Allez au contenu Allez à la navigation

Žiemą apsaugokite savo odą nuo šalčio su Atoderm
#SKINBODYGUARD
Rūpinkitės savo oda vadovaudamiesi „BIODERMOS“ specialistų patarimais. Tegul žiema praeina maloniai!
Peržiūrėkite visus etapus
  1. Lapkritis
  2. Gruodis
  3. Sausis
  4. Vasaris
 
Etapas 5
Sausa sudirgusi ar atopiška oda - nesikasykite!

Labai sausą, sudirgusią, nuolat niežtinčią ir uždegimo pažeistą odą dermatologai vadina „atopiška oda“. Paprastai tai vadinama egzema. Kaip ir daugelis kitų vaikų, 11 metų  amžiaus Dan Rosemont (žr. 4 etapą) kenčia nuo atopinio dermatito. Liga paprastai prasideda vaikams nuo 3 mėnesių iki 5 metų. Atopiška oda ypatingai jautri šalčiui.

Kokie procesai vyksta odoje?

Atopijos atveju oda labai jautriai reaguoja į alergenus. Esant atopiniam dermatitui, gali būti pažeista ne tik oda, bet ir bronchai, kartais liga išsivysto į bronchinę astmą. Kai oda yra atopiška, jos raginis sluoksnis yra pralaidus – šis sluoksnis nebeatlieka barjero funkcijos dėl riebalų trūkumo. Alergenai ir bakterijos per šį sluoksnį patenka lengviau ir sukelia uždegiminę reakciją. Atsiranda raudonos dėmės – dažniausiai ant veido, vėliau – sulenkimų vietose, sukeldamos niežulį. Kasantis uždegimas dar labiau paūmėja ir liga vystosi kartotinu ciklu: po egzemos priepuolio liga kiek aprimsta. 

Dermatologo nuomonė
Dermatologė Dr. Isabelle Baratte, Liono civilių slaugos ligoninė

„Mūsų kabinete dažnai matome vaikus, kurių odos atopija nėra intensyvi. Paaiškiname tėvams padėtį, rekomenduojame odos priežiūros bei gydymo priemones paūmėjimo atveju. Kiekvieną dieną būtina odą prausti 32-33°C temperatūroje ir ją kasdien drėkinti, taip atkuriant odos barjerą. Egzemos paūmėjimo atveju uždegimui sumažinti būtina naudoti kortikosteroidus, kurių nereikia bijoti. Tiesiog būtina laikytis paskirto gydymo. Svarbiausia nesikasyti, nes tai gali pažeisti odą ir greičiau sukelti uždegimą bei bakterinę infekciją. Kortikosteroidai kartu su kremais emolientais sustabdo atopinio dermatito ciklą, kuris prasideda nuo intesyvaus niežėjimo.“ 

Rekomenduojame šias odos priežiūros priemones

Raminantis ir antibakterinis gelis - prausiklis, skirtas kasdieniam naudojimui

VeidasKūnasSuaugusiejiVaikaiKūdikiai

Kremas emolientas atopiškai odai

VeidasKūnasSuaugusiejiVaikaiKūdikiai

Per pastaruosius 20 metų atopinio dermatito atvejų patrigubėjo(1). Išsivysčiusiose šalyse vidutiniškai 15-30 % naujagimių oda atopiška(2). Jei vienas tėvų kenčia nuo atopijos, kūdikiui šios ligos rizika padidėja 30 %. Jei abu tėvai serga šia liga, ši rizika siekia 70 %(3).
 

1. Dermatite atopique : épidémiologie en France, définitions, histoire naturelle, association aux autres manifestations atopiques, scores de gravité, qualité de vie. E.Mahé. Ann Dermatol Veneorol. 2005 ; 132
2.Williams HC. Clinical practice. Atopic dermatitis. N. Engl. J ; Med 2005;352. 2314-2324
3.Dermatite atopique. S. A Büchner, Forum Med Suisse N°19, mai 2001

Atmintinė

Niežti, niežti … Kaip kuo lengviau įveikti paūmėjimą ir sumažinti norą kasytis? Yra įvairių priemonių. Pirmiausia, laikykitės gydytojo nurodymų ir kasdien tinkamai drėkinkite odą. Prižiūrėkite ir kirpkite vaikų nagus. Kūdikiams galite uždėti neleidžiančias kasytis kumštines pirštines. Niežuliui numalšinti galite naudoti šaltus kompresus.

Yra keli egzemų tipai, tačiau jų požymiai tokie patys: labai sausa oda su niežtinčiomis raudonomis uždegiminėmis dėmėmis.

  • Atopinis dermatitas yra susijęs su odos barjero funkcijos pažeidimu ir bakterijų prasiskverbimu (auksinis stafilokokas)
  • Kontaktinė egzema, kuri atsiranda po sąlyčio su alergizuojančia arba dirginančia medžiaga (nikeliu, kvepalais, plovikliais, konservantais ir kt.)
  • Nepainiokite egzemos su tik žiemos sezonu atsiradusiu odos niežėjimu, kuris susijęs su stipriu išsausėjimu. Jį sukelia klimato sąlygos ir pirmieji požymiai atsiranda žiemą.
     
Apklausa

Ar Jūsų ar Jūsų šeimos narių oda atopiška?

Praktiški patarimai

 

 

 


Dermatologinis kremas kiekvieną dieną ir tinkama kasdienė higiena. Kad pasijaustumėte saugiai ir maloniai, sužinokite, ką rekomenduoja dermatologas ... Specialisto žodžiai!

 
KITAS STAIPSNIS

Sveiki atvykę
į Laplandiją!