jautrios odos priežiūra

Kartais jūsų oda dilgčioja, kitais atvejais ją gelia, o kartais atrodo, kad ji tiesiog dega. Užrašai ant produktų skatina jus manyti, kad yra įvairių jautrumo rūšių, todėl odai tinkamai nuraminti kiekvienu atveju reikia skirtingo kremo.

Yra gaminama daugybė produktų, skirtų jautriai odai prižiūrėti. Garsios ir didelės įmonės sukūrė savo gaminių kategorijas netgi tam tikriems jautrios odos porūšiams. Egzistuoja skirtingi pavadinimai, o parduotuvių ar vaistinių lentynose matote užrašus: „jautriai odai“, „hiperjautriai odai“ ir „reaktyviai odai“. Net „netoleruojančiai odai“ – kyla mintis, kad tuomet negalima naudoti jokių kitų priežiūros priemonių. Visa tai sukelia pasimetimą: „Ar šiandien mano oda jautri, ar hiperjautri?“ 

Tačiau pagalvokime, ar visos šios kategorijos iš tikrųjų yra skirtingos? Panašu, kad visos kategorijos apibūdina tą pačią pagrindinę problemą – jautrią odą.

Kaip visame pasaulyje žmonės apibūdina savo jautrią odą?
Ar jie atskiria „jautrią“ nuo „hiperjautrios“?

60%1 pasaulio gyventojų kenčia nuo jautrios odos. Problema yra taip paplitusi, kad daugelis žmonių internete dalijasi patarimais, idėjomis ir patirtimi. Čia pateiksime nedidelį pavyzdį, kaip žmonės aprašo savo jautrios odos simptomus internete Prancūzijoje, Japonijoje ir Pietų Korėjoje.

Kad ir kokie sunkūs simptomai bebūtų, žmonės nuolatos mini tuos pačius požymius. Tai, ką žmonės apibūdina savo žodžiais, atitinka oficialų jautrios odos apibrėžimą: nemalonūs pojūčiai, atsirandantys reaguojant į tokius dirgiklius, kurie paprastai neturėtų sukelti panašių pojūčių. Jie apima dilgčiojimą, perštėjimą, niežėjimą, kartais deginimo pojūtį ir laikiną paraudimą.

1 Farage MA. Jautri oda vyrauja Front Med 2019; 6:98.
Mano oda yra jautri, sausa ir susilpnėjusi
 • Gyd. Michèle Sayag, alergologė
  Dr. Michèle Sayag, Medicinos strategijos direktorė - BIODERMA.

  Objektyviai vertinant, „dirgli“, „ultrajautri“, „hiperjautri“, „netoleruojanti“ yra visi tos pačios temos variantai – jie visi apibūdina jautrią odą. Jie nereiškia skirtingo tipo odos, kuriai reikia specialios priežiūros. Jie tiesiog atspindi skirtingą tų pačių simptomų intensyvumo laipsnį. Kai jūsų oda sureaguoja, nesvarbu, ar ją truputį peršti, ar jaučiate, jog ją tiesiog degina – jautrios odos biologiniai reakcijų mechanizmai visiškai vienodi.

  Dr. Michèle Sayag, Medicinos strategijos direktorė - BIODERMA.

Kokios yra odos jautrumo priežastys?

Visi jautrios odos simptomai yra didesnio ar mažesnio laipsnio odos uždegimo ženklai. Simptomų malšinimas padeda, bet problemos neišsprendžia. Norėdami išspręsti problemą turite pašalinti jos priežastis.

Taigi, kaip oda tampa jautri? Pasirodo, kad vienu iš dviejų būdų. Abiem atvejais mes visų pirma suvokiame ir jaučiame odos diskomfortą taip stipriai, kad šis jausmas gali turėti įtakos žmogaus gyvenimo kokybei. Kiekvieną kartą, kai oda reaguoja, turite susitaikyti su diskomforto jausmu.

Jei norite sužinoti daugiau, perskaitykite mūsų straipsnį „Kokia oda yra jautri ir kaip sužinoti, kad tokią turite?

Pravartu žinoti

Oda gali būti jautri dėl natūralių priežasčių

Tokiu atveju jūsų oda yra jautri iš prigimties ir tokia ji yra nuolatos, todėl tenka stengtis ją suvaldyti visais įmanomais būdais.

 

Oda gali būti jautri dėl išorinių priežasčių

Šis sukeliamas jautrumas pasireiškia retkarčiais ir su pertrūkiais, tačiau visame pasaulyje tokių atvejų daugėja. Jūsų oda yra jautri ir reaguoja į išorinius veiksnius, pavyzdžiui, į taršą, kosmetikos gaminius ir stresą, neminint daugelio kitų. Ne visada įmanoma žinoti, kas paskatins jūsų odą sureaguoti. Tokiu atveju odą reikia sustiprinti.

Sensibio Defensive drėkinantis kremas jautriai odai

Kai jūsų oda yra jautri, kasdien tenka susidurti su daugybe nemalonių dalykų. Pradžiai – pati oda, paskui – nuolatinė jos priežiūros priemonių paieška žongliruojant gaminiais, kad surastumėte tą – tinkamiausią, kuris pagaliau nuramins odą. Galite net prarasti viltį, nes atrodys, kad dedate per mažai pastangų savo odos savijautai pagerinti.

Neneigsime, kad yra daugybė produktų jautriai odai prižiūrėti. Deja, daugelis produktų apgaubia odą apsauginiu burbulu ir pernelyg saugo ją nuo aplinkos, užuot padėdami jai prisitaikyti ir gyventi joje. Užuot šalinę jautrumo priežastis šie produktai apsiriboja simptomų raminimu. Jei pasirinktumėte priemones, kurios aktyviai veikia jautrios odos priežastis ir padeda jai geriau apsiginti, pasiektumėte ilgalaikių rezultatų ir pajustumėte tikrą palengvėjimą!

Norėdama jums padėti BIODERMA Laboratorija sukūrė aktyvaus poveikio raminamuosius kremus Sensibio Defensive ir Sensibio Defensive rich, pagrįstus NAOS ekobiologiniais principais. Laikydama odą ekosistema ir kreipdama dėmesį į jautrios odos kilmę bei jautrumo priežastis, BIODERMA Laboratorija suteikia jautriai ir sudirgusiai odai galimybę pačiai geriau apsiginti. Naudojant Sensibio Defensive kremus oda gauna jėgų, reikiamų norint sustiprėti ir veiksmingai atsilaikyti prieš dirgiklius ir jautrumą sukeliančius veiksnius, bei harmoningai gyventi savo aplinkoje.

Sensibio Defensive ir Sensibio Defensive rich taip pat efektyviai drėkina jautrią ir sudirgusią odą. Šie kremai supaprastins jūsų odos priežiūros rutiną ir palengvins kasdienę priežiūrą.

Išsamesnės informacijos apie mūsų produktą rasite straipsnyje „Sensibio Defensive: aktyvaus poveikio raminamasis kremas, stiprinantis pačios odos gynybinę funkciją

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sensibio H2O 500ml, micelinis valomasis vanduo jautriai odai
 • Nenuplaunamas kasdienis valiklis

  Jautri oda Normali oda

  „Micellar“ technologija

  Sensibio H2O

  (28 atsiliepimai)

  Švari, skaisti ir nuraminta oda, be makiažo ir nešvarumų.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Nuplaunamas kasdieninis valiklis

  Jautri oda

  D.A.F. patentas

  Sensibio Gel moussant

  (11 atsiliepimai)

  Raminamasis micelinis gelis prausiklis, stiprinantis natūralų odos drėkinimą.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Nenuplaunamas kasdienis valiklis

  Jautri oda

  Biphase Micellar Technology

  Sensibio H2O eye

  (12 atsiliepimai)

  Raminamasis dvifazis micelinis makiažo valiklis, stiprinantis odos apsauginį barjerą.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Kasdienė odos priežiūra

  Jautri ir sudirgusi oda

  Defensive Technologija

  Sensibio Defensive

  (6 atsiliepimai)

  Aktyvaus poveikio raminamasis kremas jautriai odai, stiprinantis natūralią gynybinę funkciją.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Kasdienė odos priežiūra

  Jautri ir sudirgusi oda

  Defensive Technologija

  Sensibio Defensive rich

  (3 atsiliepimai)

  Aktyvaus poveikio raminamasis kremas, stiprinantis natūralią jautrios odos gynybinę funkciją.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Kasdienė odos priežiūra

  Jautri oda

  Toleridine™ patentas

  Sensibio Eye

  (2 atsiliepimai)

  Raminamoji ir drėkinamoji priemonė jautriai akių sričiai.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Klasikinė apsauga

  Jautri oda

  SUN ACTIVE DEFENSE PATENT

  Photoderm Aquafluide SPF50+

  (1 atsiliepimas)

  Drėkinamoji matinį efektą suteikianti apsaugos nuo saulės priemonė, pasižyminti gaivia fluidine tekstūra.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams