Allez au contenu Allez à la navigation

05 Vasaris 2016

Jutos istorija: kaip mergaitė, svajojanti būti akrobate, „susidraugavo“ su atopiniu dermatitu

„Svarbiausia, dukrytės savijauta labai pagerėjo ir mes galime mėgautis pramogomis, kurių anksčiau dėl paūmėjimų ir nemalonių aplinkinių žvilgsnių privengdavome.“


Žavi, linksma ir vietoje nenustygstanti 6 metukų Juta užaugusi svajoja dirbti cirke ir būti akrobate. Mergaitė labai energinga: jai patinka šokti, dainuoti, ji lanko folkloro būrelį, lankė karate treniruotes, piešimo pamokas, labai mėgsta fotografuotis.

Daugybę pomėgių turinti Juta yra tikras džiaugsmas šeimoje, visada besišypsanti ir geros nuotaikos. Ir nors šiandien ji ir jos mama trykšta optimizmu ir gera nuotaika, tačiau kartu pasakoja, kad taip buvo ne visada. Juta viena iš mažylių, kurios vaikystės džiaugsmus temdė atopinis dermatitas. Savo istorija dalijasi Jutos mama Jolita.

Pirmasis susidūrimas su atopiniu dermatitu

Kai Jutai buvo 3 mėnesiai pastebėjau ant skruostų atsiradusius bėrimus. Labai išsigandau, nes atsikėlus ryte jos visas kūnelis buvo raudonas, o skruostai tiesiog „degė“. Iš pradžių pagalvojau, galbūt tai dėl pieno mišinuko, kurį jai daviau vakare, tačiau nieko nelaukėme ir jau tą patį rytą nubėgom pas šeimos gydytoją. Dar po kelių dienų keliavome į „KMUK Odos ir veneros ligų centrą“, kur jai buvo diagnozuotas atopinis dermatitas.  Išbėrė Jutos kojas, pilvą, rankas, oda buvo labai sausa, pleiskanojanti. Ją nuolat niežėjo, todėl Juta, žinoma, ją kasydavosi. Odos būklė kartais pagerėdavo, tačiau tai geriausiu atveju trukdavo pora mėnesių, o vėliau vėl prasidėdavo paūmėjimas. Jo metu odą labai niežti, atsiranda uždegimas, paraudimai suintensyvėja. Juta labai guvi mergaitė, viskuo domisi, yra smalsi, turi daug draugų. Ji mėgsta būti tarp žmonių, tačiau dažnai dėl bėrimų ant kūno patiria nemalonių situacijų: žmonės keistai žiūri į vaiką baseine, o draugai darželyje klausinėja, kas nutiko jos kojytėms. Tačiau per tiek laiko Juta išmoko nepasimesti ir į tokius klausimus atsako, kad yra alergiška dulkių erkutėms, todėl ją beria.

Jutos istorija: kaip mergaitė, svajojanti būti akrobate, „susidraugavo“ su atopiniu dermatituNamuose atsisakėmė kilimų ir užuolaidų

Kuomet sužinojome, kad mergaitei bėrimai atsiranda dėl atopinio dermatito, pradėjome domėtis šia odos liga ir supratome, kad ją dar labiau paskatina įvairūs išorėje esantys alergenai. Gydytoja dermatologė patarė, kad namuose reikėtų vengti daiktų, kuriuose gali kauptis dulkės, galinčios paskatinti paūmėjimą. Tada pradėjome rinktis tokias priemones, kurios kuo mažiau dirgintų. Iš dalies pakeitėme iki tol buvusią tvarką namuose, atsisakydami to, kas gali alergizuoti. Namuose atsisakėme kilimų, užuolaidų, vilnonę patalynę pakeitėme į sintetinę. Nors Juta labai mėgsta žaisti, tačiau teko atsisakyti ir pliušinių žaislų, kurie taip pat gali sudirginti odą. Pakeitėme skalbiklius, prausimosi priemones. Darėme viską, kad tik padėtume dukrytės odai pasveikti.

Miegas naktį

Naktimis Juta ne visada miegodavo ramiai. Ji dažnai prabudinėjo, skųsdavosi, kad niežti odelę. Ir dabar kartais taip nutinka, tačiau patepu ją atopiškai odai skirtu kremu, kuris iš karto mažina niežėjimą, paglostau, nuraminu ir ji užmiega. Anksčiau buvo atvejų, kuomet dėl stipraus niežėjimo odelę taip nusikasydavo, kad pasirodydavo kraujas, atsirasdavo žaizdelės. Dabar, atradę tinkamą priemonę odai, džiaugiamės, kad miegame ramiau.

Išmokome gyventi su tokia odos būkle ir nebejaučiame diskomforto

Juta turi daug draugų, labai mėgsta žaisti, bendrauti, darželyje draugai ją myli, ji jaučiasi laiminga. Dukrytė išmoko susigyventi su šia odos liga, o ir mes džiaugiamės, kad atradus tinkamą priemonę odai, palengvėjo simptomai, Jutos ir visos mūsų šeimos gyvenimas tapo paprastesnis.

Anksčiau teko išbandyti nemažai priemonių, skirtų atopiškai odai, tačiau tik atradus „Atoderm Intensive“ odos būklė labiausiai pagerėjo. Šiandien Jutos odelė švelni, malonu ją liesti, niežėjimas nurimęs, sausumas sumažėjęs. Svarbiausia, dukrytės savijauta labai pagerėjo ir mes galime mėgautis pramogomis, kurių anksčiau dėl paūmėjimų ir nemalonių aplinkinių žvilgsnių privengdavome. Dabar mes dažniau einame į baseiną, nes Juta labai mėgsta plaukioti, taip pat galime nešioti sijonuką vasarą, ko anksčiau vengdavome dėl bėrimų.  Žinoma, visos mergaitės labai mėgsta puoštis, todėl ir mano Jutai tai, kaip ir fotoaparato blykstės, didelis malonumas.

Juta yra protinga ir supranta, kad kasdien turime rūpintis odele. Žinodami, kaip teisingai tai daryti, mes išmokome "susigyventi" su atopiniu dermatitu ir jį valdyti. Pasirinkus tinkamas odos priežiūros priemones tai padaryti įmanoma.

Panašu, kad protinga, smalsi, linksma, energinga, dėmesį ir fotoaparatų blykstes mėgstanti Juta turi visas savybes, reikalingas cirko akrobatei. Todėl linkime šiai ryžtingai ir linksmai mergaitei siekti savo svajonės ir tikime, kad tereikia truputį palaukti, kol išgirsime apie žavią cirko akrobatę Jutą, pritraukiančią milžiniškas žiūrovų sales didžiausiose arenose.