niežtintys akių vokai

Akių vokai yra viena iš jautriausių kūno vietų, jų oda itin plona, su kloste ir nelabai apsaugota odos natūralios hidrolipidinės plėvelės. Kasdien akių vokus veikia daugybė dirgiklių: vėjas, šaltis, kosmetikos priemonės, trynimas rankomis... Akių vokų sudirginimas pasitaiko dažnai – su juo susiduria kas trečias žmogus1, iš kurių 80 %2 yra moterys, kadangi atliekant grožio puoselėjimo procedūras odą veikia nemažai kosmetikos priemonių ir įvairios jų sudedamosios dalys. Negana to, ši itin jautri ir gležna sritis trinama, ją dengiant makiažo priemonėmis ir jas paskui valant. Akių vokų egzemos paūmėjimas gali kilti dėl atopinio dermatito, iritacinio kontaktinio dermatito ir alerginio kontaktinio dermatito. Vien pastarosios dvi priežastys lemia nuo 50 iki 76 %1 atvejų! Esant tokiems skaičiams verta pažvelgti išsamiau.

Kuo skiriasi iritacinis kontaktinis dermatitas ir alerginis kontaktinis dermatitas?

Ir iritacinio kontaktinio dermatito, ir alerginio kontaktinio dermatito simptomai gali būti lokalus paraudimas ir sudirginimas, odą gali niežėti, netgi stipriai. Jei susirgimas pasireiškia ant akių vokų, taip pat gali kilti nemalonus patinimas... Visgi abi šios ligos turi specifinių skirtumų.

- Skubi reakcija: iritacinis kontaktinis dermatitas

Iritacinę kontaktinę egzemą sukelia sąlytis su dirginančiomis medžiagomis: kosmetika, chemikalais, metalais ar natūraliomis medžiagomis... Sąrašas ilgas. Susirgimą galima įtarti, jei akių vokų oda sureaguoja greitai. 80 % kontaktinės egzemos atvejų yra šio tipo.

- Ilgas jautrinimas: alerginis kontaktinis dermatitas

Alerginė kontaktinė egzema išsivysto dėl kartotinio sąlyčio su alergenu. Per šią jautrinimo fazę, kuri gali trukti ištisus mėnesius ar metus, nekyla jokių odos reakcijų. Netikėtai imuninė sistema sureaguoja ir oda tampa sudirgusi.

Dermatologas, alergologas ar dermatologas-alergologas gali padėti jums kuo greičiau nustatyti, kas sukėlė akių vokų dirginimą, ypač jei jums yra alerginė kontaktinė egzema.

Alergijos įvertinimas atliekamas darant odos lopo testus, kuriais siekiama nustatyti, kas sukėlė reakciją. Pradiniai testai atliekami tiriant 25 dažniausiai pasitaikančius alergenus (Europos standartinį alergenų rinkinį). Po to gydytojas gali atlikti testą su jūsų naudojamais produktais.

Didinamasis stiklas Bioderma

Gydytojas į mažas taureles įdeda po mažą standartizuotą įvairių alergenų kiekį ir kiekvieną alergeną pažymi specialiu žymekliu. Tuomet taurelės pridedamos prie nugaros ir pritvirtinamos lipniu tvarsčiu 96 valandoms. Testo metu šios vietos negalima šlapinti.

Nuėmęs testo medžiagą, gydytojas per 48–96 valandas ištiria kiekvieno alergeno sąlyčio vietą.

Testo rezultatas yra teigiamas, jei mažame odos lopinėlyje, kur vyko sąlytis su alergenu, pasireiškia egzemos požymiai: paraudimas, patinimas, pūslelės ir niežulys. Tokios reakcijos reiškia alerginę susirgimo kilmę. Paraudimas savaime nerodo teigiamo testo rezultato ir labiau susijęs su pačiu dirginimu. Testo rezultatas yra teigiamas, jei mažame odos lopinėlyje, kur vyko sąlytis su alergenu, pasireiškia egzemos požymiai: paraudimas, patinimas, pūslelės ir niežulys. Tokios reakcijos reiškia alerginę susirgimo kilmę. Paraudimas savaime nerodo teigiamo testo rezultato ir labiau susijęs su pačiu dirginimu.

kas sukelia sausus vokus

Kas sukelia sausus akių vokus

Pasižymėkite datą ir aplinkybes, kaip kilo odos reakcija, kokių buvo aktyvinančių ar būklę pabloginančių veiksnių…

Akių alerginė reakcija

Akių alerginė reakcija

Nufotografuokite savo akių vokus įvairiu metu esant paūmėjimui, jei kartais apsilankymo dieną sudirginimas pasirodytų silpnesnis.

Akių egzemos gydymas

Akių egzemos gydymas

Nevartokite antihistamininių vaistų prieš alergijos įvertinimą, antraip rezultatai gali būti iškreipti.

Norint rasti alergeną, kuris sudirgino akių vokus, gali tekti atlikti beveik detektyvinį tyrimą. Medžiaga gali būti susijusi su...

- Tiesioginiu sąlyčiu, tepant ant akių vokų odos priežiūros priemones ar makiažą, arba, pavyzdžiui, užtekėjus šampūno ar plaukų dažų. Priežastis taip pat gali būti dirginimas ir trynimas (makiažo valymo kempinėle ar vatos diskeliu).

- Tiesioginiu sąlyčiu nuo rankų (rankomis pernešama tarša), nes ant jų natūraliai gali būti įvairių dirgiklių ir alergenų. Ypač svarbu atsargiai elgtis su nagų laku, kadangi jo sudėtyje yra įvairių cheminių medžiagų, galinčių sudirginti akių vokus. Sudirginimo ir alergijos riziką gali sumažinti tik gera rankų higiena – ypač todėl, kad akis liečiame iki 100 kartų3 per dieną! Tų pačių atsargumo priemonių reikėtų laikytis liečiant kūdikį ar pagyvenusį ir neatsparų asmenį.

- Netiesioginiu sąlyčiu per aplinką (oru pernešama tarša): kvepalai, teršalų dalelės, saulė ir žiedadulkės, kurios yra dažnas alergenas, be kitų dirgiklių itin daug paūmėjimų sukeliantis pavasarį…

alerginė akių reakcija

Jei nustatėte dirginimo priežastį, pirmiausia reikėtų pasirūpinti, kad nebūtų jokio sąlyčio su įtariamu produktu. Po to priežiūra pritaikoma kiekvienam etapui.

Kaip gydyti akių vokų egzemą?

Paūmėjimo metu:

- Iškart pasirūpinkite, kad pažeistoje vietoje nebūtų jokio sąlyčio.

- Venkite naudoti makiažo priemones.

- Naudokite gydytojo paskirtas ar vaistininko rekomenduotas priemones.

- Nuvalykite ir sudrėkinkite akių vokus ryte ir vakare, naudodami „Bioderma“ kremą „Atoderm Intensive eye“, kuris tinka ir kiekvienai dienai, ir esant paūmėjimui. Jis nuramina odą ir padeda ją atkurti.

 

Kasdien:

- Įpraskite plauti rankas, kelis kartus per dieną.

- Atidžiai rinkitės valomąsias ir kosmetikos priemones, kurias naudojate akių srityje ir kitoms kūno vietoms. Pasižymėkite, jei pakeitėte kokį nors produktą, ir galimas reakcijas, kilusias per kelias valandas ar dienas po pradinio naudojimo.

- Pirmenybę teikite tokioms odos priežiūros ir kosmetikos priemonėms, kurių saugumas patikrintas, valykite veidą ryte ir vakare, kad akių vokų klostėse neliktų jokių teršalų dalelių.

- Stenkitės ant akių vokų nenaudoti sunkaus ir lipnaus makiažo.

- Vakare rūpestingai nuvalykite akių makiažą, naudodami labai gerai toleruojamą priemonę, kurios nereikia stipriai trinti, pavyzdžiui, „Bioderma“ kremą „Atoderm Intensive eye“. Tai ir kremas, ir valomoji priemonė, kurią naudojant oda mažiau trinama ir dirginama, be to, akių vokai patiria sąlytį su mažesniu skaičiumi priemonės sudedamųjų dalių.

Ar turėčiau baimintis kortikosteroidų?

Tikrai ne! Ant odos tepami vietinio poveikio kortikosteroidai labai skiriasi nuo geriamųjų vaistų, kurių pagrindą sudaro kortizonas. Jie atkuria odos barjerą, sumažina infekcijos riziką ir pagerina išvaizdą reakcijos vietoje. Vietinio poveikio kortizono pagrindo kremas ar losjonas yra geriausia ir saugiausia vietinio gydymo priemonė, atkurianti normalią odos būklę po egzemos paūmėjimo. Svarbu laikytis gydytojo nurodymų, naudoti visą dozę reikiamą laiką, kad neįvyktų atkrytis.

Turint tik vieną produktą, kuris nuvalo ir sudrėkina sudirgusius akių vokus, taip pat sumažinama rizika, kad kils kokia nors reakcija. Kelių produktų naudojimas ir akių vokų srities trynimas tiesiogiai padidina sudirginimo riziką. Labai gerai toleruojamas

kremas nuo akių vokų egzemos

Paūmėjimo metu:

- Švelniai nuvalo akių vokus

- Ramina4

- Atkuria4

 

Kasdien:

- Drėkina ir maitina gležną odą aplink akis

- Nuvalo ir pašalina makiažą

- Sustiprina odos barjerą, kad paūmėjimai kiltų rečiau

Atlikti „Atoderm Intensive eye“ bandymai su alergenais, konkrečiai, žiedadulkių dalelėmis, kurios labai dažnai sudirgina akių vokus.

Efektyvus valymas = –83 %5 susikaupusių alergenų

Efektyvus barjeras = „Atoderm Intensive eye“ sukuria apsauginę plėvelę, kuri padeda išvengti žiedadulkių dalelių kaupimosi ant odos paviršiaus.

Dėl tokių rezultatų „Atoderm Intensive eye“ yra sudirgintiems akių vokams tinkamiausias sprendimas ir paūmėjimų metu, ir jų prevencijai.

„Atoderm Intensive eye“, išbandytas prižiūrint dermatologams ir oftalmologams, yra pritaikytas naudoti suaugusiesiems, vaikams ir kūdikiams, visiems, kurių jautrios akys, ir kurie nešioja kontaktinius lęšius.

1 Skaičiavimas paremtas epidemiologiniais atopinio dermatito ir kontaktinės egzemos duomenimis nuo 2002 iki 2006 metų.
2 Bottais, 2017 m.
3  Tyrimas, kuriuo kiekybiškai įvertintas rankų sąlyčio su veidu dažnis ir galimas rezultatų pritaikymas kvėpavimo takų infekcijoms prognozuoti. Mark Nicas & Daniel Best, Kalifornijos Universitetas, Berklis; Visuomenės sveikatos mokykla, Berklis, Kalifornija. Paskelbtas internete: 2008 m. balandžio 25 d.
4 28 dienas trukęs klinikinis tyrimas, atliktas su 44 tiriamaisiais asmenimis, sergančiais iritaciniu kontaktiniu dermatitu ir alerginiu kontaktiniu dermatitu. Brazilija, 2021 m.
5 Alergiją sukeliančių žiedadulkių (pašarinių motiejukų žiedadulkės) baltymų sankaupų plaukų folikuluose valymas ir prevencija. Tyrimas in vitro, 2021 m.
kas sukelia sausus vokus
Atoderm linija

Higiena ir odos priežiūra

Normali, sausa, sudirgusi atopiška oda

Atoderm linija

Atoderm linija

Sausai odai būdingas tempimo pojūtis ir elastingumo trūkumas, šie simptomai kartais pasireiškia kartu su niežėjimu ir pleiskanojimu.

BIODERMA sprendimas: Atoderm, produktų linija skirta sausai, labai sausai ar atopiškai odai, kasdieniam naudojimui ir kartu su egzemos gydymu... asortimente yra visi būtini produktai, skirti švelniai ir minkštai odai! Po dušo atsisveikink su sausa ir niežtinčia oda! 

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Labai sausai, sudirgusiai ir atopiškai jautriai odai

Skin Barrier Therapy™ patentas

Atoderm Huile de douche

(15 atsiliepimai)

Drėkina 24 val. ir suteikia komforto jausmą vos nusiprausus.

Kam skirta?

Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)

Kasdienė odos priežiūra

Labai sausai, sudirgusiai ir atopiškai jautriai odai

Skin Barrier Therapy™ patentas

Atoderm Intensive Baume

(17 atsiliepimai)

Intensyvus niežėjimą mažinantis ir odos barjerą atkuriantis kremas emolientas. Pasižymi stipriu raminamuoju ir maitinamuoju poveikiu.

Kam skirta?

Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)

Kasdienė odos priežiūra

Labai sausai, sudirgusiai ir atopiškai jautriai odai

Skin Barrier Therapy™ patentas

Atoderm Intensive gel-crème

(6 atsiliepimai)

Gaivus, intensyviai maitinantis ir niežėjimą raminantis gelis-kremas.

Kam skirta?

Visai šeimai (išskyrus neišnešiotus kūdikius)