BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium H2O 500ml, micelinis valomasis vanduo

Nenuplaunamas kasdienis valiklis

Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

„Micellar“ technologija

Sébium H2O

(4 atsiliepimai)

Dermatologinis micelinis valomasis vanduo valo odą ir pašalina makiažo likučius, jos nesausindamas.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Gel moussant 500ml, putojantis gelinis prausiklis riebiai odai

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Mišriai, riebiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel moussant

(6 atsiliepimai)

Švelnus prausiklis riebiai odai. Pašalina nešvarumus, reguliuoja odos blizgesį.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Nuplaunamas kasdieninis valiklis

Riebiai ir į spuogus linkusiai odai

D.A.F. patentas

Sébium Gel moussant actif

(2 atsiliepimai)

Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Kerato+

(15 atsiliepimai)

Efektyviai mažina spuogus ir po jų likusius randelius. Nedirgina odos.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Sensitive 30ml, intensyviai raminantis kremas

Kasdienė odos priežiūra

Į aknę linkusiai odai Jautriai, į aknę linkusiai odai

InflaStop™ technology

Sébium Sensitive

(3 atsiliepimai)

Kasdienis kremas į aknę linkusiai odai. Ramina, drėkina, naikina spuogelius ir paraudimus.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Mišriai, riebiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Lotion

(3 atsiliepimai)

Skysta odos priežiūros priemonė, kuri mažina spuogelių susidarymą balansuodama odos drėgmę, pH bei sebumo išsiskyrimą.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kasdienė odos priežiūra

Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Sébium Hydra

(4 atsiliepimai)

Maitinanti ir intensyviai drėkinanti priemonė, sprendžianti odos išsausėjimo priežastis, atsiradusias po medikamentinio gydymo.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Speciali apsauga

Mišriai, riebiai odai Į aknę linkusiai odai

Fluidactiv™ patentas

Photoderm AKN Mat SPF 30

(Dar nėra nuomonės)

Apsaugo nuo naujų spuogų atsiradimo, suteikia odai matiškumo.

Kam skirta?

Suaugusiesiems, Paaugliams

Kada pamatysime pirmuosius gydymo rezultatus?

Aknės gydymas reikalauja laiko. Atsižvelgiant į skirtingus veiksnius, gydymo metu aknė gali netgi paūmėti. Būkite kantrūs ir nepasiduokite. Čia pateiksime patarimų, kurie jums padės gydymo proceso metu.

 • Dr Sandra Ly - dermatologė
  Dr Sandra Ly, Dermatologė - Hôpital Saint-André, Bordo universitetinė ligoninė ir Dermatologijos klinika Gradignane (Prancūzija).

  Sunku tiksliai numatyti, kaip oda reaguos. Paprastai per pirmuosius 3 gydymo mėnesius aknės sumažėja.

  Dr Sandra Ly, Dermatologė - Hôpital Saint-André, Bordo universitetinė ligoninė ir Dermatologijos klinika Gradignane (Prancūzija).

Sébium Sensitive kaip pašalinti aknę?

Kaip išgydyti aknę? Suprantama, kad šis klausimas iškyla nuolatos. Jei pasikonsultavote su dermatologu, geriausia yra vadovautis jo rekomendacijomis ir naudoti paskirtas gydymo priemones. Jei manote, kad rezultatų tenka laukti per ilgai, stenkitės neprarasti vilties. Prisiminkite, kad gali praeiti net keleri metai, kol spuogai išnyks natūraliai, jų negydant. Taip pat atminkite, kad spuogai gali vėl atsirasti vyresniame amžiuje. Taigi, gydykite savo odą jai paskirtomis priemonėmis, kad kuo greičiau atsikratytumėte aknės.

 • visuels_sebium_sensitive_expert_quote_egle
  Dr Eglė Aukštuolienė, Dermatologijos ir venerologijos centras - Santaros klinikos, Vilniaus universiteto ligoninė.

  Jaunatviniai spuogai arba aknė, yra lėtinė uždegiminė odos liga, kurios negydant, simptomai gali kankinti 10 metų ar net ilgiau.

  Dr Eglė Aukštuolienė, Dermatologijos ir venerologijos centras - Santaros klinikos, Vilniaus universiteto ligoninė.

Nenusiminkite!

Jei turite lengvą aknės formą, rezultatus galite pamatyti labai greitai. Deja, daugeliu atvejų kova trunka ilgiau.

Gydymas trunka 3 mėnesius, o pacientai vertinami šio laikotarpio pabaigoje.

Dr Sandra Ly, Dermatologė

Kontrastingi lūkesčiai

Gydytoja Eglė Aukštuolienė paaiškina, kad „paauglių spuogų gydymas gali užtrukti ilgai. Jei oda toleruoja gydymą, pirmieji pagerėjimo požymiai paprastai pastebimi po 4-6 savaičių. Tačiau, norint pasiekti optimalių rezultatų, gali prireikti kelių mėnesių (kartais keturių ar daugiau).“

 

Kontrastingi lūkesčiai

Dažnu atveju paauglių aknės gydymas neduoda laukiamų rezultatų, nes pacientai laukia labai greitų rezultatų. Kai paaugliai iš karto nepasiekia norimų rezultatų, jie nutraukia paskirtą gydymą per anksti, vos po kelių savaičių. Be to, didžioji dalis aknės gydymui naudojamų vaistų dirgina odą, todėl gydymo pradžioje veidas gali parausti, išsausėti, pleiskanoti ir niežėti. Tokie nepageidaujami šalutiniai poveikiai gali tapti kliūtimi tęsiant gydymą nepaisant to, kad juos yra gana lengva pašalinti.

 

Manau, kad mano gydymo priemonės nepadeda!

Įspėjimas: stebuklingų aknės gydymo būdų nėra! Prieš nuspręsdami, ar gydymas jums tinka, ar ne, elkitės su savimi sąžiningai. Ar kiekvieną dieną griežtai laikėtės recepto nurodymų? Jei kas antrą vakarą pamiršite pasitepti kremu, rezultatai akivaizdžiai neatitiks jūsų lūkesčių. Tas pats pasakytina ir apie tai, jei maišote kelis kremus ir produktus nepranešę dermatologui.

odos dermatologo konsultacija

Dr. Eglė Aukštuolienė atkakliai primena: – Atminkite, kad aknės gydymas reikalauja laiko, todėl turite būti kantrūs. Nepasiduokite per anksti. Prieš nusprendžiant, ar gydymas yra efektyvus, bet kokį aknės gydymo procesą reikia stebėti mažiausiai 6 savaites. Jei, nepaisant nuolatinio vaistų vartojimo, odos būklė nepagerėja, gydymą gali tekti koreguoti, naudoti papildomus vaistus arba pakeisti pradinį vaistą stipresniu ar kitokio poveikio vaistu. Šis metodas paprastai duoda rezultatų. 

Jei gydymo pradžioje oda sudirgsta

Gydytoja Eglė Aukštuolienė aiškina, kad „svarbu vartoti vaistus rekomenduojamu dažniu. Ankstyvajame gydymo etape odos būklė gali pablogėti. Tai nereiškia, kad gydymas yra neefektyvus. Jei užtepus gydomąją priemonę jūsų oda sudirgsta, po kelių minučių ją nuplaukite. Palaipsniui ilginkite priemonės veikimo laiką, kol oda taps tolerantiškesnė. Per savaitę neįmanoma pašalinti visų spuogų. Jei per pirmąjį mėnesį jų sumažės 20–30 proc., tai bus labai geras ženklas!“

Per kelias pirmąsias dienas arba savaites kai kurios gydomosios priemonės gali pabloginti spuogų būklę. Kitos – dirgina odą. Tai yra visiškai normalus reiškinys. Jei sunku toleruoti paraudusią odą, pabandykite naudoti priemonę kas antrą dieną, kol jūsų oda prie jos pripras.

šalutiniai poveikiai

Kaip anksčiau paaiškino dermatologai, sėkmingam gydymui būtina laikytis gydytojo nurodymų. Ne visada lengva laikytis paskirto gydymo, tačiau pagalvokite apie gražią odą, kurią norėtumėte turėti. Rezultatai bus verti pastangų.

šalutiniai poveikiai

Po kelių mėnesių mūšį pagaliau laimėsite. Spuogai pradės nykti ir jūsų oda atrodys švytinti. Šauniai padirbėta! Tiesiog prisiminkite, jog svarbu laikytis dermatologo patarimų, kad aknė vėl nepaūmėtų. Jūsų oda yra vis dar linkusi į spuogus, todėl spuogai gali lengvai atsinaujinti. Taigi, nenutraukite gydymo kurso jam nepasibaigus arba nepasitarę su gydytoju.

šalutiniai poveikiai

Ką daryti, kai baigiau gydymo kursą?

Pasiekę norimus rezultatus neturėtumėte nutraukti gydymo, nes paauglių aknė gali atsinaujinti. Rekomenduojama laikytis ilgalaikio „palaikomojo“ gydymo, kol oda visiškai išsivalys.

Dr Eglė Aukštuolienė, Dermatologijos ir venerologijos centras

moteris turinti aknę

Kaip susivaldyti ir neliesti veido? Ar reikia išspausti pūlinukus ar palikti juos ramybėje? Kada reikia išspausti spuogus? Aknės atveju ši tema yra plačiai aptarinėjama ir svarstoma. Koks atsakymas? Stenkitės jų nespaudinėti, tačiau, jei pagunda per didelė, darykite tai atsargiai. Štai ką sako mūsų ekspertai.

 • Dr Sandra Ly - dermatologė
  Sandra Ly, Dermatologė.

  Jei būsime sąžiningi – mums visiems tai pažįstama. Kai pasirodo mažas pūlingas spuogelis, nesinori išeiti iš namų. Kiekvienas norėtų jį išspausti. Tiesiog pabandykite padaryti tai kuo atsargiau ir higieniškiau – tiesiog pašalinkite pūlingą viršūnėlę nespausdami jos per stipriai ir nepažeisdami aplinkinės odos. Nesistenkite spuogo visiškai pašalinti – tai neįmanoma. Tikslas yra ne išnaikinti spuogą, o padaryti taip, kad jis atrodytų gražiau. Jei suspausite per smarkiai, galite dar labiau pabloginti padėtį. Matysis ir spuogas, ir pažeista oda. Gali susidaryti šašas, todėl spuogas bus matomas daug ilgiau. Jei susidaro šašas, nelieskite jo. Patepkite šašą kremu, kuris apsaugos nuo saulės. Ir viskas! Inkštirus galima pašalinti, tačiau negydant jie greičiausiai vėl atsiras. Jei yra gilus pažeidimas, žinomas kaip mikrocista, jį pašalinti bus labai sunku – tai galima padaryti tik dermatologiškai valant odą.“

  Sandra Ly, Dermatologė.
 • Joël Pacoret - Psischologas
  Joël Pacoret, Psichologas.

  Tai, kad spuogai yra puikiai matomi ir jums, ir kitiems, skatina tokį elgesį (spuogų spaudymą). Tai atsakas į nepakantumo jausmą. Liečiant arba spaudant spuogus padėtis tik pablogėja. Jūs žinote, kad neturėtumėte to daryti, bet tai yra vienintelis dalykas, kurį galite padaryti – atrodo, kad reikia ko nors griebtis. Be to, atsiranda priklausomybės jausmas, kurį nuolat pamaitina jūsų kunkuliuojantis nekantrumas. Tai žalingas bandymas vėl valdyti padėtį, retai kylantis iš noro pakenkti sau. Tokiam bandymui yra lemta žlugti ir viską pabloginti – tai klaidingas sprendimas. Aš stengiuosi padėti pacientams paaiškindamas, kodėl yra labai svarbu neliesti odos.

  Joël Pacoret, Psichologas.

Kaip ištverti visą gydymo laiką ir jo metu stebėti rezultatus?

 • Reguliariai fotografuokitės, kad užfiksuotumėte gydymo metu vykstančius pokyčius.
 • Dienoraštyje užrašykite tikroviškus tikslus, net jei rezultatai lėti ir laipsniški – nurodykite pagerėjimo požymius nesutelkdami viso dėmesio į spuogų skaičių!

 • Pasidalinkite savo patirtimi su artimu žmogumi, kuriuo galite pasitikėti ir kuris sunkiomis akimirkomis bus šalia.

 • Sužinokite daugiau apie aknės vystymąsi, kad geriau pažintumėte savo odą ir suprastumėte, kas jai geriausiai tinka.