Spuoguotos odos problemos yra itin plačiai paplitusios – jos pasireiškia mažiausiai 80 % paauglių ir 40 % suaugusiųjų1. Kovodami su spuogais mes automatiškai galvojame apie kremus ir procedūras, tačiau pamirštame kasdienio valymo priemonių – kurios yra pirmoji priemonė, padedanti išvengti spuogų – svarbą. Prancūzijoje 1 moteris iš 42 prausia veidą ne kiekvieną rytą. Labai dažnai apleidžiame veidą, nors odos valymas yra labai svarbi aknės gydymo dalis, taip pat, valymas yra labai veiksminga spuogų prevencijos priemonė. Valyti odą yra ypač svarbu dabartiniame sveikatos kontekste, kai dėvint kaukes padidėja visos odos problemos. Pavyzdžiui, baisioji „masknė“ – dėvint kaukes kyla naujų kasdienių riebios odos priežiūros rūpesčių. Šiandien žinome, kad veido odai pritaikyta valomoji priemonė, naudojama du kartus per dieną, yra pirmoji riebios ir į spuogus linkusios odos priežiūros priemonė.

 

1   F. Ballanger ir B. Dréno, „Acné“, EMC (Elsevier Masson SAS, Paris), Traité de Médecine Akos. pp. 2–0650, 2010
2  IPSOS, Prancūzija, 2001 m. liepos 12 d.
Moteris liečia savo spuogus

Nuo riebios odos iki aknės – trys pagrindinės priežastys

Spuogų ir inkštirų atsiradimą siejame su trimis vienu metu pasireiškiančiomis riebiai odai būdingoms priežastimis.

Riebalų perteklius

1. Oda gamina perteklinį riebalų kiekį

Hiperseborėja yra būdinga riebiai odai su išsiplėtusiomis poromis. Šių riebalų gaminama per daug, taip pat, jie yra prastesnės kokybės. Storesnis riebalų sluoksnis labiau dirgina ir didina odos problemas.

Pores get clogged

2. Oda sustorėja

Riebios ir į aknę linkusios odos ląstelės greičiau dauginasi (hiperkeratinizacija) ir užkemša poras. Taip sukuriamos idealios sąlygos komedonams atsirasti.

 

Bacteria convert in pimples

3. Dauginasi bakterijos

Užsikimšusiose porose kaupiasi riebalai, mažėja deguonies. Taip sukuriamos puikios sąlygos Cutibacterium acnes – spuogus sukeliančioms kaltininkėms bakterijoms – daugintis.

moteris žiūri į savo atspindį

Plačiai paplitusi nuomonė, kad spuogai atsiranda dėl higienos trūkumo, nėra teisinga. Greičiau jie atsiranda dėl netinkamos higienos – netinkamo odos valymo. Dažnai naudojame pernelyg agresyvias priemones, pavyzdžiui, veidą prausiame muilu. Geriausias būdas sumažinti spuogų ir inkštirų atsiradimą yra tinkamai prižiūrėti odą – iš pradžių ją nuvalyti, paskui patepti kremu. Taip pat, nereikia pamiršti gydytojo paskirtų gydymo priemonių. Tinkamai parinkta kasdienė higiena gali turėti įtakos visų tipų spuogams, ypač – esant uždegiminiams procesams2.

Idealus prausiklis kovai su spuogais ir inkštirais turi mažinti riebalų perteklių ir neleisti poroms užsikimšti, kad nesusidarytų komedonai. Yra du svarbiausi aspektai, kurie svarbūs į spuogus linkusios odos higienai:

 • Švelni valomoji priemonė, kurios sudėtyje yra odos nedirginančių valomųjų medžiagų, veiksmingai sumažinančių riebalų perteklių ir pašalinančių nešvarumus (prakaitą).
 • Keratolitinis prausiklis, gerinantis odos būklę, lengvai nušveičiantis paviršių, kad poros neužsikimštų.

Veido valymas yra pagrindinis žingsnis prižiūrint riebią arba į aknę linkusią odą. Tinkamos valomosios priemonės pasirinkimas yra lemiamas veiksnys. Nepamirškime, kad svarbu yra ir tai, kaip dažnai valome odą. Dažnai viskas, ką norime padaryti riebiai ir spuoguotai odai – pašalinti visus trūkumų pėdsakus (sebumą, blizgesį, atgaivinti papilkėjusią odą, pašalinti nelygų odos atspalvį ...), todėl kartais persistengiame. Per intensyviai arba per dažnai valydami odą galime pažeisti jos apsauginę barjerinę funkciją, todėl oda gali tapti jautri, ypač jei naudojame netinkamą priemonę.

laikrodis vonios kambaryje

Tinkamas odos valymo dažnis

 • Du kartus per dieną – ryte ir vakare.
 • Odą reikia kasdien valyti švelnia priemone, specialiai sukurta riebiai ir į aknę linkusiai odai.
 • Retkarčiais reikia papildomai prižiūrėti odą – valyti ją specialiu prausikliu, turinčiu veikliųjų keratolitinių ingredientų (AHA ir BHA). Tokį prausiklį naudokite kai užsikemša poros, atsiranda inkštirai ir spuogai. Odos būklei pagerėjus, grįžkite prie švelnaus prausiklio.

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Gel moussant 500ml, putojantis gelinis prausiklis riebiai odai
 • Nuplaunamas kasdieninis valiklis

  Mišriai, riebiai odai

  D.A.F. patentas

  Sébium Gel moussant

  (6 atsiliepimai)

  Švelnus prausiklis riebiai odai. Pašalina nešvarumus, reguliuoja odos blizgesį.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • Nuplaunamas kasdieninis valiklis

  Riebiai ir į spuogus linkusiai odai

  D.A.F. patentas

  Sébium Gel moussant actif

  (2 atsiliepimai)

  Aktyvaus poveikio rūgštinis prausiklis. Gilus valymas, švelnus odai.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams

 • BIODERMA produkto nuotrauka, Sebium Sensitive 30ml, intensyviai raminantis kremas
 • Kasdienė odos priežiūra

  Į aknę linkusiai odai Jautriai, į aknę linkusiai odai

  InflaStop™ technology

  Sébium Sensitive

  (3 atsiliepimai)

  Kasdienis kremas į aknę linkusiai odai. Ramina, drėkina, naikina spuogelius ir paraudimus.

  Kam skirta?

  Suaugusiesiems, Paaugliams