Pažeista oda - sumušimai - smūgiai - įdubimai

Odos pažeidimai gali skirtis, priklausomai nuo to, koks grubus sutrenkimas įvyko. Kosmetinės ir chirurginės procedūros taip pat gali sukelti odos pažeidimus.

3 tipų pažeidimai

 

1/ Ekchimozė

Ekchimozė atsiranda, kai po smūgio plyšta mažos odos kraujagyslės. Kraujas ir raudonieji kraujo kūneliai kaupiasi kaimyniniuose audiniuose ir sudaro matomą spalvotą dėmę ant odos paviršiaus. Ši mėlynė dažnai yra skausminga liečiant; kuo didesnis sutrenkimas, tuo skaudesnė vieta. Ekchimozės spalva laikui bėgant keičiasi, kai hemoglobinas eritrocituose rezorbuojamas į odą. Ekchimozė pradžioje yra raudonos spalvos, tada tampa juoda, mėlyna ir galiausiai žalia. Kapiliarų atstatymo proceso pabaigoje ji yra geltona / ruda ir tokia išlieka nuo vienos iki dviejų savaičių. Tačiau jei pažeidimas didelis, tai gali užtrukti ilgiau. Skirtingos spalvos atitinka įvairias hemoglobino skaidymo stadijas odoje.

 

2/ Edema

Edema, dar vadinama guzu, atsiranda, kai oda patinsta smūgio vietoje. Jis gali greitai pasirodyti po smūgio. Edemą sukelia kraujo plazmos išsiliejimas į kaimyninius audinius. Plazma yra skystis, kuriame raudonieji kraujo kūneliai cirkuliuoja kraujagyslių viduje.

 

3/ Hematoma

Hematoma yra ekchimozės (mėlynės) ir edemos (guzo) derinys. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, tai paveiktą vietą suspausti ir uždėti ledo arba, jei reikia, prieš konsultuojantis su gydytoju, paspartinti pašalinimą tikslinėmis veikliosiomis medžiagomis.

KĄ TURĖČIAU DARYTI?

KIEKVIENĄ DIENĄ

Apsaugokite sužeistą vietą pagal gydytojo nurodymus. Jis taip pat gali skirti vaistų nuo uždegimo. Jei dar nepasirodėte gydytojui, visada galite uždėti ledo, kuris padės sumažinti edemą. Tačiau niekada nedėkite jo tiesiai ant odos. Specialūs produktai, skirti mėlynėms, smūgiams ir guzams, taip pat gali būti naudojami profilaktiškai, pavyzdžiui, prieš kosmetinę procedūrą. Kai kurie žmonės juos naudoja ant tamsių ratilų, nes juose yra patinimą, uždegimą mažinančių ir mėlynes rezorbuojančių ingredientų.

 

VALYMAS

Pažeistą vietą reikia švelniai nuplauti ir prireikus dezinfekuoti.

 

ODOS PRIEŽIŪRA

Kremai, sukurti specialiai sumušimams, smūgiams ir guzams, yra skirti pagreitinti gijimą ir sumažinti edemą. Jų sudėtyje yra veiksmingų veikliųjų medžiagų, tokių kaip arnika, pasižyminčios priešuždegiminėmis ir edemą mažinančiomis savybėmis, taip pat raminančiomis, skausmą malšinančiomis medžiagomis. Galite nedelsdami pradėti naudoti šiuos kremus ir toliau juos tepti, kol pažeidimai išnyks.