Allez au contenu Allez à la navigation

19 Spalis 2015

ATPAŽINK IR SUVALDYK JAUTRIĄ ODĄ

Kas alina jautrią ir hiperjautrią oda?


Jautrios odos sudirgimą netikėtai gali sukelti, atrodytų, įprasti dalykai: prausiklis, saulė, vėjas, šaltis, oro užterštumas, kosmetikos priemonės ar net vanduo. Tačiau įdomiausia, kad tokia oda tarsi nekalba, t.y nerodo jokių išorinių sudirgimo požymių. Ji gali atrodyti sveikai, spindėti, tačiau tik jos savininkai žino tikruosius kaprizus, kuriuos oda išsako dirginama.

Skiriama, kad oda gali būti jautri ir hiperjautri. Vienu atveju pasireiškia laikini tempimo, dilgčiojimo ar niežėjimo pojūčiai. Esant hiperjautriai odai diskomfortas ir kiti nemalonūs pojūčiai būna dažni ir neretai lydi ilgą laiko tarpą. Taip yra dėl skirtingų biologinių procesų.

Atpazink jautria oda   

Kas alina jautrią ir hiperjautrią oda?

Odą alina žalingi įpročiai: rūkymas, alkoholio naudojimas, dažnas buvimas saulėje, soliariumų lankymas, pirties malonumai.

Taip pat jautri ar hiperjautri oda dažnai kenčia nuo odos valymo su agresyviomis priemonėmis, kurių sudėtyje yra alkoholio ar kitų dirgiklių. Tokios priemonės tik dar labiau išsausina odą ir pažeidžia jos apsauginį barjerą, kuris ir taip yra nepakankamas.

Dar viena klaida, didinanti odos jautrumą, gali būti netinkamai pasirinktos estetinės procedūros. Turint jautrią ar hiperjautrią odą patariama atsargiai rinktis odos šveitimo rūgštimis, dermabrazijos ar kitas procedūras, kurių metu gali būti susilpnintas viršutinis odos sluoksnis.

Kas alina jautria ir hiperjautria oda

 

Kaip prižiūrėti labai jautrią odą?

Jautriai ar hiperjautriai odai reikia ypatingos priežiūros.

Kadangi oda ypatingai netoleruoja daugelio priemonių, svarbu rinktis dermatologinę kosmetiką, skirtą jautriai ar hiperjautriai odai. Ieškant tinkamos priemonės, svarbu išmokti skaityti etiketes: priemonėse neturi būti dažiklių, kvapiklių, konservantų. Norint, kad būtų atkurtas visapusiškas komfortas, svarbu, kad priemonė drėkintų ir tuo pat metu ramintų odą. Be to, svarbu, kad priemonė stiprintų odą. Oda gali stiprėti tik naudojant biologiškai veikiančias priemones, kuomet jos kovoja su tikrosiomis odos netolerancijos priežastimis. Naudojant tokias priemones ilgesnį laiką, jos įgalina odą pačią kovoti ir biologiškai sutvirtėti. 

Taip pat svarbu nepamiršti tinkamos odos higienos. Jautrios odos savininkės skundžiasi, kad oda netoleruoja vandens ir įvairių prausiklių. Būtent dėl to patariama rinktis higienos priemones, skirtas jautriai odai, kurios didina odos tolerancijos slenkstį. 

Turint kaprizingą odą, galima suvaldyti tai lemiančias biologines priežastis ir sumažinti dėl to atsirandančius nemalonius pojūčius. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tokią odą reikia nuolat prižiūrėti. Neprižiūrima jautri ar hiperjautri oda laikui bėgant tampa dar jautresnė, todėl tik tinkamai pasirinktos priemonės ir kasdienis rūpestis gali padėti ją suvaldyti.

Nesi tikra dėl savo odos jautrumo tipo?

Apsilankyk www.jautrioda.lt