliepimai)

  Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Prausiklis naudojamas esant poreikiui

  Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

  D.A.F. patentas

  Sébium Gel gommant

  (3 atsiliepimai)

  Švelnus gelinis šveitiklis švaresnei ir lygesnei odai.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Kasdienė odos priežiūra

  Į aknę linkusiai odai

  Fluidactiv™ patentas

  Sébium Kerato+

  (14 atsiliepimai)

  Efektyviai mažina spuogus ir po jų likusius randelius. Nedirgina odos.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Kasdienė odos priežiūra

  Mišriai, riebiai odai

  Fluidactiv™ patentas

  Sébium Lotion

  (3 atsiliepimai)

  Skysta odos priežiūros priemonė, kuri mažina spuogelių susidarymą balansuodama odos drėgmę, pH bei sebumo išsiskyrimą.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Hydra 40ml, intensyviai drėkinantis kremas
 • Kasdienė odos priežiūra

  Į aknę linkusiai odai

  Fluidactiv™ patentas

  Sébium Hydra

  (4 atsiliepimai)

  Maitinanti ir intensyviai drėkinanti priemonė, sprendžianti odos išsausėjimo priežastis, atsiradusias po medikamentinio gydymo.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Sensitive 30ml, intensyviai raminantis kremas
 • Kasdienė odos priežiūra

  Į aknę linkusiai odai Jautriai, į aknę linkusiai odai

  InflaStop™ technology

  Sébium Sensitive

  (3 atsiliepimai)

  Kasdienis kremas į aknę linkusiai odai. Ramina, drėkina, naikina spuogelius ir paraudimus.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Speciali apsauga

  Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

  Fluidactiv™ patentas

  Photoderm AKN Mat SPF 30

  (Dar nėra nuomonės)

  Apsaugo nuo naujų spuogų atsiradimo, suteikia odai matiškumo.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams