Allez au contenu Allez à la navigation

04 Birželis 2018

Į SPUOGUS LINKUSIOS ODOS PRIEŽIŪRA VASARĄ: 10 KLAUSIMŲ EKSPERTUI, SU DR. RENATA KLIUNKIENE

Į ką atkreipti dėmesį renkantis apsaugos nuo saulės spindulių kremą? Ar spuogus nuo SPF saugančiu kremu reikėtų tepti dar labiau, nei visą veidą? Kuo skiriasi aknės kamuojamos odos priežiūra žiemą ir šiltuoju metų laiku?


Renata Kliunkiene - 10 klausimu ekspertui apie į spuogus linkusią odą
Į klausimus atsako:
Renata Kliunkienė
Dermatovenerologė
Kardiolitos klinika, Vilnius

 • Pastebėjau, kad vasarą nuo saulės mano spuoguota oda žymiai pagerėja. Ar čia tik man taip, ar yra kažkokia paslaptis?
  Vasaros metu saulės spinduliai spuogus padžiovina, bet problemos toli gražu neišgydo. Įdegusi oda optiškai atrodo lygesnė, spuogai lyg ir „maskuojami“ tačiau tinkamai negydant ir neprižiūrint veido odos,  atėjus rudeniui esanti bėda tik dar labiau paūmėja. 
   
 • Sakoma, kad aknės kamuojamą veido odą reikia saugoti nuo saulės spindulių, tačiau visi kremai su SPF labai riebūs. Ne tik, kad nepadeda odai, bet dar ir užkemša, ji bizga. Ką daryti?
  Aknės pažeistą veido odą būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Įprastomis dienomis dažnai pakanka maskuojamo kremo ar lengvos tekstūros priemonės, kuriose yra bent SPF30 apsauga. Mėgaujantis saulės voniomis, apsaugos faktorius turėtų siekti SPF50. Jei įprasti kremai suteikia „sunkumo“ jausmą, nesusigeria į odą – rekomenduočiau rinktis kremus pagamintus vandens pagrindu. Jie suteiks matiškumą, greitai susigers ir svarbiausia – apsaugos odą nuo kenksmingo saulės spindulių poveikio.
   
 • Į ką, renkantis apsaugos nuo saulės spindulių kremą, atkreipti dėmesį, jei mane beria?
  Kremas kurį naudosite turėtų apsaugoti nuo abiejų tipų saulės spindulių – UVA ir UVB. Vieni jų degina odos paviršių, kiti – gilesnius odos sluoksnius. Kremą patarčiau įsigyti vaistinėje, o esant poreikiui priemonė gali būti net ir maskuojanti – apsauginis kremas tiek veidui, tiek kūnui su rusvu atspalviu.
   
 • Mama įspėjo, kad saulės vonios gali spuogus paversti į tamsias dėmeles, kurias vėliau bus sunku išnaikinti. Bet man geriau dėmelės, nei spuogai. Ką patartumėte? Gal spuogus nuo SPF saugančiu kremu reikėtų tepti dar labiau, nei visą veidą?
  Veido odą apsauginiu kremu nuo saulės reikia padengti tolygiai, rekomenduojama tą daryti apie 20 minučių prieš išeinant iš namų. Hiperpigmentinės dėmės – odos problema su kuria sunku kovoti. Jos atsiranda dėl piktnaudžiavimo saulės spinduliais, hormonų apykaitos sutrikimo, dėl kai kurių vartojamų vaistų. Spuogus reikia pradėti gydyti kuo anksčiau, kol dar neatsirado sunkiai koreaguojami odos pakitimai. 
   
 • Ar spuoguotą veido odą verta saugoti nuo saulės net tada, kai neplanuoju degintis, o tik saulėtą dieną važiuoju pasivažinėti dviračiu ar einu pabėgioti?
  Taip. Apsauga odai yra būtina kiekvieną dieną. Jeigu naudojate pudrą ar lengvos tekstūros kremą nuo saulės su mažu saulės apsaugos faktoriumi – pridenkite veidą galvos apdangalu. Saugokite veidą nuo hiperpigmentacijos.
   
 • Ar spuogus maskuojanti pudra apsaugo nuo saulės spindulių?
  Tai priklauso nuo gamintojo. Prieš įsigyjant naują maskuojančią priemonę pasidomėkite ar jos sudėtyje yra SPF (saulės apsaugos faktorius). Dažnu atveju pudrų sudėtyje šie filtrai yra. Maskuojančios priemonės aknės pažeistai veido odai turi būti perkamos vaistinėse.
   
 • Kuo skiriasi aknės kamuojamos odos priežiūra žiemą ir šiltuoju metų laiku?
  Vasarą odai reikia lengvos tekstūros kremo, kuris neapsunkintų odos ir suteiktų matiškumą. Šaltuoju metų laiku galima rinktis „sunkesnius“ drėkiklius, tačiau jie taip pat turėtų būti skirti riebiai ar mišriai, bei į aknę linkusiai odai. 
  Bioderma Sebium Mat Control
 • Pavasarį ir vasarą daugiau judu lauke, sportuoju iki devinto prakaito. Ar tai nepakenks mano ir taip spuoguotai odai?
  Prakaitavimas – organizmo apsauga nuo perkaitimo, ir toksinų pasišalinimas iš organizmo. Reikėtų nepamiršti jog po sporto treniruotės veidą iš karto reikėtų nuplauti drungnu vandeniu, o jei tam nėra galimybių ilgesnį laiką – nuvalyti į aknę linkusios odos biologijai pritaikytu miceliniu vandeniu.
   
 • Beria, ir smarkiai. Ar šiltuoju metų laiku tikrai reikia vengti veido priežiūros priemonių su alkoholiu?
  Alkoholis esantis kūno priežiūros priemonėse gali labai stipriai pažeisti ir pabloginti odos būklę. Oda ne tik sudirgsta, bet ir pradeda pleiskanoti, sausėti, o tai yra atviri vartai bakterijoms.
   
 • Ar spuoguotai odai nepakenks purškiama, drėkinanti veido migla?
  Terminis vanduo rekomenduojamas tiek spuoguotos, tiek neprobleminės odos savininkėms. Drėkinimas yra būtina sąlyga norint turėti gražią ir sveiką odą.
   

Sužinok daugiau apie savo odą ir teisingą jos priežiūrą: www.aknespotas.lt

Bioderma Lojalumo Klubas - apdovanok savo odą.