Rankų higiena: iššūkis visuomenės sveikatai 

COVID-19 kontekste visi sutinka, kad svarbu laikytis svarbiausio higienos reikalavimo – reguliariai plauti rankas. Tačiau kaip išvengti muilo ir skystų rankų dezinfekavimo priemonių žalingo poveikio odai –  išsausėjimo, sudirgimo, kontaktinės egzemos, įtrūkimų ir sueižėjimų? Šios ir daugiau odos problemų, kurias patiria suaugusieji, vaikai ir sveikatos priežiūros darbuotojai, reikalauja sprendimo. Ir greitai!

Atraskite mūsų straipsnį - Reguliarus rankų plovimas: esminis apsaugantis įprotis

 

NAOS įsipareigoja mūsų ateičiai   

Taip teigia mokslininkai. Ir mes visi tai suprantame. Bus „prieš tai“ ir „po to“. Higienos atveju nebegali būti akivaizdžiau. Nepriekaištinga rankų higiena, be jokios abejonės, bus naujojo pasaulio praėjus Covid-19 pandemijai kasdienybės dalis. Karantino metu žmonėms daug aiškinama apie rankų higienos svarbą, todėl geri įpročiai išliks ir po jo. Visgi, Jean-Noelui Thorelui – NAOS įkūrėjui ir prezidentui – buvo sunku įsivaizduoti, kad paprastas ir būtinas rankų higienos veiksmas taip pat gali išprovokuoti eksponentines odos problemas. Įsitikinęs, kad tokia padėtis negali ilgai tęstis, jis nusprendė veikti.

BIODERMA rankų higienos produktas

Viskas prasidėjo per pirmąjį karantino laikotarpį 2020 m. pavasarį. BIODERMA prisidėjo prie kolektyvinių pastangų gaminant hidroalkoholio tirpalus sveikatos priežiūros darbuotojams. NAOS dermatologų patirtis privertė pasidomėti dažno rankų dezinfekavimo poveikiu odos apsauginiam barjerui. Šios prevencinės priemonės yra būtinos, tačiau, deja, jos padidina odos pažeidimų riziką. Daugiau nei 40 metų glaudžiai bendradarbiaudama su dermatologais ir ligoninėmis per savo prekės ženklą BIODERMA, NAOS atkreipė ypatingą dėmesį į problemą iš dermatologinio požiūrio taško ir patvirtino, kad dažnai plaunant rankas arba naudojant rankų dezinfekavimo priemones galima pakenkti odos kokybei. Tuo pat metu NAOS naujovių kūrimo komanda ir BIODERMA ekspertai kuria rankų higienos produktą, kuris atitiktų visus reikalavimus. Visada ištikima ekobiologijos požiūriui ir vertybėms, per rekordiškai trumpą laiką NAOS sukūrė rankų dezinfekavimo priemonę, galinčią pašalinti virusus ir bakterijas, tačiau išsaugančią natūralią odos biologinę pusiausvyrą. „Biphase Lipo alcoolique“ yra rankų higienos ir priežiūros produktas, pritaikytas „naujajam normaliam“ pasauliui.

 

 • Aurélie Guyoux, NAOS mokslinių tyrimų ir plėtros direktorė
  Aurélie Guyoux, NAOS mokslinių tyrimų ir plėtros direktorė.

  Pirmojo karantino laikotarpio pradžioje mes greitai mobilizavome savo gamybos vietas, kad galėtume pagaminti hidroalkoholinį gelį, kurį padovanojome sveikatos apsaugos darbuotojams. Bet giliai širdyje mes žinojome, kad formulė nebuvo ideali odai. Taigi, mes greitai nusprendėme apsvarstyti alternatyvų, tinkamesnį sprendimą. Kodėl nesusieti alkoholio su riebalų arba aliejaus turinčia medžiaga? Iššūkis buvo nustatyti tinkamas dozes, kad šie du iš esmės nesuderinami elementai vienas kito negalėtų neutralizuoti. Buvo labai svarbu, kad alkoholis išsaugotų savo virucidines savybes. NAOS komandos priėmė šį iššūkį ir jį įvykdė vos per kelis mėnesius – tai tikras žygdarbis!

  Aurélie Guyoux, NAOS mokslinių tyrimų ir plėtros direktorė.

„Biphase Lipo alcoolique“: dosni naujovė

NAOS yra tikslą turinti įmonė – ji yra įsipareigojusi padėti žmonijai, todėl 100 % pelno, gaunamo parduodant „Biphase Lipo alcoolique“, bus paaukota nevyriausybinėms organizacijoms ir fondams, veikiantiems epidemijų prevencijos srityje. 

 

Sužinokite daugiau apie NAOS aukojimo programą

NAOS ekobiologinio požiūrio įkvėpti tyrimai 

NAOS įtvirtino ekobiologinį požiūrį, jog oda, tai - ekosistema, sąveikaujanti su aplinka. Turime ją gerbti, saugoti jos išteklius ir prireikus atkurti natūralius mechanizmus.  

4 ekobiologiniai odos pusiausvyros išsaugojimo kriterijai

 1. Sukurti dvejopo poveikio formulę, kuri ir dezinfekuotų ir papildytų odos lipidus.
 2. Sėkmingai atkurti natūralius odoje esančius lipidus tuo pačiu metu sunaikinant bakterijas ir virusus.
 3. Naudoti biomimetinius lipidus, tiesiogiai įkvėptus odoje jau esančių lipidų.
 4. Stiprinti odos barjerą, kad oda neišsausėtų.

Drėkinti nepakanka: lipidų papildymas priemone „Biphase Lipo alcoolique“ 

Norėdami sunaikinti virusus ir bakterijas, alkoholio pagrindu pagaminti rankų dezinfekantai veikia į jų membranose esančius lipidus. Šios riebalinės medžiagos yra labai panašios į mūsų epidermyje esančius lipidus. Tad pirmasis taikinys yra odos hidrolipidinė plėvelė ir tarpląstelinis cementas, užtikrinantis odos ląstelių sukibimą. Šių dviejų elementų suformuotas apsauginis skydas nebegali atlaikyti neigiamo alkoholio poveikio, todėl, dažnai naudojant rankų dezinfekavimo priemones, netgi naudojant jas kartu su drėkinamuoju kremu, galima labai išsausinti odą.

Biphase Lipo alcoolique“ sudėtyje esantys biomimetiniai lipidai ne tik drėkina odą, bet ir padeda atkurti odos barjero vientisumą ir kompensuoja džiovinamąjį alkoholio poveikį.

Sužinokite daugiau apie Biphase Lipo alcoolique 

Kai kurie ingredientai, pavyzdžiui, alavijas arba glicerinas, yra žinomi kaip odos drėkinamosios medžiagos. Jei dažnai plaunant rankas oda išsausėja, šios medžiagos kompensuoja vandenį, bet jos neturi jokios įtakos šio išsausėjimo priežastims. Tai šiek tiek panašu į kiaurasamčio užpylimą vandeniu – jis išlieka drėgnas, bet visiškai nesulaiko vandens.

Hidratuota rankų oda

Gaudama lipidų (riebalų) oda gali atstatyti barjerinę funkciją – atkurti hidrolipidinę plėvelę ir tarpląstelinį cementą. Oda palaiko savo natūralų apsauginį barjerą taip sulaikydama vandenį odoje – tai neleidžia odai išsausėti. Vadovaujantis NAOS ekobiologijos principais, „Biphase Lipo alcoolique“ yra skirtas pašalinti priežastis, o ne pasekmes.

Odos barjero atkūrimas

 • Nenuplaunama rankų higiena

  Susilpnėjusi oda Visi odos tipai Sausa ir labai sausa oda

  Biphase Lipo alcoolique

  (1 atsiliepimas)

  Pirmasis dvigubo poveikio rankų dezinfekantas.
  Efektyviai apsaugo nuo virusų bei atkuria ir stiprina odos barjerą.

  Kam skirta?

  Visai šeimai (vyresniems nei 3 metų vaikams)