Allez au contenu Allez à la navigation

Žiemą apsaugokite savo odą nuo šalčio su Atoderm
#SKINBODYGUARD
Rūpinkitės savo oda vadovaudamiesi „BIODERMOS“ specialistų patarimais. Tegul žiema praeina maloniai!
Peržiūrėkite visus etapus
  1. Lapkritis
  2. Gruodis
  3. Sausis
  4. Vasaris
 
Etapas 1
Oda – geriausias sargybinis

Oda tai yra riba tarp vidaus ir išorės, tarp savęs ir kitų. Ji apsaugo mūsų kūną ir sustiprina prisilietimo pojūtį. Oda nėra tik paviršiaus danga. Tai atskiras organas, turintis tiesioginį ryšį su smegenimis. Oda yra mainų ir sąveikos vieta, todėl ji itin svarbi imunitetui ir atlieka daug biologinių, cheminių, psichologinių funkcijų. 

Kokie procesai vyksta odoje?

Sustabdyti bakterijas ir alergenus, greitai ir gerai užgydyti žaizdas, nusiųsti signalą smegenims agresyvaus įsibrovimo atveju, reguliuoti kūno temperatūrą, apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių... Tai keletas veiksmingo odos barjero užduočių. Dar viena jų  – užtikrinti optimalų drėgmės lygį, kad oda būtų minkšta ir elastinga bei kad būtų apsaugoti įprasti organizmo fiziologiniai procesai. 

Oda nuolat reguliuoja vandens patekimą ir šalinimą iš kūno, taip kompensuojant nedidelį vandens netekimą – natūralų vandens garavimo per odą reiškinį. Jei vandens trūksta, vyksta odos barjero pokyčiai.

Dermatologo nuomonė
Dermatologė Dr. Isabelle Baratte, Liono civilių slaugos ligoninė

„Dažnai aiškinu savo pacientams, kad oda natūraliai apsisaugo nuo išorės poveikio sukurdama ant kūno hidrolipidinį sluoksnį, kurį būtina saugoti. Jei kasdien naudosime švelnų bemuilį prausiklį turėsime švelnią neišsausėjusią odą tiek žiemą, tiek vasarą. Labai svarbu, kad duše ar vonioje vanduo nebūtų per karštas, ne daugiau nei 35°C temperatūros! Jeigu oda yra atopiška, ši temperatūra neturėtų viršyti net 33°C. Taip elgdamiesi nesunaikinsime šio itin svarbaus natūralaus apsauginio sluoksnio. "

Rekomenduojame šias odos priežiūros priemones
Atoderm Gel douche

Švelni bemuilė dušo želė, sauganti natūralų odos balansą, skirta kasdieniam naudojimui

VeidasKūnasSuaugusiejiKūdikiai

Maitinantis kreminis prausiklis, apsaugantis odą nuo išsausėjimo, skirtas kasdieniam naudojimui

VeidasKūnasSuaugusiejiVaikai

Oda yra didžiausias ir sunkiausias žmogaus kūno organas!  Visas suaugusio žmogaus odos paviršius – 1,5-2 m2 , o storis – 3-4 mm.

Sausa oda ir drėgmės netekusi oda yra tikrai ne tas pats! 

Kiekvienas, netgi turintis riebią veido odą, gali susidurti su laikina dehidratacijos problema. Odai trūksta drėgmės, todėl būtina naudoti ją drėkinančias priemones. 

Sausa oda yra odos tipas. Kad šio tipo oda neišsausėtų, būtų stangri ir lanksti, kasdien jai būtinas vanduo ir lipidai. 

Apklausa

Ar manote, kad Jūsų oda sausa?

Praktiški patarimai

Odoje yra apie 30 % organizme esančio vandens. Nors visą reikiamą vandens kiekį oda gauna tiesiogiai iš organizmo, rekomenduojama gerti nuo 1,5 iki 2 litrų vandens kiekvieną dieną (nebent yra medicininių kontraindikacijų). Dėmesio, gerti reikia po truputį visą dieną. Kava, arbata ir kiti panašūs gėrimai taip pat įskaičiuojami! 

 
KITAS STRAIPSNIS –

 „APLINKOS POVEIKIS JŪSŲ ODAI”