Allez au contenu Allez à la navigation

Žiemą apsaugokite savo odą nuo šalčio su Atoderm
#SKINBODYGUARD
Rūpinkitės savo oda vadovaudamiesi „BIODERMOS“ specialistų patarimais. Tegul žiema praeina maloniai!
Peržiūrėkite visus etapus
 1. Lapkritis
 2. Gruodis
 3. Sausis
 4. Vasaris
 
Etapas 9
Karšta/šalta - temperatūrinis šokas

Rosemont šeimos nuotykiai tęsiasi pasakiškose Laplandijos apylinkėse. Sniego sluoksnis jau 15-20 cm, o termometras rodo  -12° C! Kai taip šalta, niekam nekyla abejonių, kad lauke visą dieną būti negalima. Būtina kaskart susišildyti namelyje prie židinio. Tikras gėris! Bet tik ne odai, kuriai nelengva prisitaikyti prie temperatūrų kaitos ...

Kokie procesai vyksta odoje?

Staigiai padidėjusi temperatūra daro įtaką kraujo apytakai. Šaltyje vyksta vazokonstrikcija - kraujagyslės susiaurėja, kraujas nebepatenka į kraujagyslių galiukus ir aprūpina tik gyvybiškai svarbius organus, kad jų temperatūra būtų apie 37°C (žiūrėti 8-ą etapą). Todėl pirštų galiukų, kojų, ausų oda pabąla. Grįžus į šiltą patalpą vyksta priešingas procesas - vazodilatacija (kraujagyslių išsiplėtimas). Kadangi kraujas vėl patenka į mažas kraujagysles, jos išsiplečia, oda parausta ir stipriai parausta veidas. Į temperatūros pokyčius itin jautriai reaguoja plona ir šviesi oda, todėl lengvai kyla vietiniai uždegimai. Tokia oda dažnai kenčia nuo veido raudonio - uždegiminės odos ligos, kuri vystosi laikui bėgant. Kai kraujagyslės negrįžtamai išsiplečia, stiprūs paraudimai gali nebeišnykti (eritrozė). Tai eritro-kuperozė -  viena iš rožinės stadijų.

Dermatologo nuomonė
Dermatologė Dr. Isabelle Baratte, Lijono civilių slaugos ligoninė

"Konsultuojame daug šviesios odos moterų, kurios susiduria su didesnėmis ar mažesnėmis veido raudonio problemomis. Tai gali būti paprasčiausias pereinamas stiprus paraudimas ar netgi pastovi angioma, su kuria gyventi yra gerokai sudėtingiau. Pas paauglius taip pat pasitaiko raudonio proveržių, nes jie turėdami spuogų naudoja riebalinį sluoksnį nuprausiančias priemones, kurios itin dirgina odą. Lengvai raudonuojančią odą turintys žmonės turi naudoti švelnias odos priežiūros priemones, teptis drėkinančiu kremu, kuris reguliuoja kraujagyslių jautrumą, visus metus saugotis šalčio ir saulės poveikio, kad kraujagyslės neišsiplėstų negrįžtamai.
Nors galiausiai išsiplėtusių kraujagyslių raudonį galima pašalinti lazeriu, dažnai jis vėl atsiranda. Vėlgi, naudojant drėkinančius ir apsauginius saulės kremus, raudonis atsiranda rečiau."

Rekomenduojame šiuos gaminius

Intensyviai drėkinantis kremas

VeidasKūnasSuaugusiejiVaikai

Atoderm Nutritive

Intensyviai maitinantis veido kremas

VeidasSuaugusiejiVaikaiKūdikiai

Sensibio AR

Kasdienis intensyviai raminantis kremas jautriai, raustančiai odai

VeidasSuaugusiejiPaaugliai

Iki 10 % Europos gyventojų kenčia nuo raudonio. Didelis skirtumas tarp pietų (1,5 %) ir šiaurės šalių (10 %), nes šia liga daugiau serga šviesią ir ploną odą turintys žmonės. Moterys ja serga 3 kartus dažniau nei vyrai.

Atmintinė

Saulė ir temperatūrų skirtumai yra pagrindiniai raudonį sukeliantys veiksniai, tačiau prie to prisideda ir alkoholis bei prieskoniai. Taip pat reikėtų vengti ir kitų maisto produktų, nes juose yra histamino - medžiagos, skatinančios kraujagyslių išsiplėtimą:

 • pieno produktų, jogurtų, grietinės, sūrių ir kt.
   
 • kai kurių vaisių, pvz. slyvų, citrusinių vaisių,
  razinų ir kt.
   
 • kai kurių padažų, pvz. sojos ir acto
   
 • kai kurių daržovių, pvz. pupų, baltų pupelių,
  žirnių, baklažanų, avokadų ir kt.

Kuperozės požymiai - ant veido odos atsiranda paviršinės kraujagyslės. Nuolat besiplėsdamos jos suformuoja plonyčių rausvų ir raudonų linijų tinklą, kuris gali tapti net mėlynu ar net ir violetiniu. Pirmiausia kuperozė atsiranda ant skruostų ir ant nosies, bet ji gali išplisti ant viso veido. Apie 25-30 m. žmonėms atsiranda pirmieji simptomai, kurie laikui bėgant stiprėja ir labiausiai pasireiškia apie 45-50 m.

Apklausa

Ar Jūsų oda raudonuoja?

 
KITAS STRAIPSNIS

"Pavasario belaukiant!"