Allez au contenu Allez à la navigation

15 Spalis 2015

Patarimai, kaip rūpintis oda, kamuojama aknės

Dėl itin sudėtingos biologios, jos priežiūra reikalauja laiko ir kantrybės. Gydytojai išskiria, kad dažniausiai daugeliui atsikratyti šios odos ligos nepavyksta dėl nekantrumo.


Aknė – plauko folikulo riebalinės liaukos uždegiminė lėtinė liga, pasireiškianti spuogais ir inkštirais. Nuo jos kenčia 95 proc. paauglių ir 40 proc. jaunų suaugusių moterų. Dėl itin sudėtingos biologijos, jos priežiūra reikalauja laiko ir kantrybės. Gydytojai išskiria, kad dažniausiai daugeliui atsikratyti šios odos ligos nepavyksta dėl nekantrumo. Todėl svarbu atminti, kad aknei reikia laiko, ja reikia rūpintis kasdien, kruopščiai naudoti odos priežiūros priemones ir laikytis gydytojo nurodymų. 

Patarimai kaip rupintis oda kamuojama aknes


Patarimai, kaip rūpintis oda, kamuojama aknės:

·         Ryte ir vakare odą valykite miceliniu vandeniu arba prauskite prausikliu, o ant švariai nuvalytos odos tepkite kremą, kuris biologiškai kovoja su aknės priežastimis.

·         Užsirašykite gydytojo dermatologo konsultacijai, kurios metu jis, apžiūrėjęs odos būklę, paskirs tinkamiausią gydymą. Priklausomai nuo aknės formos, dažniausiai skiriamas medikamentinis gydymas, kuris derinamas su dermatologine kosmetika.

·         Aknė – odos liga, kurią reikia gydyti. Negydoma ji gali tęstis ilgus metus, palikti randus, sukelti psichologines problemas.

·         Aknei reikia laiko, todėl nenuleiskite rankų per anksti! Pradėtą gydymą reikėtų tęsti bent 6 savaites ir tik tada spręsti, ar jis efektyvus.

·         Svarbu laikytis gydymo paskirto režimo ir sekti jo nurodymų.

·         Jeigu pradėjus gydymą odos būklė pablogėja, nereikia išsigąsti. Dažniausiai toks pablogėjimas yra trumpalaikis, nes oda pradeda valytis.

·         Jei dėl medikamentinio gydymo oda sudirgsta, reikėtų naudoti odą drėkinantį ir raminantį kremą, skirtą išsausėjusiai riebiai, į spuogus linkusiai odai.

·         Neįmanoma panaikinti spuogų per savaitę. Jei per mėnesį jų sumažėja apie 20-30 proc., tai jau yra geras rezultatas.

·         Galima naudoti pudrą, tačiau rinktis reikėtų kosmetiką, nekemšančią porų (angl. "non-comedogenic").

·         Būtinai nuvalykite makiažą prieš einant miegoti. 

·         Nespaudykite spuogų, kadangi uždegimas gali sustiprėti ir išplisti į aplinkinius audinius. Be to, spaudant spuogus išauga randelių atsiradimo tikimybė.

·         Svarbu vengti priemonių, savo sudėtyje turinčių alkoholio. Jis ne tik labai išsausina odą, bet ir iššaukia priešingą odos reakciją. Netekusi riebalų, oda ima jų gaminti dar daugiau.

·         Neprauskite odos per dažnai. Per daug intensyvus ir dažnas odos prausimas gali sudirginti odą.

·         Saugokitės saulės! Taip, ji džiovina spuogus ir dėl įdegio pranyksta dėmės, todėl oda atrodo lygesnė ir skaistesnė. Vis dėlto, saulė turi uždelstą poveikį ir dažniausiai neprižiūrint odos atsiranda sunkūs aknės protrūkiai.

·         Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų po atostogų, mėgaukitės saulės teikiamais malonumais saugodami odą specialia saulės apsaugos priemone, ne mažesne nei SPF 30. Rinkitės neriebius, purškiamus, lengvos tekstūros produktus.

Svarbu atminti, kad pasiekus norimą rezultatą, negalima nutraukti odos priežiūros. Neprižiūrint odos spuogai gali vėl atsinaujinti. Net jeigu ir nebereikia naudoti vaistų, svarbu tęsti ilga laikią palaikomąją odos priežiūrą su specialia dermatologine kosmetika, sukurta riebiai, aknės pažeistai odai.