„Covid-19“ pandemija mūsų gyvenime pakeitė viską – darbą, bendravimą ir įpročius. Visoje planetoje kaukės tapo kasdienio gyvenimo dalimi ir geriausiu būdu apsisaugoti nuo viruso. Kaukę kasdien dėvėti yra neginčijamai būtina, tačiau tai neteikia jokio malonumo – dar mažiau tiems, kurių oda yra jautri. Net ir nedėvint kaukės jautri oda lengvai reaguoja į viską: dirginimą, užterštumą, alergenus, kosmetiką, šaltį, karštį, vėją... Ją greitai ima dilgčioti, tempti, niežėti arba „deginti“, jaučiatės nepatogiai. Kartais oda parausta. Dėvint kaukę ilgą laiką padėtis gali pablogėti. „Dėvint kaukę parausta oda... Mano kaukė „degina“ odą... Aš nebegaliu pakęsti dirginimo, kurį sukelia mano chirurginė kaukė.“ Daugelis žmonių, kurių oda yra jautri, skundžiasi šalutiniu chirurginių ir medžiaginių kaukių poveikiu.

Masknė - moteris dėvinti kaukę
 • Gyd. Michèle Sayag, alergologė
  Dr. Michèlė Sayag, Alergologė - Bioderma.

  Jautri oda kenčia nuo kaukės labiau nei kitų tipų oda – pasireiškia visi būdingi dirginimo požymiai: dilgčiojimas, niežėjimas, traukimas, nepatogumo jausmas ir netgi paraudimas.

   

  Dr. Michèlė Sayag, Alergologė - Bioderma.

Kaukės dirgina jautrią odą ir sukelia dviejų rūšių pasekmes.

 1. Padidėja trynimo sukeliamas odos dirglumas: gumelės už ausų, kaukė trina nosį ir skruostus ... Sutrinka odos barjeras, oda tampa sausesnė ir jautresnė.
 2. Padidėja odos tarša: prakaitas ir mūsų iškvepiamas CO2 po kauke sukuria šiltą ir drėgną terpę. Tarša po kauke prisideda prie aplinkos taršos, kurios jautri oda nebegali toleruoti.

Kai tenka dėvėti kaukę, valyti veidą tampa dar svarbiau...

Masknė - moteris valosi veidą

Kaukės susilpnintą ir sudirgintą jautrią veido odą reikia valyti itin švelniomis priemonėmis. Bet kokia kaina venkite odos trynimo, galinčio dar labiau pažeisti jos barjerą. Visgi, valiklis turi pašalinti visus ant odos susikaupusių teršalų ir nešvarumų pėdsakus. Didžiausias iššūkis – surasti tobulą pusiausvyrą tarp odos barjero išsaugojimo ir jos valymo efektyvumo.

„Negalima per daug valyti odos arba jėga stengtis pašalinti makiažą. Pakanka valyti ją rytais ir vakarais – kitaip dar labiau pabloginime odos būklę. Odos negalima trinti ir negalima naudoti produktų, kurie ją išsausina ir per daug dirgina."

Gyd. Michèlė Sayag, alergologė

Micelinis vanduo – idealus jautrios odos valiklis 

Micelinis vanduo, kurio nereikia nuplauti, dabar yra didesnis jautrios odos sąjungininkas nei bet kada anksčiau – tuo labiau, kai tenka dėvėti kaukes, – sako dr. Brigitte Dreno, Prancūzijos Nantes universitetinės ligoninės Dermatologijos skyriaus vedėja (Prancūzija).

„Lyginant su muilu arba valomuoju pieneliu, micelinis vanduo sukuria pusiausvyrą tarp vandens ir aliejaus dėka fosfolipidų. Teršalų dalelės prilimpa prie micelių, tada jas vanduo perneša ant medvilninio diskelio.

 1. Micelinis vanduo puikiai pašalina makiažą.
 2. Jis pašalina sebumą, pakitusį dėl po kauke mūsų iškvepiamo anglies dvideginio.
 3. Micelinis vanduo pašalina nuo veido smulkias taršos daleles, galinčias paskatinti pigmentines dėmeles*.
 4. Pašalindamas sebumą ir teršalų daleles jis leidžia odos paviršiuje susidaryti geros kokybės sebumui.
 5. Svarbiausia – jo pH apsaugo odos barjerą, nes yra toks pat kaip ir odos, todėl:
 • Palaiko odos mikrobiomos įvairovę - tai apsaugo nuo uždegimo.
 • Drėkina paviršinį epidermio sluoksnį.

Kitaip tariant, micelinis vanduo pašalina visas taršos daleles ir visą makiažą, jo nereikia nuskalauti vandeniu, jis apsaugo odos mikrobiomą ir jos barjerinę funkciją. Dirginantį kaukės dėvėjimo šalutinį poveikį sumažina drėkinamosios savybės (gaivos pojūtis) ir aliejus, stiprinantis barjerinę funkciją“.

 

*Ore esančių dalelių poveikis ir išorinis odos senėjimas. Vierkötter A, Schikowski T, Ranft U, Sugiri D, Matsui M, Krämer U, Krutmann J. J., Dermatologiniai tyrimai, 2010 m. gruodis; 130 (12):2719–26.

„Micelinis vanduo padeda sumažinti kaukės dėvėjimo dirginamąjį poveikį.“

Brigitte Dreno, Prancūzijos Nantes universitetinės ligoninės Dermatologijos skyriaus vedėja (Prancūzija).

Jūsų oda - Sensibio H2O

Pats tobuliausias produktas jautriai odai – pirmasis pasaulyje micelinis vanduo. Bioderma Sensibio H2O švelniai valo veidą ir akis.

 • Labai gerai toleruojamą švelnią formulę užtikrina kruopščiai parinktos sudedamosios dalys, įkvėptos natūralios odos biologijos. Priemonė rūpinasi odos barjerine funkcija ir jos pusiausvyra.
 • Nereikia nuskalauti vandeniu. Nepatirsite rizikos dėl vandentiekio vandens, kuris gali sudirginti jautrią odą.
 • Veiksmingai valo odą, pašalina makiažą, nešvarumus ir taršos daleles.

 • Pirmą kartą panaudojus Sensibio H2O 97% vartotojų jaučia nuraminimą.1

1„Sensibio H2O“ organoleptinių savybių, veiksmingumo ir tolerancijos įvertinimas. Naudojimo bandymas, subjektyvus 30 savanorių, kurių oda jautri, vertinimas. CIREC, Prancūzija, 2013 (Lb13041)
 • Sensibio H2O pašalina 99,8% žiedadulkių2 ir 98 % smulkių taršos dalelių3

2„Sensibio H2O“ žiedadulkių dalelių valymo efektyvumo įvertinimas, bandyme dalyvavo 20 savanorių, Prancūzija, CIREC, 2019 m. liepos mėn. (Rd19016)
3„Sensibio“ kovos su tarša veiksmingumo įvertinimas, bandyme dalyvavo 12 savanorių, CERCO, Prancūzija, 2017 (STb17041)
 • Sensibio H2O saugo 95% odos mikrobiomos įvairovės4

4Klinikinis tyrimas, kuriame dalyvavo 20 savanorių, visų tipų oda, 2020 m. kovo mėn.
Masknė - Sensibio H2O

Šeši patarimai, kaip geriau toleruoti kaukę

Ką turėtumėte daryti, jei dėvint kaukę oda „dega“ ar dėl kaukės oda už ausų išsausėja? Ar kaukė gali sukelti alerginę reakciją? Kaip sumažinti kaukės sukeltą odos paraudimą? Čia pateikiame keletą idėjų, kaip dėvėti kaukę tiems, kurių oda yra jautri.

kaukė

1. Naudokite skirtingų tipų kaukes lokalizuotam dirginimui apriboti: tradicinę chirurginę kaukę, medžiaginę kaukę su elastingais raišteliais už ausų, kaukę, kurią užrišate pakaušyje... Pasirūpinkite, kad kaukė nebūtų per daug prigludusi prie veido – taip bus mažiau trinties taškų. Stenkitės pasirinkti vienspalves kaukes – taip sumažinsite alergenų riziką.

Drėgna kaukė

2. Negalima dėvėti kaukių, kurios kvėpuojant sudrėksta. Jei teko ilgiau kalbėti arba suprakaitavote, nusiimkite kaukę.

jautri oda

3. Nepamirškite reguliariai keisti ir plauti kaukę vadovaudamiesi oficialiomis rekomendacijomis, arba dar dažniau, jei jaučiate, kad jūsų odą ilgą laiką veikia teršalų dalelės. Kaukę skalbkite alergijos nesukeliančiu skalbikliu 60°C temperatūros vandenyje.

palaukite 15 min

4. Ryte užtepę drėkinamąjį kremą palaukite mažiausiai penkiolika minučių, paskui užsidėkite kaukę.

Kaukė ir makiažas

5. Jei dėvėsite kaukę, pasistenkite nenaudoti makiažo.

Keiskite kaukes

6. Nusiimkite kaukę, kai infekcijos rizika yra maža arba jos nėra, pavyzdžiui, kai esate namuose ir automobilyje.