Allez au contenu Allez à la navigation

19 Spalis 2015

Kodėl kyla spuogai?

Spuogai ir inkštirai yra odos ligos, vadinamos akne, rezultatas. Aknė yra plauko folikulo riebalinės liaukos uždegiminė lėtinė liga, kurią lemia odos viduje vykstantys itin sudėtingi odos biologiniai procesai.

Spuogai ir inkštirai yra odos ligos, vadinamos akne, rezultatas.

Aknė yra plauko folikulo riebalinės liaukos uždegiminė lėtinė liga, labiausiai pasireiškianti spuogais ant veido, krūtinės, pečių ir nugaros: tai tos odos sritys, kuriose yra daugiausiai riebalinių liaukų. Aknė dažniausiai pasireiškia paaugliams. Didžiausią įtaką tam turi hormonų disbalansas, kuris paauglystėje būna itin aktyvus. Spuogai baigiantis brendimo laikotarpiui dažniausiai išnyksta, tačiau vis tiek labai svarbu šią odos ligą gydyti: negydoma ji gali palikti randus, kuriuos panaikinti tampa labai sunku. Be to, išvaizdos pokyčiai dažnai susiję ir su psichologinėmis problemomis, kompleksais dėl spuogų, baime bendrauti.

Bioderma patarmai kaip rupintis i spuogus linkusia oda

Tačiau aknė — ne tik paauglių liga. Ji taip pat paplitusi suaugusiųjų tarpe ir kamuoja 20-45 metų amžiaus pacientus. Vėlyvosios aknės spuogų susidarymą lydi tie patys odos viduje vykstantys biologiniai procesai kaip ir paauglystės aknės.

Kaip ir paauglystėje, labai svarbu šią odos ligą gydyti, nes negydoma aknė gali tęstis ilgus metus, o vėliau jos gydymo procesas tampa dar ilgesnis ir sudėtingesnis.

i spuogus linkusios odos biologija

Kodėl kyla spuogai ir atsiranda inkštirai?

Spuogai ir inkštirai yra odos ligos, vadinamos akne, rezultatas. Aknė yra plauko folikulo riebalinės liaukos uždegiminė lėtinė liga, kurią lemia odos viduje vykstantys itin sudėtingi odos biologiniai procesai.

· Hiperseborėja ir odos riebalų tirštėjimas.

Dėl hormonų disbalanso padidėja odos riebalų išsiskyrimas dar vadinamas hiperseborėja. Riebalinės liaukos, jautriai reaguodamos į dirginančius veiksnius, išskiria daugiau odos riebalų, kurių sudėtis taip pat yra pasikeitusi: jie yra tirštesni, klampesni, labiau komedogeniški (kemšantys) ir dėl to užkemša plauko maišelį. Tai pirmasis aknės formavimosi žingsnis.

· Hiperkeratizinacija.

Kitas svarbus veiksnys – hiperkeratinizacija, dėl kurios plauko folikulo paviršiuje susiformuoja storesnis negyvų odos ląstelių sluoksnis. Dėl jo oda sustorėja ir sutrinka odos riebalų pasišalinimas. Riebalai, jų sankaupos, nepasišalinusios odos ląstelės sulimpa ir sudaro kamščio formavimąsi – pradeda formuotis inkštirai.

· P. Acnes bakterijų dauginimasis.

 Dėl susidariusių tinkamų salygų pradeda daugintis P. Acnes bakterijos, kurios paskatina uždegiminius procesus odoje.

Visų šių veiksnių sąveikos rezultatas – prasidėjęs lėtinis uždegiminis procesas, pasireiškiantis uždegiminiais spuogais.